A Bérczi Zsófia vezette Élőkép Színházból bő másfél évtizede ismerhetjük a nyolcszögletű labirintust. Ezúttal a Szigeten próbálhatjuk ki az izgalmas, interaktív önismereti szerepjátékot.
Megszemélyesítik az ősi kínai javaskönyv, a Ji Csing alapját képező nyolc, háromvonalas ősjelet (trigramot). Ezek: az Ég, a Föld, a Dörgés, a Szél, a Víz, a Tűz, a Hegy és a Tó.
A látogatók – életük aktuális kérdésére összpontosítva – egy nyolcszögletű (bágua) kerék segítségével kipörgetik maguknak azt a két trigramot, melyeket a labirintusban bolyongva, az azoknak megfelelő szereplőkkel interakcióba lépve tudnak önmagukra vonatkoztatni és megfejteni.
Labirintusterv, koncepció, rendezés: Bérczi Zsófia. Szereplők: Gyöngy Dániel, Dömötör Judit, Fenyvesi Boga, Fenyvesi Zsuzsi, Jozifek Zsófi, Marosán Médea, Szabó Ágnes, Visi Márton, Hrotkó Heléna, Gulyás Mazsi, Varga Heni, Bérczi Zsófia, Gregory Chevaliér, Kreif Kinga, Czap Gábor, Kontur Balázs, Fenyvesi András, Törzsök Kata, Gulyás Anna, Burns Katalin. Bambuszváz: Terebessy Tóbiás. Építők: Tankó Barnabás, Galkó Janka, Szilágyi Gergő, Vissi András.
,,Engem az archetípusos minőségek érdekelnek. Nekem fotóban is az volt az érdekes, ha sziluettben láttam például egy öregembert. Nem tudod, ki az, nem látod az arcát, csak annyit látsz belőle, hogy bottal megy, ezért az összes öregember eszedbe jut róla. Számomra a színház az absztrakció és az élő jelenlét, együttesen. Mindig rituális, és spirituális tartalmakkal is gyakran foglalkozunk. A kép, a jel, az élő képzőművészeti gesztus – akár mozgás, akár jelmez – fontos a számomra; lehet bármilyen látványelem vagy más jel, például hang vagy szöveg is” – fogalmazott egy interjúban Bérczi Zsófia.
Turay Balázs fotóművész képei a Sziget Fesztiválon, a Labirintusban készültek.