A Senki fája színpadán az Igazi Nő próbálja elhinni, hogy meditáció és jóga segítségével lefogyaszthatja a testét, vagy, hogy kiléphet belőle és szabad lehet, vagy, hogy bármi történhet, csak ne ez és ne így és ne vele. A többszereplős monodrámában egy negyvenes nő enged betekintést magánéletének zegzugaiba.
Bak Zsuzsanna Senki fája című kisregényét Menszátor Héresz Attila rendezte színpadra. Az Igazi Nő története sűrű egy órába tömörítve, Halmos Fatime színész és énekes és nő őszinte előadásában elevenedik meg. A darab műfaja: többszereplős monodráma. Akár az élet. Vagyunk mi, főszereplők a rivaldafényben, a többiek körülöttünk díszletek és kellékek, hogy legyen mihez viszonyítani, hogy legyenek viszonyaink. Hogy legyünk valakiért vagy valaki ellen, ami meghatároz, tartalmat és értelmed ad. Az előadás azzal erősít rá erre az önközpontú világlátásra, hogy a főszereplőn kívül mindenki más videó bejátszásokban jelenik meg. Pogány Judit és Rajhona Ádám (anya-apa), Kuna Károly (férj), Mario Cossu, Kovács-Cohner Róbert és Bakonyi Alexa (kapcsolat-kísérletek), akik a keretet adják, amiben Halmos Fatime ide-oda cikázik, káromkodik vagy énekel, téblábol elveszetten vagy áll szilárdan, felvetett fejjel, a közönség tekintetét fürkészve. Kitölti a teret, a történetet, beszippantja a nézőt.
Külön érdekessége az egyébként könnyen utaztatható darabnak, hogy azt a szerző és a főszereplő menedzseli, folyamatosan keresik a játszóhelyeket, ahol találkozhatnak a közönséggel, ahol a nézők átélhetik ezeket az ismerős, mégis különleges és erős pillanatokat, érzelmeket. A Senki fája legközelebbi előadásai szervezés alatt állnak, a tájékozódás reményében érdemes időnként felkeresni a honlapot vagy a facebook oldalt.