A Nemzetközi Űrállomás egyik űrhajósa – operatőri babérokkal – lenyűgöző felvételt küldött az űrből.
Alexander Gerst a hatperces timelapse-videót a Földről hat hónap alatt exponált, összesen 12 ezer 500 képből állította össze. A timelapse leginkább úgy fordítható magyarra, hogy az „idő múlása”: olyan mozgókép-felvételi fotó-technológiáról van szó, amelyben az egymást követő állóképeket bizonyos időközönként rögzítik, majd valós időben egybefűzve játsszák vissza. Tehát hosszú idő alatt felvett felvételek rövid idő alatt történő visszajátszása. A technikát az “idő fotózásának” is nevezik.
Az űrhajós lélegzetelállító videóján az űrből látható a sarki fény, a napfelkelte, a felhők és a csillagok mozgása, az óceánok, villámlások, városok, éjszakák, a Tejút és maga a Nemzetközi Űrállomás.
Az Európai Űrügynökség (ESA) rendszeresen ellátja az érdeklődőket érdekesebbnél érdekesebb képekkel. Pár hónapja például az ESA közétett egy a Rosetta űrszonda által készített felvételt, amin egy furcsa piramis látható egy üstökösön, míg novemberben élőben követhettük végig, ahogy a Philae nevű űrszonda leszáll az üstökösön.
A német űrhajós az űrállomáson töltött ideje alatt már eddig is több nagy felbontású felvételt készített, ezeket az Európai Űrügynökség (ESA) oldalán egyébként mind meg lehet tekinteni.