A rendezvényszervezés során sokan elfeledkeznek arról, hogy a jó vendéglátás mennyire fontos. Pedig akár az ételek minősége, akár azok felszolgálása nagyban befolyásolja azt, miképp vélekednek majd a résztvevők az eseményről. Összefoglaltuk, mire érdemes figyelni ennek kapcsán.
A catering fontossága
Hogy mennyire fontos az ételek minőségi elkészítése és szervírozása egy rendezvényen, azt mi sem bizonyítja jobban, minthogy ennek külön tananyagot szentelnek a rendezvényszervezés tanítása során. A MOE Rendezvényakadémia által indított rendezvényszervezés tanfolyam egyik modulja éppen a rendezvényi étkeztetés témáját járja körbe.
Itt megtudhatod, hogyan dolgoznak a profik, és számos gyakorlati tanáccsal is ellátják a hallgatókat. A színvonalas képzés egyébként is kiterjed mindenre, amit a rendezvényszervezőknek tudnia kell, például az ültetési szabályokat is meg lehet itt tanulni.
Nemcsak az a fontos, hogy a legjobb szolgáltatót válassza ki valaki a rendezvényre, a legismertebb séfet bízza meg az étkeztetés feladataival, hanem az is, hogy az elkészült ételek tálalása, szervírozása közben se adódjanak problémák.
Az előkészületekkel időt lehet nyerni
Első fontos szabály a catering során, hogy mindig minden legyen előkészítve! Ezzel időt lehet nyerni, és profizmusra vall, ha a vendégeknek nem kell várakozniuk. A konyhában előre készítsük el a salátákat, szeleteljük fel a zöldségeket, húsokat! A gyümölcsök megbarnulhatnak, ezért ezeket csak a felszolgálás előtt daraboljuk!
Az előkészületek során is tartsuk be a higiéniai előírásokat! Nagyon jó ötlet például, ha különböző színű vágódeszkákat alkalmazunk. A piroson daraboljuk a húsokat, a kéken a halakat, a zöld lehet a zöldségeké és a gyümölcsöké, a fehér deszkán érdemes a sütőipari termékeket szeletelni. Az előkészített ételeket tegyük a hűtőbe felhasználásukig, ügyelve a higiéniára itt is!
A berendezés előkészítése
Míg a szakácsok, kukták a konyhában tüsténkednek, a csapat másik fele a rendezvény helyszínének berendezésével foglalatoskodhat. Rendezzék be a munkatársak a termet a megbeszélteknek megfelelően: készítsék elő az asztalokat, székeket, ügyeljenek a díszítésre!
A terítés mikéntje is fontos, és természetesen függ attól, hogy mi van a menün. A rendezvényszervezőnek is tisztában kell lennie a szabályokkal itt is, hogy a megfelelő útmutatást tudja kiadni csapatának. Ahol lehet, alkalmazhatóak kisebb trükkök is. Érdemes tudni, hogy a piros és a narancssárga növeli az étvágyat, így a dekorációban – például szalvétaként, terítőként használhatóak ezek a színek.
További praktikus tanácsok
Ahhoz, hogy a vendégek jó szájízzel távozzanak az eseményről, nemcsak finom ételek és italok kellenek, hanem az udvarias kiszolgálás is. A visszajelzéseket pozitívan kell fogadni, akár jók, akár rosszak. Mindenből lehet tanulni, így a profik jól tudják, hogy a kritikát mindig meg kell hallgatni. A következő rendezvények sikeréhez ez is nagyban hozzájárul.