Az egyetemi polgárok készek mindent megtenni intézményükért, ezt a BCE az MTI-hez eljuttatott közleményében tudatta szerdán. A Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) vezetői, dékánjai és a Hallgatói Önkormányzat elnöke egybehangzóan kiálltak az egyetem egysége mellett az intézmény budai campusán szerdán tartott fórumon.
Előző nap a vs.hu írt arról, hogy információi szerint:
meg vannak számlálva a napjai a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusának.
Úgy tudják, a kertészettudományi, élelmiszer-tudományi, tájépítészeti kart leválasztják. Egyetemi forrásaik szerint a Villányi úti ingatlanokat pedig eladják, hogy az azért kapott pénzt is a budai Vár újjáépítésére fordítsák.
Erre reagálva az egyetem először közleményt adott ki, amelyben azt írták:
semmilyen hivatalos dokumentumot nem ismernek az intézmény esetleges átalakításával összefüggésben, ezért arról nem tudnak véleményt alkotni.
A szerdai fórum után kiadott közlemény szerint a dékáni beszédek középpontjában „a budai oktatási és kutatási tevékenységek hosszú múltra visszatekintő és a jövő szempontjából felbecsülhetetlen értékei álltak”. Hangsúlyozták, hogy mindezek megőrzésére kizárólag a Budai Arborétum területén és a BCE szervezeti keretei között van reális esély.
A BCE a közleményében azt írta: bízik abban, hogy a közeljövőben meginduló tárgyalások során véleményét kifejtve, érvekkel tudja alátámasztani meggyőződését az egyetemi egység tudományos-szakmai erejéről.
A Miniszterelnökség szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében határozottan cáfolta azokat a híreszteléseket, miszerint a felsőoktatás átalakításával összefüggő bármilyen döntés, vagy tervezet és a Nemzeti Hauszmann Terv finanszírozása, így a budai Vár rehabilitációja között bármilyen összefüggés lenne.
A fórumot Pavlik Lívia, az egyetem kancellárja zártkörűvé tette, írja a Nol.hu. Ez a lap szerint felesleges óvintézkedés volt, mert az egymás után felszólaló dékánok még a célozgatástól is óvakodtak. Holott igazán hálás hallgatóság gyűlt össze: lelkesedtek az időközben elindított aláírásgyűjtésért, tapsoltak, amikor a tájépítészeti kar dékánja, Szilágyi Kinga a kormány oktatáspolitikai szlogenjét idézve azt mondta:
a budai campus szétdarabolása nem sebességváltás, hanem rükverc.
A Corvinus lapértesülés szerint nem hagyja magát, és nyári mozgósításra készül, miután tudomásuk szerint akkora, a hallgatómentes nyári szünet várható információ a felsőoktatás átszervezéséről.