És akkor mi lett volna? A kommentelők csupa barátságos mondatokkal szidták volna egymást? Elbeszélgettünk volna a Teszkó pénztárosával a netadóról? Tényleg, mivel lehet egy ilyen napot izgalmasan feltölteni? Itt a hivatalos program:
Az országgyűlés 2011-ben november 13-át a Magyar Nyelv Napjává nyilvánította azzal a céllal, hogy lehetőséget teremtsen arra, hogy évente egyszer a közfigyelem hivatalosan is ráirányuljon a szellemi-kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapját jelentő magyar nyelvre.
Tavaly Balatonfüred, Kecskemét, Debrecen és Nagyszalonta közösen indította útjára azt a városok összefogásával szerveződő rendezvénysorozatot, amelyhez az idén már Gyula is csatlakozik és amelynek célja, hogy a városok önálló rendezvényei mellett olyan közös kapcsolódási pontok, közös programok is megjelenjenek amelyek tükrözik a nyelv mint a Kárpát-medence magyarságának összetartó erejét. Az irodalmi, nyelvi programok, író-olvasó találkozók mellett a partnervárosok mindegyikében 11.45 órakor Petőfi Sándor: Jó költőnek tartanak című versét szavalják a városok fiataljai, majd élő körkapcsolásban bejelentkeznek a városok a Magyar Nyelv Napja központi rendezvényen is, a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
Balatonfüred, Kecskemét, Debrecen város közös irodalmi pályázatot írt ki középiskolások számára „GYÓGYVIZEK ÉS FÜRDŐK A XX. SZÁZAD ELEJI VIDÉKI MAGYARORSZÁGON ÉS NAPJAINKBAN” címmel, amelynek idén az eredményhirdetése a budapesti központi rendezvényen lesz.
November elsejétől on-line Kvízjáték is várja az érdeklődőket a www.füredkult.hu weboldalon.
A kezdeményezésben részt vevő városok számítanak további települések részvételére is, hogy ez a rendezvény egy Kárpát-medencét felölelő közös ünneppé váljon.