Hamarosan bemutatják Béresi Ákos: A gyanú árnyékában című könyvét, amely az állambiztonsági szervek operatív munkamódszereinek az emberközelibb formáját tárja az olvasó elé – a titkosszolgálati tevékenység valódi drámája ugyanis csakis a magánember, nem pedig az intézmények és a turizmus egészének szintjén érhető tetten.
A száraz adatok helyett inkább a tevékenységet a maga folyamatában mutatja be, a forrást a Stasi, illetve a magyar Belügyminisztérium által hátrahagyott akták szolgáltatták.
A szocialista korszak állambiztonsági szervei, illetve ezen szervek operatív tevékenysége régóta foglalkoztatja a közvéleményt. Béresi Ákos könyvében a Balaton partján folytatott államközeli tevékenységgel foglalkozik. A fókuszpontban a résztvevő szervek és a turizmus egésze helyett az érintett emberek állnak: e korszak drámaisága ugyanis igazán a kisember szemén keresztül válik láthatóvá.
A szerző ezt írja magáról:
Béresi Ákos vagyok. 1981-ben születtem. A Balaton gyermekkorom óta életem része; jelenleg kutatóként is ez az egyik szakterületem. Az ELTE-n diplomáztam történelemből, jelenleg ugyancsak az egyetem Gazdaság- és társadalomtörténet intézeténél fejezem be a doktori disszertációmat, illetve ugyanitt balatoni tematikájú kurzust is vezettem.
A gyanú árnyékában című könyvről a szerzővel beszélget Nagy Róbert történész.
Az esemény szervezője a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, helyszíne:
Ötpacsirta szalon (a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár rendezvényterme).
Budapest, VIII. ker., Ötpacsirta utca 4.
Időpont: 2024. március 18. (hétfő), 17:30
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát kérjük, a kktitkar@fszek.hu email címen jelezze!
A könyvről itt olvashatsz egy alapos ismertetőt Csatári Bencétől