Rendkívüli Sorstalanság-előadás a Magyar Nemzeti Galériában

Rendhagyó Sorstalanság-előadásra invitálja a közönséget a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár a Magyar Nemzeti Galériába, amely a zsidó múzeummal együttműködésben rendezett megrendítő holokauszt-tárlatot.

Ehhez a kiállításhoz kapcsolódva a Katona József Színház művészei ezúttal éppen a Magyar Nemzeti Galériában adják elő a Sorstalanságot.

„Így történt. A holokauszt korai emlékezete szemtanú művészek alkotásain” címmel a magyarországi holokauszt 80. évfordulójára a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltárral együttműködve rendezett kiállítást a Magyar Nemzeti Galéria.

A tárlat – amelynek kurátora Farkas Zsófia – olyan műveket mutat be, melyek a koncentrációs táborok, a gettó vagy a munkaszolgálat mindennapjait örökítik meg a szemtanú művészek nézőpontjából.

Az általuk megtapasztalt borzalom dokumentálása kulcsfontosságú a holokauszt értelmezéséhez, annál is inkább, mert az idő múlásával, a túlélők emlékezetének halványulásával ezek az alkotások örök mementókká válnak.

Ma, amikor a populizmus parazsa ismét felizzott szerte Európában, s egyre kevesebb a holokauszt-túlélők száma, a Katona József Színház kiemelten fontos művészeti és edukációs kihívásnak találta Kertész Imre: Sorstalanság című regényének színrevitelét.

A darabot ezúttal éppen a holokauszt-tárlatnak helyet adó Magyar Nemzeti Galériában tekinthetik szeptember 28-án, szombaton este 19 órától. A Nobel-díjas regényt Bagossy Júlia alkalmazta színpadra, szereplők: Gloviczki Bernát és Jakab Balázs. Az előadásra szóló belépőjeggyel aznap a holokauszt-kiállítás is megtekinthető 18:45-ig.

A holokauszt-tárlatot a galéria meghosszabbította, így az október 13-ig még megtekinthető.

A legfrissebb színházi hírek

Megosztás: