+ Film

Láng Orsolya diplomafilmje nyerte a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál nagydíját

Láng Orsolya diplomafilmje, a Szezon után kapta a 14. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) nagydíját.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen készült diplomamunka egy kis halászfalu lakosainak szezonvégi mindennapjait mutatja be lírai módon, fekete-fehér színvilággal.

A június 19. és 23. között zajló fesztivál legjobb egész estés magyar animációja Milorad Krstić akcióthrillere, a Ruben Brandt, a gyűjtő lett.

A legjobb rövidfilm díját Tóth Roland némafilmes stílusban feldolgozott Bela című animációja nyerte, mely a legendás Lugosi Béla életét rajzfilmesíti meg.

Tóth Roland – Bela

A legjobb televíziós sorozat elismerését megosztva kapta Tóth-Pócs Roland Cigánymesék sorozatának Riza éjszakája epizódja, valamint Fabók Szilvia és Mikori Tama meseadaptációja, a Kippkopp a hóban. A Marék Veronika könyve alapján készült kisfilmet az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület közönségdíjjal jutalmazta.

Andrasev Nadja Szimbiózis című legújabb kisfilmjének hazai premierje az idei KAFF-on volt, ahol három díjat is nyert: a legjobb első filmnek járó elismerést, az Országos diákzsűri díját, valamint a Magyar Filmkritikusok díját.

A kritikusok zsűrije emellett dicsérő oklevéllel jutalmazta Láng Orsolya a fesztivál nagydíját is elnyerő Szezon után című kisfilmjét.

Horesnyi Máté fekete-fehér animációja, a Budapesti Metropolitan Egyetemen készült Jacques ámokfutása nyerte a legjobb diákfilm díját. Glaser Kati Városi legendák szériájának Az emberi test című epizódja kapta a legjobb forgatókönyv díját. A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért Klingl Béla 3D animációját, a Remake-et tüntették ki.

A legjobb technikai kivitelezésért díjazták Bucsi Réka Solar Walk című animációját, a legjobb 3D elismerést Molnár Csaba Martian Logistics-szpotja kapta, a legjobb alkalmazott animáció pedig Mendrei Miklós a Comedy Central számára készített Pixel Idents alkotása lett.

A zsűri dicsérő oklevélben részesítette Csont Zsombor ApApArA, Rofusz Kinga Irjám és Jonibe kisfilmjét, valamint Molnár Luca Anna és Verhóczki Ádám Orange Nights című videóklipjét, melyet a Platon Karatalev számára készített.

A Gyermekzsűri díját Traub Viktória szürreális családtörténetet bemutató Sellők és rinocéroszok című animációja kapta, a közönségdíjat pedig A kenyérkereső című ír alkotás nyerte.

A KAFF és a Dot and Line közös kritikaíró pályázatának nyertese lett Papp Atilla Teremtés gyakorlatban című írása, amely Bucsi Réka Solar Walk című filmjéről készült, továbbá Harangozó Ádám Szerelmes tumor című munkája, amelyet Tóth Luca Lidérc úr című filmjéről írt, valamint Bethlenfalvy Péter Közel a tengerhez címmel Horesnyi Máté filmjéről, a Jacques ámokfutásáról készült kritikája.

A 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film Fesztivál legjobb egész estés alkotása Nora Twomey A kenyérkereső című Oscar-jelölt filmje lett, a legjobb TV-sorozatnak járó elismerést Dorte Bengtson műve, a Vitello undi barátnője nyerte, a legjobb TV-speciál díját pedig megosztva kapta Jeroen Jaspaert A bandita patkány, valamint Ivana Sebestová és Katarína Kerekesová alkotása, a Mimi és Lisa – A karácsony fénye című alkotása.

Kecskemét városának különdíjával tüntették ki a Medvevilág Szicíliában című olasz egész estés animációt, mely részben a Kecskemétfilm stúdiójában készült.

Az országos diákzsűri Marc James Roels és Emma De Swaef Micsoda pompás torta! című stop motion filmjét jutalmazta. A záróünnepség befejezéseként Mikulás Ferenc életműdíjjal tüntette ki A légy című rövidfilm Oscar-díjas rendezőjét, Rófusz Ferencet a magyar animációért végzett évtizedes munkájáért.

A tizennegyedik alkalommal megrendezett a legnagyobb és legrégebbi hazai animációs seregszemlén, a Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon nyolc helyszínen több mint 300 film volt látható. Emellett számos kiállítás, mesterkurzus, könyvbemutató és egyéb szakmai program várta az érdeklődőket.

A KAFF-fal párhuzamosan futott a 11. Európai Animációs Játékfilm és TV-film Fesztivál, ahol egész estés filmek, sorozatok és TV-speciálok versenyeztek. A KAFF idei díszvendége Afrika volt, de kiemelt szerepet kapott a 150 éves múltra visszatekintő japán-magyar kapcsolat is.

A több mint 200 beérkezett magyar nevezésből összesen 2 egész estés alkotás, 14 diákfilm, 22 rövidfilm, 23 televíziós sorozatepizód és 28 alkalmazott animáció került a versenyprogramba, emellett közel 30 film az információs programban mutatkozott be. Az európai versenyben 6 egész estés alkotás, 28 sorozatepizód és 6 speciál volt látható, valamint 12 animációt vetítettek versenyen kívül.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top