Érdekes történetek a xx. századi magyar sajtóból – 1957.
április, Franciaország – Adok magának tízezer frankot, mondta a párizsi divatüzlet eladójának egy férfi. A nő nem sokat teketóriázott, elfogadta az ajánlatot. A férfi megcsókolta, kifizette a pénzt, majd távozott. A nő percekig töprengett, hogyan érhette ekkora szerencse. Az csak a következő vásárlónál derült ki, hogy a nyelves puszi alatt a férfi 56 ezer frankot emelt ki a nő háta mögött lévő kasszából.
április, Anglia – Elbocsátottak egy utcaseprőt állásából, mert megsértette a királynőt. Történt, hogy egy alkalommal a királynő ellátogatott Bellingtonba, és fényes menetben vonult végig a városon. Az utcaseprő beállt a menet végére, és sapkáját lengetve ő is köszöntötte a királynő üdvözlésére felsorakozó városlakókat.
április, Svédország – Egy stockholmi cipőbolt tíz százalék kedvezményt adott annak a vásárlónak, aki kevesebb mint tíz perc alatt kiválasztotta a cipőt, felpróbálta és kifizette az árát. Aki sokáig tétovázott, a tíz perc letelte után minden perccel egy százalékkal csökkentett a kedvezményét. Az okosok ezt úgy csinálták, hogy előbb hosszú mustrát rendeztek, és vásárlás nélkül távoztak, majd másnap levették a cipőt a polcról és kifizették.
május, NSZK – Hatalmas zűrzavart okozott két ló a bajorországi Fischeerdorfban. A két ló váratlanul megbokrosodott és maguk után húzva a teherkocsit, végigvágtattak a város utcáin, miközben hat embert megsebesítettek. A vizsgálat megállapította, hogy a két ló tökrészeg volt, mert a kocsis aznap több kocsmába is betért, és a lovaknak is adott inni.
május, Olaszország – Hónapokkal az egyik képviselő bejelentése után is idézték az ötletét a hosszú, szószátyár parlamenti beszédek elkerülésére. A képviselő Brazíliából hazatérve azt javasolta, hogy alkalmazzák az indián törzsfőnöknek azt a jogát, amely szerint csak addig hallgatja meg a szónok beszámolóját, ameddig az fél lábon állva elő tudta adni mondandóját.
május, Peru – Iquitos városkában azzal a céllal hívták össze a nemes embereket, hogy vallási alapon egyesítsék a különböző politikai nézeteket. A barátságos hangulatú nagygyűlés csakhamar véres verekedésbe fulladt, mert bár vallás szerint szeretettel gondoltak egymásra, de politikai alapon csak úgy tudtak egymás szemébe nézni a nemes emberek, ha közben elindult a levegőben a jobb- vagy a balhorog.
június, Ausztrália – Új férfidivat hódított Sidneyben. A férfiak alsónadrágját gyéren öltözött táncoló leánykák képei díszítették, kezükben egy-egy telefonszámmal ellátott táblát tartottak. A könnyed ismeretség reményében felhívták a számokat, mert úgy hírlett, némely szám valóban csábító hölgyeket takar. Ám a vonal másik végén többnyire a városi halottkém, a sintér, jobb esetben az adóhivatal jelentkezett.
június, Anglia – Meghódította a hógolyótánc a fiatal úri közönséget. Miközben feszes dzsesszre ropták a táncot, egy pillanatra elhallgatott a zene, és a sejtelmes csöndben és sötétben egymáshoz tapadtak az ajkak. Mire újra fölbőgött a szaxofon, a táncparkett más-más szegletében ropták tovább a fiatalok.
június, Svédország – Mára az egész országban híre ment annak a házaspárnak, amely kedélyesen andalgott az utcán, miközben a férfi szájkosarat viselt. Történt ugyanis, hogy a férfi jó barátságban állott az alkohollal, amit nem szívelt az asszony, és válni akart. Erre a férfi fogadalmat tett az asszonynak, kérjen tőle bármit, megesküszik rá, hogy soha többé nem iszik. Az asszony azt kérte, ha mégis, hadd vezesse végig a városon szájkosárban.