Miért olyan nagy jelentőségű az idei fizikai Nobel-díj?

Az anyag = esemény

Írta: Kiss J. Zoltán független kvantumenergia-kutató

A 2016. évi és a napokban kiosztott fizikai Nobel-díj azért nagyon fontos a jövő fizikája szempontjából, mert végre valakik ki merték mondani, hogy a változás az az anyag (eddig ismeretlen) állapota!

Mondhatnánk ezt fordítva is, mégpedig úgy hogy az anyag az maga a változás állapota! De ehhez a hivatalos fizikának még nagy levegőt kellene vennie.

A topológia többszöri belekeverése a hírbe, már így is jelentősen megzavarja a díj valódi tartalmának hétköznapi értelmezést, mert honnan tudná a mindennapok embere, hogy

az anyag topológiai fázisainak és a topológiai fázisok átalakulásainak elméleti felfedezése

mit is jelent. Pedig egyszerűen azt jelenti, hogy az anyag változik, illetve azt, hogy a változás maga az anyag.

Az, hogy a kísérleteket szupravezetőkön, szuper folyékony, valamint szuper vékony mágneses anyagokon – azaz az anyag nem szokványos állapotain végezték – semmit nem változtat a lényegen: folyamatos változást mértek. Én magam úgy fogalmazom, hogy eseményt!

A szupra állapotra pedig azért volt szükség, mert abszolút nulla közeli hőmérsékleti értékeken az elektronfolyamat-intenzitás nagyon kis értékű és ez nemcsak megkönnyíti, de a mérést teszi egyáltalán lehetővé.

Az, hogy a változásról a tudósok azt mondják, hogy az egyfajta egység egész számú többszöröseként változik, az nem a változás jellemzője, hanem a mérőeszközé. Az idő az folytonos és egy változás/esemény nem lehet az időben ugrásszerű, legfeljebb különböző intenzitású. Az energiakvantum pedig nem egyfajta energiaporciót jelöl, hanem az elektronfolyamatok kvantum impulzusát, azok végtelen intenzitás-variációjában.

A hivatalos nézet nem tud elszakadni a részecske szemlélettől. Emiatt értékeli a most kimért és méltán díjazott természetes változás/folyamat/esemény állapotot különlegesnek illetve emiatt porciózza azt.

Pedig a folyamat/esemény szemlélet bázisán definiálni lehet a gravitációt, a teret és az anyagot is, ami nemcsak a számítástechnikát, de mást, köztük az energetikát is megváltoztatná. És itt az első kísérleti bizonyíték is, csak ne szaladjon mellékvágányra!

Megosztás: