Az eltűnt idő nyomában címmel időszakos kiállítás nyílt hétfőn a fertődi Esterházy-kastélyban.
A kiállított 470 műtárgy egykor az Esterházy család tulajdonában volt, de a 20. században nyomuk veszett. A műkincseket a központ megalakulása óta találták és vásárolták meg magyar és külföldi magángyűjteményekből. A 470 műtárgyból 52 bútor, a többi festmény, óra és egyéb iparművészeti kincs, jórészt porcelán.
A kiállítás átfogóan mutatja be az Esterházy család fraknói hercegi ágának örökségét, középpontjában az idő áll, amely felöleli a múltat, a jelent és a jövőt, s bemutatja, hogy az Esterházyak élete, sorsa mennyire fonódott össze a magyar, illetve az európai történelem és kultúrtörténet eseményeivel.
A kiállítás központi eleme Esterházy „Fényes” Miklós (1714-1790) herceg íróasztala. Egy családi tulajdonban lévő fotó szerint 1945 előtt a földszinti hercegi lakosztály sarokszobájában állt, 1770 körül készülhetett.
Bardi Terézia Anna, az Eszterháza Központ főigazgató-helyettese, a kiállítás kurátora elmondta, hogy a tárlat a jelenlegi formájában őszig lesz látható. A jövőben különböző tematikák szerint rendeznek be egy-egy kiállítást a műtárgyakból.