Szerettem volna ma elmenni a Néprajzi Múzeumba egy kiállításra, de gyors utánanézéssel kiderült, nem érdemes. Pont ma ne akarjak kulturálódni.
Felhívjuk kedves látogatóink figyelmét, hogy február 17-én, kedden, a Néprajzi Múzeum technikai okok miatt egész nap zárva tart. Köszönjük megértésüket.
Ezzel fogadja – illetve nem fogadja a látogatókat a Magyar Néprajzi Múzeum honlapján Vlagyimir Putyin látogatásának napján. Az orosz elnök kilenc éve tette tiszteletét legutóbb Magyarországon, akkor Gyurcsány Ferenccel találkozott. Angela Merkel látogatásánál is zárva volt a Néprajzi Múzeum, de az a lezárás nem volt ennyire szigorú. A Kossuth teret, a Néprajzi Múzeumot, a Parlament Látogatóközpontot legfeljebb három utcára lehet megközelíteni. A dolgozók sem igen mehetnek be a munkájukat végezni a múzeumba. A Parlament Látogatóközpontja is elérhetetlen a mai napon, „hivatalos esemény miatt”, bár az Országház maga elméletileg nincsen lezárva, Parlamentbe minden, a megfelelő dokumentumokkal rendelkező személy átvizsgálás után bejuthat – így a Terrorelhárítási Központ.
Az online médián vegyes a fogadtatás. Dragomán György író limericket is költött az esemény „tiszteletére”:
Országos haverunk Vlagyimir.
Levelet erről a nagyim ír:
„Így telt negyven évem,
jó, hogy mindjárt végem.
Mit szólna ehhez a Nagy Imi?”
A Budapesti Közlekedési Központ hosszú listát írt össze, és mivel nem érdemes közlekedni, aki tehát a belvárosba menne, nézzen utána, hová nem lehet ma eljutni, legfeljebb tyúklépésben. Majd ha mégis váratlan kordonba vagy rendőrökbe ütközne, készítse elő a türelmes arcát és lelkületét, erősítendő az oroszokkal való baráti viszonyt.
Vlagyimir Putyin a harmadik legjobban őrzött ember a világon, az amerikai elnök és a pápa után. Budapesti látogatása rengeteg találgatásra és változásra ad okot (például tévéműsorban), valamint esetleges bosszankodásra, ha valaki pont az elnökök útját keresztezi.
Aki tehát történetesen ma szeretne a Kossuth-tér környékén sétálni, múzeumba menni, ügyet intézni, ne tegye, hiszen most Ukrajna és a gáz-ügyek vannak terítéken. Abba pedig bizonyára nem érdemes belegondolni, mi lehet az épületek sarkain és tetején, a kordonok és a koponyák mögött, hacsak nem egy másik versben.