Az e-könyv adatbázisban megtalálhatók magyar klasszikusok, Kosztolányi, Karinthy, Krúdy, Jókai, Rejtő, külföldiek közül Orwellt és Goethe egy-egy művét emelhetjük ki, és meglepetésnek ott van néhány kortárs is.
De fönt van Jack London A beszélő kutya című műve, Oscar Wilde A canterville-i kísértete, és Dumas Fekete tulipánja két különböző formátumban is letölthető. Találunk fönt meséket, Békés Pál Félőlényét, Ady és Vajda János verseit, költeményeket a 16. századtól a 19. századig.
Aki még nem szokta az e-könyv használatát, annak arra is kiválóan megfelel a lista, hogy kipróbálja, megy-e neki az olvasás tableten vagy nagyobb képernyős telefonon. Aki viszont friss könyveket szeretne letölteni, a Librarius által kiadott könyvek e-könyv-oldalán válogathat kedvére.
Ajánlat a témában:
Korábban írtunk már az e-könyvek áfája körül kialakult vitáról, és arról is, hogy tízből négy olvasó torrenteli az e-könyvet, és egy furcsa jelenségről is: hogyan vált az e-könyv az írók hajcsárává.
Az ingyenesen letölthető e-könyvek listáját a blog.papirontul.hu tette közé:
Az alábbi táblázatban több, mint 1200 e-könyv címét, szerzőjét, kiadóját és elérhetőségét találod. Az összes kiadvány ingyenes, letöltésük legális. A legtöbb a Magyar Elektronikus Könyvtár oldaláról van, ezek letöltési linkjét közvetlenül is megtalálod a táblázatban. Az epub formátumot preferáljuk, azonban sok könyv csak prc-ben tölthető le. Az adott cím mellett látod, milyen formátumban tudod letölteni.
Plusz: Itt ingyenesen letöltheted Ödön von Horváth: Harminchat óra című e-könyvét.
Ezen a linken találod az e-könyvet: https://www.bvk-muvek.com/muforditas
Itt pedig egy részletet olvashatsz a könyvből a szerző és a fordító hozzájárulásával:
A történet Münchenben játszódik. Amikor Agnes az ő Eugenjével megismerkedett, még tartott a nyár. Mindketten munkanélküliek voltak, és ezt használta ki Eugen, amikor megszólította a lányt.