Gondolok az áldozatokra, családjaikra, a francia emberekre és mindazokra, akik akkor is elmondják véleményüket, ha ahhoz bátorságra van szükség.
Mark Zuckerberg nem hagyja, hogy a Facebookon ne lehessen kimondani szabadon a különböző véleményeket. (A Charlie Hebdo-üggyel kapcsolatos egymásnak feszülő véleményekről itt is írtunk.)
Pár évvel ezelőtt pakisztáni szélsőségesek azt akarták elérni, hogy halálra ítéljenek, mert a Facebook nem volt hajlandó leszedni azokat a Mohamedet érintő posztokat, amik számukra sértőek voltak. Akkor azért álltunk ki magunkért, mert a különböző vélemények – még akkor is, ha néha sértőek – jobbá és érdekesebbé teszik a világot – írja posztjában a párizsi vérengzésekkel kapcsolatban Mark Zuckerberg, a Facebook atyja.
A Facebook mindig az a hely volt, ahol a világ minden tájáról származó emberek megoszthatják ötleteiket és nézeteiket. Minden ország törvényét tiszteletben tartjuk, de soha nem engedjük egy országnak vagy csoportnak sem, hogy diktálják az embereknek, mit lehet, vagy nem lehet posztolniuk. Most, a szerdai merénylet kapcsán, saját tapasztalatomból azt mondom: egy csoport szélsőséges megpróbálja elhallgattatni a sajátjukkal nem egyező hangokat és véleményeket – ezt pedig vissza kell utasítanunk. Nem hagyom, hogy ez megtörténjen a Facebookon
– jelentette ki Zuckerberg. A közösségi oldal alapítója elkötelezett egy olyan szolgáltatás építésében, ahol szabadon lehet véleményt nyilvánítani, az erőszaktól való félelem nélkül.
Zuckerberg posztja végén a „Je suis Charlie” hashtaget is használta.