+ Prózai OK

Megoldás

Városunkba érkezett a híres tudós, aki szerint X=5.

Városunkba érkezett a híres tudós, aki szerint X=5. Eljött, hogy személyével hitelesítse elméletét, amely sokunknak jelentheti a gondtalan jövőt. A híres tudós a sajtótájékoztatón elmondta, több éves kemény kutatómunka előzte meg ezt a szép eredményt, főleg, hogy azzal a zavaró, utólag tévesnek bizonyult tényezővel kellett együtt dolgoznia, miszerint X=4. Meg kellett küzdenie a szkeptikusokkal is, akik a mai napig azzal zaklatják, hogy X=3. Ellenfele pedig váltig állítja, hogy X=6, ami, valljuk be, túl szép eredmény lenne. A híres tudós bevallotta, a tudományos munkája megkezdése elején még szerényen nyúlt a témához, önmagát átverve, s a lelkiismeretét megnyugtatva úgy próbálta megközelíteni a lényeget, hogy X=1, de hamar magáévá tette a nemes eszmét, hogy merjünk nagyok lenni, na persze nem kapzsi módon, hogy mondjuk X=15, de azért vállaljuk be, amit, ha kemény munkával is, de teljesíteni tudunk. Ellenfele, a kevésbé híres tudós ezen csúszott el, hiszen az X=6 tétel a lakosság döntő többségének már egy kicsit sok volt, a szakma krémjének felhördüléséről nem is beszélve. Tehát X=5. Érezhetően benne rejlik a híres tudós gyötrelmes kutatómunkájának minden egyes perce, ahogy magánéletét is feláldozva görnyedt éveken át a papírlap felett, hogy végül létrehozhassa nekünk a megoldást, a kulcsot minden problémánkra és nyavalyánkra. X=5, zengik büszke torkok az iskolákban, a parlamentben, focimeccseken és nyugdíjas találkozókon. A bográcsos pacalpörkölt feltalálása óta nem volt ilyen egységes a népünk. X=5, végre egy betonbiztos pont ezekben a válságos időkben.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top