André Kertész Rómába látogatott

A Római Magyar Akadémia A fotográfia nagy mesterei című sorozatának keretében november 22-ig látható André Kertész fotókiállítása Rómában.

Robert Capa után újabb világhírű magyar származású fotóművész képeiből, André Kertész fotóiból nyílt kiállítás a Tevere partján található Falconieri-palotában csütörtökön.

A Csizek Gabriella gondozásában megvalósult, ingyenesen látogatható tárlat a szigetbecsei André Kertész Emlékmúzeum gyűjteményének fotóiból, valamint Kertész New York-i otthonából származó személyes tárgyaiból egy sokrétű, különleges válogatást mutat be a közönségnek.

A kiállított képek nagy része a fotóművész kivándorlása előtt készült, így megjelennek rajtuk többek között André Kertész családtagjai, baráti kapcsolatai, illetve Budapest és környékének számos helyszíne is, többek között Ráckeve, Esztergom és Szigetbecse. Az utóbbit a világhírű fotóművész művészetének bölcsőjeként emlegeti.

A kiállítás a szigetbecsei André Kertész Emlékmúzeum, a budapesti Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ és a Római Magyar Akadémia együttműködésében, valamint a Magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával jött létre.

André Kertész fényképezőgépével hét évtizeden át készített vizuális naplót, azt fényképezte, ami érdekelte, ami hatott rá: életét, önmagát, társát, barátait, személyes élettereit, az őt körülvevő világot. Életeseményei, érzelmei organikusan váltak képpé az érzékeny megfigyelés pontosságával megörökítve.

Bár a megérdemelt világsiker későn érkezett számára, mégis a világ egyik legismertebb fotográfusa lett, akinek ikonikus képei a kortárs kultúra meghatározó műveivé váltak – áll a közleményben.

A fotográfia nagy mesterei – André Kertész című kiállításon látható képeket a fotóművész válogatta élete alkonyán, ajándékul gyermekkora varázslatos élményeket adó településének és az ott alapított André Kertész Emlékmúzeumnak. A retrospektív tárlat tartalmazza nemcsak a Szigetbecséhez köthető képeket, hanem az életmű ismert darabjait is, áttekintést nyújtva a világhírű alkotó életművéből.

Megosztás: