Egyre népszerűbb a hajbeültetés azoknál, akik kopaszsággal vagy nagymértékű hajhullással küzdenek. Sokan felteszik azonban a kérdést, hogy vajon a beavatkozást követően milyen eredményekre számíthatnak, és kell-e hajnövesztő szereket használniuk a regenerálódáshoz.
A válasz nem egyértelmű, mivel a hajbeültetést követően a hajvesztés kiváltó oka nem szűnik meg automatikusan, illetve a beavatkozás miatti stressz is kiválthatja a hajhullást. Így akár a minoxidil kezeléssel is támogatható a fejbőr, de még jobb, ha a Denza lézeres hajkezelését választjuk, mely segítségével megállítható a hajhullás, valamint a beültetett hajszálak növekedését is gyorsíthatja. Nézzük részletesebben a kiegészítő kezeléseket.
Hajbeültetést követően
A hajbeültetés utáni időszakban az új hajszálak megerősítésére és kihullás megelőzésében sokat segíthetnek a kiegészítő kezelések. Ilyen többek között a minoxidil, mely serkenti a fejbőr vérkeringését, valamint támogatja a hajhagymák megfelelő tápanyagellátását.
Mindezek az új hajszálak növekedését is elősegíthetik. Sajnos azonban a hajhullást kiváltó okok kezelésére önmagában nem képes a készítmény. Hatása is csak addig érvényesül, amíg használjuk a szert.
Éppen ezért érdemes kombinálni a kezeléseket, így a minoxidil használata mellett a lézeres hajterápia beiktatása sokat javíthat állapotunkon. A lézerfény stimulálja a hajhagymákat, ezzel hozzájárul a haj növekedési ciklusának meghosszabbításához.
A komplex kezelési protokoll biztosítja, hogy eredményes legyen hosszú távon a beavatkozás. Emellett mindenképpen szükséges a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag étrendre, illetve étrend-kiegészítők fogyasztása.
A haj növekedési fázisai
A haj növekedésének három szakasza van, az anagén, vagyis növekedési szakasz, az átmeneti katagén és az utolsó nyugalmi fázis, a telogén. A hajszálak leghosszabb ideig a növekedési szakaszban vannak, kb. 3-6 évig. A haj aktív növekedésének végén az átmeneti időszak csak néhány hétig tart, ekkor elkezdődik a hajhagymák zsugorodása. Végül a haj pihenő állapotba kerül és kihullik.
A hajbeültetés során átültetett hajszálak – bár ellenállóbbak a genetikai és hormonális változásokkal szemben – továbbra is érzékenyek lehetnek a hajhullást kiváltó tényezőkkel szemben.
Hogyan működik a lézeres terápia?
A lézer energiája felgyorsíthatja a hajszálak növekedését, de ezzel együtt tovább maradnak a szálak az anagén szakaszban. A sejtek között molekuláris kommunikációra szintén hatással van a frakcionált lézer, így azok gyorsabb osztódással járulnak hozzá a még több hajszál megjelenéséhez.
A lézeres hajkezelési protokoll segítségével a beültetés eredményessége is nagyobb esélyű, illetve a fejbőr általános állapotán is javít. Bár a terápia elkezdésével érdemes egy évet várni a beültetést követően, egyén függő, hogy ki, mikor kezdhet bele a lézeres eljárás alkalmazásába.