2024 ősze óta erősíti a kiadó csapatát, 2025. január 1-től azonban már főszerkesztőként tevékenykedik a Móránál Lovász Andrea. Szerkesztőként azokat a könyveket szereti, amelyekben a fantáziavilág gazdagsága nyilvánul meg elsősorban.
„Az irodalom játéktér legyen, ne pedig tanulópálya.”
Lovász Andrea a nagyváradi Tanítóképző Líceumban végzett, később a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem filozófia szakán szerzett egyetemi oklevelet és mesterfokozatot, majd Szegeden doktorált mese- és gyerekirodalom-kutatásból.
Több országban, iskolában és főiskolán dolgozott tanítóként, illetve tanárként, jelenleg a Károli-egyetem Gyermek- és ifjúsági irodalom szakirányú továbbképzésén vendégoktató. 2001 óta rendszeresen publikál, kritikái, tanulmányai jelentek meg különféle irodalmi lapokban, két önálló tanulmánykötet szerzője és több sikeres antológia alkotószerkesztője, több kiadónál dolgozott szerkesztőként. A mai napig szerkeszti a Bárka irodalmi folyóirat gyermekirodalmi rovatát, a Papírhajót.
Főszerkesztőként kihívásnak tekinti annak a felnőtt-gyerek dichotómiának a feloldását, amely abból adódik, hogy a gyerekeknek szánt könyveket a felnőttek vélt vagy valós ízléséhez is igazítjuk.
A Móra Kiadó gazdag múltja és a hazai gyermekirodalmat meghatározó klasszikus szerzői jelentik számára azt a szellemi bázist, amelyre építkezni lehet. Szeretné, ha Janikovszky Éva, Kormos István, Lázár Ervin, Szabó Magda, Szepes Mária neve ugyanazt jelentené a mindenkori gyerek olvasóknak, mint nekünk, felnőtteknek, és ha hőseikhez ugyanúgy tudnának kapcsolódni a későbbi generációk is.
Hosszú távú feladataként szeretné tovább erősíteni a kortárs szépirodalmat: megtalálni és gondozni azon szerzők életművét, akik a jövő klasszikusaivá válhatnak. Rangos mesegyűjteményeket, friss versesköteteket szeretne, lehetőséget teremtve tehetséges hazai alkotóknak, szerzőknek és illusztrátoroknak egyaránt.
Az idén 75 éves Móra Kiadó számos programmal ünnepli a jeles évfordulót. Az év során többek között családi napra, Fekete István-élménynapra, Harisnyás Pippi-napra, alkotópályázatokra invitálja a kis és nagy olvasókat.