Palya Bea, Schoblocher Barbara, Cseri Hanna – 3 őszinte nő a zeneiparról

„Akinek én sok vagyok” – Inspiráló és gondolatébresztő beszélgetés a női zenészek szerepéről és kihívásairól a magyar zeneiparban 2024. november 25-én! A beszélgetés célja, hogy három különböző generáció ünnepelt előadóművésznőit hozza diskurzusba a karrierjük kapcsán.

A Metropolitan Egyetem Design- és művészetmenedzsment szak másodéves hallgatói által szervezett eseményen olyan neves előadók osztják meg tapasztalataikat és nézőpontjukat, mint:

Az X generáció képviseletében Palya Bea, az Y generációéban Schoblocher Barbara, a Z generációéban pedig Cseri Hanna beszélget különböző, nőket érintő zeneipari témákról Lefor Petra moderálásában.

Palya bea

A beszélgetés tematikus egységei az alábbi kérdések köré szerveződnek:

A gender szerepek és a zeneipar átfedései: Milyen társadalmi és szakmai hatások érik a női zenészeket a magyar zeneiparban? Hogyan formálódik a női identitás és művészi önazonosság egy férfiak által dominált struktúrában?

Pályakép és mobilitás a zenei szakmában: A női zenészek pályafutásában milyen strukturális és kulturális kihívások jelentkeznek? Hogyan járulnak hozzá karrierjük során a női alkotók saját művészi közösségeik megerősítéséhez, és miként érvényesülhetnek egy nemzetközi szinten is versenyképes magyar zenei szférában?

Közönséghatás és médiaértelmezés: Milyen szerepet játszik a médiában és a közönségben kialakult nőkép a női zenészek megítélésében és szakmai sikerében? Hogyan navigálják az előítéletek, sztereotípiák és a társadalmi elvárások által alkotott diszkurzív térben az önazonosság és autentikusság megőrzésének kihívásait?

Mentorálás és generációs hatás: A női zenészek példája és közösségépítő tevékenysége hogyan járul hozzá a jövő női művészeinek támogatásához? Milyen hatással lehet a női mentori szerep és a szakmai hálózatok fejlesztése a fiatal tehetségek érvényesülési lehetőségeire?

Ez az esemény mindenki számára páratlan alkalmat biztosít a női jelenlét és hatás vizsgálatára a magyar zeneiparban, elmélyítve a résztvevők megértését a művészi önkifejezés és a nemi identitás kapcsolatáról.

Az esemény jelentőségét tovább növeli, hogy a Metropolitan Egyetem másodéves Design- és művészetmenedzsment szakos hallgatói által szervezett, interdiszciplináris közegben valósul meg, ezáltal is elősegítve a kritikai párbeszéd és a szakmai diskurzus fejlődését.

A legfrissebb zenei cikkek

Megosztás: