A Szerk. avatar
2024. június 12. /
,

Így állítsd be a nyomáskapcsolót az automata öntözőrendszerben

Azt, hogy a ház körül legyen víz, házi vízműrendszerrel hatékonyan lehet garantálni. Egy ilyen megoldással az öntözés is megoldható. Ehhez azonban számos komponensnek összehangoltan kell működnie, mint ahogyan egy zenekarban is ügyelnie kell a zenészeknek arra, hogy mindig akkor lépjenek be, amikor rajtuk van a sor.

Ezért kardinális kérdés, hogy mi a helyzet a nyomáskapcsolóval

Az AutomataÖntözőrendszer.com kínálatában kapható nyomáskapcsolók beállításához nem szégyen segítséget kérni. Lehet, hogy sok mindent meg tudunk oldani mi magunk is, de némely esetben bizony jobb, ha szakemberre bízzuk a dolgot.

A nyomásszabályozásért felelős nyomáskapcsoló esetében jellemzően előre meg van adva egy minimum és maximum érték. Utóbbi elérése esetén a készülék kikapcsol, hiszen ha eléri a lehető legnagyobb értéket, akkor nincs már rá szükség. Ha a minimumra esik a nyomás, akkor pedig újból bekapcsol. Összességében ez az alkatrész felelős tehát az uralkodó nyomás fenntartásáért és a működés kiegyensúlyozottságáért.

A nyomáskapcsoló helyes beállítása

Ha mindenképpen mi magunk szeretnénk beállítani a nyomáskapcsolót, akkor a következőket kell figyelembe venni. A magánszemélyek által használt berendezésekben két rugó szokott lenni, mind a kettőhöz társul egy-egy anyacsavar.

A nagyobbik rugóval bíró csavar alkalmas arra, hogy módosítsa a ki- és bekapcsolási értéket, azaz a nyomást. Ha az óramutató járásával megegyezően tekerjük, akkor növelni tudjuk azt, ha fordított irányba, akkor mérsékeljük.

A kisebbik rugón lévő csavar állítja a ki- és bekapcsolási érték közötti differenciát. Önállóan nem értelmezhető a létezése, hiszen mindig a nagyobb rugóval beállított nyomáshoz kell igazítani ezt az értéket. Az értékek növelése, csökkentése ebben az esetben éppen ellentétes módon történik.

Még az sem garantálja, hogy hibátlanul fog működni a házi vízműrendszer, ha van egy jó nyomáskapcsolónk. Rendkívül fontos az is, hogy optimálisan adjuk meg a határokat. Ha egy kicsit is bizonytalanok vagyunk e téren, tényleg az a legbiztosabb, ha nagy tapasztalattal rendelkező szakembert bízunk meg a feladattal.

Ezeket kell még figyelembe venni

Érdemes észben tartani azt, hogy adott esetben kompatibilitási problémák is felléphetnek a nyomáskapcsolók esetében. Ezért célszerű alaposan megvizsgálni, hogy egy eszköz milyen paraméterekkel rendelkezik.

Azt is jó szem előtt tartani a nyomáskapcsoló beállításának alkalmával, hogy a két érték kéz a kézben jár. Jellemzően a gyári beállítások esetén megadják a bekapcsolási, valamint a kikapcsolási értéket is.

Sokan kizárólag szivattyúvezérlőként emlegetik a nyomáskapcsolót, aminek oka az, hogy felügyeli a rendszer nyomását, és a motor működését ennek megfelelően szabályozza. Az emberi beavatkozást nem igénylő vezérlés miatt rendkívül hatékony az energiafelhasználás, de kizárólag abban az esetben, ha mi vagy egy képzett személy gondoskodik a nyomáskapcsoló megfelelő beállításáról.

Megosztás: