+ Képzőművészet

10 izgalmas képzőművészeti előadás, amiről ne maradj le

képzőművészeti

Szakrális és kortárs tematikákkal indulnak újra a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) művészeti előadás-sorozatai február 15-től.

Szakrális és kortárs tematikákkal indulnak újra a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) művészeti előadás-sorozatai február 15-től.

Az MKE a pandémia miatt megszakadt művészeti előadás-sorozatát folytatja. A februárban induló Liturgia – Művészettörténet – Műtárgy… ami az egyháztörténetből kimaradt című kurzus az európai szakrális művészet kiemelt témaköreit mutatja be, míg a márciusban kezdődő ArtMa a kortárs művészet aktuális tendenciáira koncentrál – közölte az egyetem kedden.

A Liturgia sorozat előadásain az MKE oktatói a szakralitást fókuszba állítva, a vallás és a művészet évezredes anyagából kiemelkedő, izgalmas műalkotások elemzésein keresztül tárják fely a művészettörténet fejezeteit, a középkortól egészen kortárs alkotásokig.

A sorozat változatos megközelítésekben foglalkozik a szakrális művészettel, a hallgatók ízelítőt kapnak többek között a freskófestészetből, az építészettörténetből, az ikonográfiából és a liturgikus hagyományokból is.

A kurzus különlegességét erősítik a műterem-látogatások, melyeken a restaurátorral való beszélgetések személyesebbé teszik a tárgyi ismereteket.

Az előadásokon éppúgy szó lesz a Giottónak tulajdonított Női fejről, az Assisiből származó falkép-töredékről, Verrocchio Fájdalmas Krisztusáról, Donatello és Jacopo Sansovino szobrairól, mint Cezanne, Van Gogh, George Rouault vagy Lovas Ilona festményeiről.

A MKE Liturgia előadás-sorozat február 15-én indul, a másfél órás előadások szerdánként 18:15-kor kezdődnek a MKE Nagyelőadójában.

Márciusban kezdődik az ArtMa előadás-sorozat, amelynek a kortárs művészet a témája.
A tíz előadás átfogó képet ad arról, hogy milyen törekvések jellemzik ma a hagyományos és új médiumokat. A kurzus különlegessége, hogy maguk az alkotók, a Képzőművészeti Egyetem mesterei mutatják be a kortárs művészet különféle műfajainak aktuális újdonságait.

A másfél órás, vetítésekkel kísért előadásokon szó esik a kortárs test- és portréábrázolásról, David Hockney kapcsán a tájképfestészet mai tendenciáiról, a művészi és tervezőgrafika újszerű kísérleteiről, a figuratív szobrászat és installációs művészet kérdéseiről, az új médiumok, mesterséges intelligenciák által generált művészetről, valamint a színpadi látványtervezésről is.

Az MKE ArtMa kurzus március 7-től május 9-ig tart, csütörtökönként tíz előadás 18:30-tól 20:00-ig, az MKE Andrássy úti épületében.

A Képzőművészeti Egyetem művészeti előadás-sorozatai térítés ellenében látogathatók, további információ www.mke.hu weboldalon található.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top