Vajon képes-e a mesterséges intelligencia a kreativitásra? Lehetséges-e, hogy a gépek alkotó partnereink legyenek, és inspiráljanak minket? Átléphetjük-e képességeink határát általuk, és vajon megérthetjük-e rajtuk keresztül saját működésünket, lényünket?
A technológiai eszközök egyre több feladatot látnak el: arcfelismerésre, szövegértésre,
járművezetésre használjuk őket, de vajon megfordítható ez a folyamat?
Tanulhatunk mi is tőlük? Az AI am here kísérleti táncelőadás az ember és egy tőlünk merőben más, digitális tudat találkozását, interakcióját vizsgálja. A kapcsolat során ember és gép egyenrangú partnerként jelenik meg, akik kölcsönösen tanítják és inspirálják egymást. Ebben a viszonylatban a gépek már nem csupán technológia eszközök, hanem olyan médiumok, amik közelebb vihetnek minket önmagunk, a múltunk és akár a jövőnk megértéséhez is.
A 2013-ban alapított AI_am – egy koreográfus, egy kutató és kreatív technológusok – egyedülálló nemzetközi együttműködése, mely a mesterséges intelligencia alkotó felhasználásának lehetőségeit vizsgálja a kortárs táncon keresztül. Az előadáshoz kapcsolódó kutatást az AI_am alkotói számos nemzetközi konferencián bemutatták, eredményeiket művészeti installációk, workshopok és kísérleti projekteken keresztül prezentálták.
Az előadás október 10-én debütál a Trafó Kortárs Művészetek Házában Budapesten a smART! sorozat és a CAFe Budapest Kortásr Művészeti Fesztivál részeként.