A misszió egyik feladata robbanás előidézése a kisbolygón, hogy belsejéből mintákat vehessenek. A tudósok feltételezik ugyanis, hogy a Naprendszer 4,5 milliárd évvel ezelőtti keletkezése óta az aszteroida nem sokat változott.
Az űrszondát szállító H-IIA rakéta legkorábban szerdán emelkedhet a magasba. Az eredetileg tervezett vasárnapi startot is a kedvezőtlen időjárás miatt halasztották hétfőre. A szerdai indulás magyar idő szerint hajnali 5 óra 22 perckor lesz.
Ismét elhalasztották a japán Hajabusza-2 űrszonda indulását a hétfői erős szél miatt – közölte a japán űrügynökség (JAXA). A Philae leszállóegység november 12-i sikeres üstökösre szállása után az űrkutatók a japán űrszonda indulását várják izgalommal.
A tervek szerint a hűtőszekrény nagyságú Hajabusza-2 több kisebb robotot – köztük a Minerva-II-t és a német és francia kutatók által fejlesztett Mascot leszállóegységet -szállít az 1999 JU3 aszteroida felszínére. A nagyjából egy kilométer átmérőjű kisbolygó különböző pontjain végeznek méréseket a műszerek.
A Hajabusza-1-nek 2010-ben sikerült az Itokava aszteroidáról pormintákat vennie. A Hajabusza-2 misszió mintegy 200 millió euróba (61 milliárd forint) kerül.
A misszió egyik feladata robbanás előidézése a kisbolygón, hogy belsejéből mintákat vehessenek. A tudósok feltételezik ugyanis, hogy a Naprendszer 4,5 milliárd évvel ezelőtti keletkezése óta az aszteroida nem sokat változott. Ha minden a tervek szerint alakul, a minták 2020-ban jutnak a Földre.