+ Fotó

Egy különös hangulatú koncert Eifert János fotóin

A fantasztikus koncert mellett a helyszínre is rácsodálkoztam. A templomtérben különös hangsúlyt kaptak a tartóoszlopok. Nagy László tervező, az egyházközség tagja a 12 apostolt álmodta meg bennük.

A fantasztikus koncert mellett a helyszínre is rácsodálkoztam. Internetről szedett információim szerint Veresegyház város új katolikus templomát, a Szentlélek templomot 2016. május 14-én a váci püspök, dr. Beer Miklós szentelte fel. Az építkezés városi és egyházmegyei összefogásban zajlott, egy év alatt építették fel. Az új épület csaknem 1700 négyzetméteres, így fő funkciója mellett közösségi eseményekre is alkalmas. A hívőket a 20 méter átmérőjű kupola alatt 328 ülőhely várja. A templom díszítésében veresegyházi művészek vettek részt. A templom orgonája Dunakeszin, harangjai Őrbottyánban készültek. A templomtérben különös hangsúlyt kaptak a tartóoszlopok. Nagy László tervező, az egyházközség tagja a 12 apostolt álmodta meg bennük.

Ők maguk is egymás között is és velünk is egy dologban közösek. Mégpedig abban, hogy a názáreti Jézus kiválasztotta őket. Hogy ennek a sóvárgó világnak hírül adják a megváltás csodáját. Éljük át a mindennapokban az ő utódaikként, velük együtt ezt a csodát, amelyet a világ sóvárogva vár

– mondta az építész.

Itt Eifert János képriportját – fent a feljegyzését – láthatjátok: Gospel koncert a veresegyházi Szentlélek-templomban, a XIV. Louis Armstrong Jazzfesztivál záróprogramjaként a Sing’n Swing’n Sista’s – Joan Faulkner (USA), Harriet Lewis (USA), Joanne Bell (USA) – valamint Csík Gusztáv (H) és Dezron Douglas (USA) közreműködésével.

Dezron Douglas basszista. Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Fotó: Eifert János.

Pásztor Béla, Veresegyház polgármestere. Fotó: Eifert János.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top