+ Pályázat

A legfrissebb pályázatok és ösztöndíjak – 2017 szeptember 24.

A legfrissebb csokorban három álláslehetőség és három ösztöndíj is szerepel. És van egy nagyon komoly kiírás a Pro Helveti Alapítványtól.

A legfrissebb csokorban három álláslehetőség és három ösztöndíj is szerepel. És van egy nagyon komoly kiírás a Pro Helveti Alapítványtól.

1. KULTURÁLIS HÍREK AZ EU-BÓL

1.1 Megjelent az Európai együttműködési projektek terület pályázati felhívása
Az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) közzétette az Európai együttműködési projektek 2018-as felhívásait.
(Kreatív Európa Iroda)A Kreatív Európa Program Európai együttműködési projektek területen belül a kisebb és nagyobb együttműködési projektek (EACEA 32/2017) mellett ezúttal a 2018-as Kulturális Örökség Európai Évéhez kapcsolódó projektekkel (EACEA 35/2017) is lehet pályázni. A részletes pályázati útmutató és a… » Tovább

1.2 A 2017-es EFFE-díjazottak
2017 szeptemberében nyilvánosságra hozták annak a hat fesztiválnak a listáját, amelyek 2017-ben megkapják az EFFE Díjat.
(Kreatív Európa Iroda)Nyilvánosságra hozták 2017. szeptember 18-án Brüsszelben (Belgium) azon fesztiválok listáját, amelyek megkapják idén az EFFE Díjat. A díjra az Európai Unió Kreatív Európa programjában résztvevő 39 ország fesztiváljai pályázhatnak. A díjat idén az olasz Altofest Nemzetközi Kortárs Élő Művészeti… » Tovább

 

2. KULTURÁLIS CÉLÚ PÁLYÁZATOK

2.1 A zene éjszakája – csak klasszikusan
2017 novemberében rendezik meg első alkalommal A zene éjszakája – csak klasszikusan című rendezvényt, amelyre amatőr együttesek jelentkezését várják.
(Kreatív Európa Iroda)A Fővárosi Önkormányzat, a Budapesti Fesztiválzenekar és a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ első alkalommal rendezi meg 2017. november 17-én A zene éjszakája – csak klasszikusan című rendezvényt. A programsorozat keretében tíz belvárosi helyszínen mutatkoznak be amatőr komolyzenei… » Tovább

2.2 DEKK Humorpályázat 2017
A Dumaszínház és a FÜGE pályázatot hirdet DEKK Humorpályázat 2017 címmel 2018-ban bemutatandó, a kabaré hagyományaira építő, humorral foglalkozó kortárs színpadi előadások támogatására.
(Kreatív Európa Iroda)Független színházi alkotóknak hirdet pályázatot a Dumaszínház és a FÜGE DEKK Humorpályázat 2017 címmel. A pályázat keretében 2018. január 1. és december 31. között megvalósuló, a Jurányi Inkubátorházban bemutatandó, a kabaré hagyományaira építő, humorral foglalkozó kortárs színpadi előadásokat… » Tovább

2.3 Városunk titkai – környékünk felfedeznivalói
Pályázatot hirdet a Magyar Oktatási Tájékoztató középiskolás csapatoknak Városunk titkai – környékünk felfedeznivalói címmel.
(Pályázatfigyelő)A Magyar Oktatási Tájékoztató pályázatot hirdet Balatonfüred, Debrecen, Eger, Gyula, Győr, Hajdúszoboszló, Hévíz, Keszthely, Siófok, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, valamint ezen városok 30 kilométeres körzetének helységei és természeti környezete bemutatására Városunk titkai – környékünk… » Tovább

2.4 Történetek – fotópályázat
A PH21 Galéria fotópályázatot hirdet Történetek címmel.
(Pályázatfigyelő)Fotópályázatot hirdet a PH21 Galéria Stories (Történetek) címmel. A nemzetközi pályázatra olyan képeket várnak, amelyek egy történetet mesélnek el. A kiválasztott fotókból 2017. október 26-án nyílik kiállítás. Pályázati határidő: 2017. szeptember 25. » Tovább

2.5 Novellapályázat 2017
Az Aposztróf Kiadó 2017-ben is novellapályázatot hirdet amatőr alkotóknak.
(Pályázatfigyelő)Idén is meghirdeti novellapályázatát az Aposztróf Kiadó. A pályázatra legfeljebb három saját, korábban nem publikált művet küldhetnek be amatőr alkotók. Pályázati határidő: 2017. október 9. » Tovább

2.6 Kapcsolat – fotópályázat
Fotópályázatot hirdet a Három Királyfi Három Királylány Mozgalom Kapcsolat címmel.
(Pályázatfigyelő)A Három Királyfi Három Királylány Mozgalom fotópályázatot hirdet Kapcsolat címmel. A pályázatra baba-mama/papa klubok, kisgyermekes közösségek küldhetnek be legfeljebb három fényképet. A legjobbnak választott kép beküldője ajándékcsomagot kap. Beküldési határidő: 2017. szeptember 24. » Tovább

2.7 Városom reformációja – városkommunikációs pályázat
Mérföldkövek címmel pályázatot hirdet kreatív városi események támogatására a Reformáció Emlékbizottság.
(Pályázatfigyelő)A Reformáció Emlékbizottság városkommunikációs pályázatot hirdet a Reformáció 500 éves jubileumának megünneplése alkalmából Mérföldkövek címmel. A pályázat keretében kreatív városi eseményeket, performanszokat támogatnak. Pályázni lehet zenei előadások, koncertek, színházi jelenetek, táncelőadások,… » Tovább

2.8 Arany János Budapestje
A Petőfi Irodalmi Múzeum diákutaztatási pályázatot hirdet Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából Arany János Budapestje címmel.
(Pályázatfigyelő)Diákutaztatási pályázatot hirdet a Petőfi Irodalmi Múzeum Arany János Budapestje címmel. Az Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából meghirdetett pályázatra magyarországi (kivéve budapesti) és határon túli alap- és középfokú oktatási intézmények, valamint kollégiumok 12 és 18 év közötti… » Tovább

2.9 Nikon 7 – fotópályázat
Fotópályázatot hirdet a Nikon amatőr és profi fotósoknak Nikon 7 Tedd próbára a tudásod! címmel.
(Pályázatfigyelő)A Nikon fotópályázatot hirdet amatőr és profi fotósoknak Nikon 7 Tedd próbára a tudásod! címmel. A fotókat a következő témákban várják: struktúra; tekintet; posztapokaliptikus hangulat; modern függőség; absztrakt; képriport; zavar; szubkultúra; 100 év; üresség; egyensúly; dráma; kiégve; törés;… » Tovább

2.10 Forradalmat írunk – szépírói pályázat
Szépírói pályázatot hirdetnek a Szabad Október Fesztivál szervezői Forradalmat írunk címmel.
(Pályázatfigyelő)A Szabad Október Fesztivált szervező Gólya Szövetkezeti Presszó, Kettős Mérce blog és Közélet Iskolája szépírói pályázatot hirdet Forradalmat írunk címmel. A pályázaton kötettel rendelkező, irodalmi folyóiratban rendszeresen publikáló szerzők, illetve rendszeresen még nem publikáló szerzők vehetnek… » Tovább

2.11 A legviccesebb napom – irodalmi pályázat
Irodalmi pályázatot hirdet gyerekeknek a soproni Macskakő Gyermekmúzeum A legviccesebb napom címmel.
(Pályázatmenedzser)A soproni Macskakő Gyermekmúzeum irodalmi pályázatot hirdet A legviccesebb napom címmel. A pályázatra képzeletbeli vagy igaz történeteket várnak. A díjkiosztó ünnepséget 2017. október 12-én rendezik meg. Beküldési határidő: 2017. szeptember 29. » Tovább

2.12 Meseillusztrációs pályázat
A Zempléni Gombász Egyesület, a Magyar Mikológiai Társaság és a PIM – Kazinczy Ferenc Múzeum meseillusztrációs pályázatot hirdet általános iskolás diákoknak.
(Pályázatmenedzser)Meseillusztrációs pályázatot hirdet a Zempléni Gombász Egyesület, a Magyar Mikológiai Társaság és a PIM – Kazinczy Ferenc Múzeum. A pályázatra általános iskolás diákok küldhetnek be a tavalyi gombás meseíró pályázat legjobbjaihoz készített illusztrációkat. Az ünnepélyes eredményhirdetést… » Tovább

2.13 Harmónia – Szlovákiai Magyar Zenei Díj
Pályázatot hirdetnek a 2017-es Harmónia – Szlovákiai Magyar Zenei Díj odaítélésére.
(Pályázatmenedzser)A Csemadok Naszvadi Alapszervezete, a Szlovákiai Magyar Zenészek Egyesülete (SZMAZE), Lábszky Olivér énekes-dalszövegíró, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet és a Szlovákiai Magyar Zenebarátok Társasága pályázatot hirdet a 2017-es Harmónia – Szlovákiai Magyar Zenei Díj odaítélésére. Az… » Tovább

2.14 A Lucky Trimmer pályázata
A németországi Lucky Trimmer pályázatot hirdet koreográfusoknak és előadóművészeknek rövid táncművészeti előadások bemutatására.
(on-the-move)Pályázatot hirdet a németországi Lucky Trimmer 2018. március 30-án és 31-én a berlini Sophiensaele színházban való bemutatkozásra koreográfusoknak és előadóművészeknek. A pályázaton rövid, legfeljebb tízperces táncművészeti előadásokkal lehet részt venni. Összesen három darabnak biztosítanak… » Tovább

2.15 Pro Helvetia – pályázat
Pályázatot hirdet előadó-művészeti együttműködések támogatására a svájci Pro Helvetia.
(on-the-move)A svájci Pro Helvetia pályázatot hirdet előadó-művészeti együttműködések támogatására. A pályázat keretében svájci kulturális intézmények és szervezetek együttműködéseit támogatják európai intézményekkel és szervezetekkel. Az elnyerhető támogatás összege a Pro Helvetia részéről legfeljebb 80 ezer… » Tovább

2.16 Erőstruktúrák és rejtett határok – pályázat
Pályázatot hirdet a GAA Alapítvány művészeknek, kutatóknak és aktivistáknak Erőstruktúrák és rejtett határok címmel.
(on-the-move)A GAA Alapítvány pályázatot hirdet művészeknek, kutatóknak és aktivistáknak Power structures and hidden borders (Erőstruktúrák és rejtett határok) címmel. A pályázaton olyan munkákkal lehet részt venni, amelyek a European Cultural Centre (Európai Kulturális Központ) Velencei Biennálén látható… » Tovább
Egyéb aktuális pályázataink: http://kultura.kreativeuropa.hu/palyazat

A Tempus Közalapítvány pályázataival kapcsolatban bővebb felvilágosítás kérhető:
Tempus Közalapítvány
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
http://www.tka.hu
(06 1) 237-1320
info@tpf.hu

 

3. ÁLLÁSLEHETŐSÉGEK

3.1 Nagybőgőst keres a Dohnányi Zenekar
A Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar nagybőgő tutti állásra próbajátékot hirdet.
(Papageno)Próbajátékot hirdet nagybőgő tutti álláshely betöltésére a Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar. A próbajátékot 2017. október 24-én rendezik meg Budapesten. A zenekar zongorakísérőt nem biztosít. Pályázati határidő: 2017. október 20. » Tovább

3.2 Gyakornoki helyek a Liget Műhelynél
A Liget Műhely Alapítvány mester- vagy PhD-képzésben résztvevő, vagy 2016/2017-ben diplomázott fiatalok jelentkezését várja gyakornoki pozíciók betöltésére.
(Pályázatfigyelő)Gyakornokokat keres a Liget Műhely Alapítvány. Olyan, mester- vagy PhD-képzésben résztvevő, esetleg 2016/2017-ben diplomázott fiatalok jelentkezését várják, akik aktívan szeretnének részt venni az alapítvány munkájában. Jelentkezni önéletrajzzal, motivációs levéllel és egy legfeljebb ezer szavas… » Tovább

3.3 Munkatársat keres a Recirquel Társulat
A Recirquel Újcirkusz Társulat munkatársat keres turnészervező – logisztikus munkakörbe.
(Kreatív Európa Iroda)Munkatársat keres turnészervező – logisztikus munkakörbe a Recirquel Újcirkusz Társulat. Az állás betöltésének feltétele a kiváló kommunikációs készség, a jó szervezőkészség, a precíz munkavégzés, a kreatív problémamegoldó képesség, a logisztikai tapasztalat, a terhelhetőség, a magabiztos… » Tovább

 

4. KONFERENCIÁK, KÉPZÉSEK, WORKSHOPOK

4.1 Kreativitás Világfórum Dániában
13. alkalommal rendezik meg 2017 novemberében a Kreativitás Világfórumot Dániában.
(CultureAgora)2017. november 1-jén és 2-án kétnapos konferenciát szerveznek Creativity World Forum (Kreativitás Világfórum, CWF) címmel Aarhusban (Dánia). A 13. alkalommal megrendezendő konferencia Európa legnagyobb fóruma lesz a vállalkozói kreativitásról. A találkozóra több mint kétezer kreatív szakembert… » Tovább

4.2 Budapest Ritmo Fesztivál
A Hangvető és a CAFe Budapest 2017 októberében rendezi meg Budapesten a Budapest Ritmo Fesztivált.
(Kreatív Európa Iroda)2017. október 6. és 8. között rendezi meg Budapesten a Hangvető és a CAFe Budapest a Budapest Ritmo Fesztivált. A rendezvényen a legjobb magyar és külföldi előadók közös produkciói mutatkoznak be. A 2017-es fesztiválon egyebek mellett Lajkó Félix a lengyel népi-klasszikus vonósbandával, a… » Tovább

4.3 Filmmarketing műhely Budapesten
A Filmalap Fast Forward Program című műhelysorozata 2017 októberében egy filmmarketing műhellyel indul.
(Magyar Nemzeti Filmalap)2017 októberében indul a Magyar Nemzeti Filmalap Fast Forward Program (Előretekerés Program) című műhelysorozata. A programsorozat első műhelye 2017. október 4-én lesz, és témája a filmmarketing, ezen belül a poszter és a trailer vágás. A műhelyre producerek, rendezők, forgatókönyvírók,… » Tovább

 

5. PARTNERKERESÉSEK

5.1 Belgrádi kulturális központ társszervező lenne
Társszervező lenne az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban a belgrádi Bozidarac Kulturális és Oktatási Központ.
(Kreatív Európa Iroda)Az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban lenne társszervező a belgrádi (Szerbia) Center for Culture and Education Bozidarac (Bozidarac Kulturális és Oktatási Központ). A kulturális központ olyan projekthez csatlakozna, amelynek témája az egész életen át tartó… » Tovább

5.2 Lengyel művészeti ügynökség társszervező lenne
Társszervező lenne az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban a lengyel GAP Artistic Agency Community.
(Kreatív Európa Iroda)A lengyel GAP Artistic Agency Community társszervező lenne az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban. A művészeti ügynökség olyan projekthez csatlakozna, amelynek témája a zene, a képzőművészet, a színház, a kreatív ipar, a kulturális oktatás, a művészet és a… » Tovább

5.3 Görög város társszervező lenne
Társszervező lenne az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban Trípoli önkormányzata.
(Kreatív Európa Iroda)A görögországi Trípoli önkormányzata társszervező lenne az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatokban. A görög város olyan projektekhez csatlakozna társszervezőként, amelyek témája a fenntartható városi és vidéki fejlődés. Trípoli tapasztalattal rendelkezik művészeti… » Tovább

5.4 Társszervezőt keresnek egy szerb projekthez
A Szerb Irodalmi Társaság társszervezőt keres az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához.
(Kreatív Európa Iroda)Az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához keres társszervezőt a belgrádi Srpsko Književno Društvo (Szerb Irodalmi Társaság). A Writers for Writers – Program of Support for Socially Imperiled Writers (Írók az írókért – A szociálisan nehéz helyzetben lévő írók… » Tovább

5.5 Szerb szervezet társszervezőt keres
Társszervezőt keres az EU Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához a szerb MOTO.
(Kreatív Európa Iroda)A szerbiai Muzičko opersko teatarska organizacija (Zenei Operaszínház Szervezet, MOTO) társszervezőt keres az Európai Unió Kreatív Európa programja keretében benyújtandó pályázatához. A nonprofit civil szervezet célja egy nyári egyetemi program összeállítása fiatal operaénekesek számára. A… » Tovább
Egyéb aktuális partnerkeresések: http://kultura.kreativeuropa.hu/partner

 

6. ÖSZTÖNDÍJAK

6.1 Robert Schuman-ösztöndíj
Az Európai Parlament pályázatot hirdet egyetemi oklevéllel rendelkezőknek szakmai gyakorlatokon való részvételre.
(Pályázatfigyelő)Pályázatot hirdet szakmai gyakorlatokon való részvételre az Európai Parlament Robert Schuman-ösztöndíj címmel. A gyakorlatokra egyetemi oklevéllel rendelkezők pályázhatnak. A következő szakmai gyakorlatokra lehet pályázni: – általános szakmai gyakorlat; – újságírói szakmai gyakorlat; -… » Tovább

6.2 Alkotóházi ösztöndíj Londonba Instagram-művészeknek
A művészet, a tudomány és a technológia kapcsolata iránt érdeklődő művészek számára hirdet alkotóházi ösztöndíjat az Egyesült Királyságba az Arts Catalyst.
(on-the-move)A londoni (Egyesült Királyság) Arts Catalyst alkotóházi ösztöndíjat hirdet a 2017. október 10. és 30. közötti időszakra Instagram-művészeknek. Az ösztöndíjra olyan művészek jelentkezhetnek, akiket érdekel a művészet, a tudomány és a technológia kapcsolata, és szívesen vennék át az Arts Catalyst… » Tovább

6.3 Írói ösztöndíj Szlovéniába
Íróknak és fordítóknak hirdet alkotóházi ösztöndíjat Szlovéniába a Szlovén Írószövetség.
(Kreatív Európa Iroda)A Društvo slovenskih pisateljev (Szlovén Írószövetség) alkotóházi ösztöndíjat hirdet 2018-ra íróknak és fordítóknak. A résztvevőket a Dane Zajc Írói Stúdió fogadja. Az ösztöndíjas időszak négy hétig tart. Olyan írók és fordítók pályázatát várják, akik legalább két megjelent kötettel rendelkeznek…. » Tovább
Egyéb aktuális ösztöndíjak: http://kultura.kreativeuropa.hu/osztondij

 

(C) 2017 Kreatív Európa Nonprofit Kft. Összeállította: Gida Bettina.
Irodánk engedélyt ad e Hírlevél tartalmának reprodukálására a Kreatív Európa Iroda mint forrás megjelölésével.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top