Ismét kérdések merülnek fel a Nemzeti Színház biztonságával kapcsolatban
február 2-án újabb súlyos baleset történt a budapesti Nemzeti Színházban. A teátrum egyik női munkatársa a színpadon szenvedett többszörös töréseket, és az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint stabil állapotban szállították kórházba.
A színház vezetése egyelőre nem reagált a megkeresésekre, így a baleset pontos körülményei nem ismertek.
Ez az eset alig másfél évvel azután történt, hogy 2023. november 10-én a Rómeó és Júlia előadás közben két színész, Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó, lezuhantak a díszletről, súlyos és maradandó sérüléseket szenvedve.
A baleset után Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, felajánlotta lemondását, amelyet Csák János kulturális és innovációs miniszter nem fogadott el. A belső vizsgálat megállapította, hogy „egyszemélyi felelősség” nem állapítható meg, és a rendőrségi nyomozás sem vezetett eredményre.
A két színész végül több mint 11 hónappal a baleset után kártérítési megállapodást kötött a színházzal.
A mostani baleset ismételten ráirányítja a figyelmet a színházban tapasztalható biztonsági hiányosságokra.
A korábbi eset kapcsán több színész és színházi dolgozó is jelezte, hogy a díszletek veszélyesek, és a próbák során is felhívták a figyelmet a lehetséges kockázatokra. Ennek ellenére a szükséges intézkedések elmaradtak, ami hozzájárulhatott a tragikus eseményekhez.
A színházi közösség és a közvélemény most arra vár, hogy a színház vezetése és a hatóságok alaposan kivizsgálják a legutóbbi baleset körülményeit, és megtegyék a szükséges lépéseket a hasonló esetek megelőzése érdekében.
A művészek és a színházi dolgozók biztonsága érdekében elengedhetetlen a megfelelő munkakörülmények biztosítása és a biztonsági protokollok szigorú betartása.
(A cikkhez a hang.hu információit használtuk)