Adrien Brody elárulta, hogy a The Brutalist forgatásán egy sminkmester megpróbálta eltávolítani az orrát, mert azt hitte, hogy egy protézisről van szó.
A színész a héten Jimmy Fallon műsorában mesélte el, hogy egy új sminkmester „szorgosan dolgozott egy oldószerrel az orrán”.
„Egyszer csak észrevettem, hogy csak dolgozik és dolgozik” – folytatta Brody. „Megkérdeztem tőle: ‘Próbálod ezt leszedni?’ Ő pedig azt felelte: ‘Igen.’ Mire én: ‘Ez nem fog lejönni!’”
A jelenet, amelyhez Brody sminkjét készítették, a film végén játszódik, amikor karaktere, a magyar építész, már idős, és kerekesszéket használ.
Ezek a jelenetek jelentős öregítési sminket, hajfestést és könnyebb protéziseket igényeltek. Brody elmondása szerint a sminkes végül bocsánatot kért, majd hozzátette: „Ezt fel fogom jegyezni a naplómba.”
Brody jelenleg a legesélyesebb a legjobb férfi főszereplő Oscar-díjára a The Brutalist-ban nyújtott alakításáért, 22 évvel azután, hogy megkapta az elismerést A zongorista című filmben nyújtott alakításáért, amelyben egy másik holokauszt-túlélőt játszott.
Brady Corbet The Brutalist című filmje tíz Oscar-jelölést kapott, többek között a legjobb film és a legjobb rendező kategóriákban, valamint Brody két partnere, Felicity Jones és Guy Pearce is esélyes színészi díjakra.
Brody orra egy harcjelenet során tört el véletlenül Spike Lee Summer of Sam (1999) című filmjének forgatásán, és további két alkalommal is eltörte.
A The Brutalist gyakran utal a színész jellegzetes arcvonására, azzal a feltételezéssel, hogy karaktere, Tóth László, az orrát a náci üldöztetések során szenvedett bántalmazás következtében törte el. Tóth László nem létező személy, de Corbet inspirációját a magyar származású háború utáni építészből, Marcel Lajos Breuerből merítette.
A színészek gyakran viselnek műorrot történelmi figurák megformálásához az Oscar-díjra esélyes életrajzi filmekben. A műorrok tavaly is viták középpontjába kerültek: Bradley Cooper Maestro című filmjében Leonard Bernstein szerepében viselt orrprotézisét egyes kritikusok antiszemitának tartották. Ezt az állítást azonban a karmester gyermekei visszautasították, akik közreműködtek a filmben, és kijelentették:
„Tény, hogy Leonard Bernsteinnek szép, nagy orra volt.”
Meryl Streep finoman megformált műorra Margaret Thatcher szerepében A vaslady-ben hozzájárult ahhoz, hogy 2011-ben elnyerje harmadik Oscar-díját. Nicole Kidman jelentősebb orrprotézise Virginia Woolf megformálásához Az órák című filmben pedig 2003-ban hozta meg számára az első Oscar-győzelmét.
Amikor Denzel Washington bejelentette Kidman győzelmét, tréfásan így fogalmazott: „Az Oscar-díj nyertese, orrhosszal: Nicole Kidman.”
(A cikk a Guardian információi alapján készült)