+ Színház

Valamit nagyon tudnak a Miskolci Nemzetiben, harmadszorra nyerték meg a Városmajori Színházi Szemlét

Gyévuska

Ascher Tamás rendezésében készült Gyévuska című előadást választotta a Szemle zsűrije a legjobbnak az idén.

Előadásfotók: Éder Vera

A revizor és a Feketeszárú cseresznye után idén az Ascher Tamás rendezésében készült Gyévuska című előadást választotta a Szemle zsűrije a legjobbnak.

– Köszönjük a Városmajori Szabadtéri Színpad közönségének, hogy ennyire szívükbe zárták a miskolci társulatot. Elmondhatatlanul nagy szó nekünk, hogy évről évre megmutathatjuk Budapesten, mit is csinálunk mi itt Miskolcon – fejezte ki háláját Béres Attila igazgató.

Gyévuska

Előadásfotók: Éder Vera

2022-ben A revizor című előadás (rendező: Béres Attila), 2023-ban a miskolciak és az ország nagy kedvence, a Feketeszárú cseresznye (rendező: Szőcs Artur) lett a Színházi Szemle Legjobb előadása a zsűri szerint.

Tavaly nem csak a Legjobb előadás díját zsebelte be a miskolci teátrum, de a Legjobb férfi főszereplőnek járó díjat is miskolci színész kapta, méghozzá Lajos András. Ugyanekkor Simon Zoltán Peremartoni Krisztina saját alapítású különdíját kapta meg.

Gyévuska

Előadásfotók: Éder Vera

2024-ben ismét a Miskolci Nemzeti Színház társulata kapta az elismerést: az Ascher Tamás rendezésében készült Gyévuska című zenedrámát választotta a zsűri.

Az ítélethozó testület tagjai voltak: Benkő Nóra, a Városmajori Szabadtéri Színpad ügyvezető igazgatója, Hernádi Judit Jászai Mari-díjas, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, Kocsis Gergely Jászai Mari-díjas színművész és Háy János József Attila-díjas író – a Szemle Plusz Legjobb előadásának.

A színdarabról:

A Gyévuska című színdarab Örkény István azonos című novelláján alapul. A mű egy groteszk és abszurd történetet mutat be, amely a második világháború idején játszódik. Főszereplője egy orosz kislány, Gyévuska, akit a háború kegyetlen világa tesz ártatlanul részesévé a környező erőszaknak.

A történet egy magyar katonákból álló csapat és a kislány találkozására épül. A katonák, akik a frontvonalon harcolnak, befogadják Gyévuskát, de az események egyre abszurdabb és kegyetlenebb fordulatot vesznek, amikor megpróbálják megóvni őt a háború borzalmaitól. Az ártatlanság és a háború embertelen kegyetlensége közötti ellentét adja a darab tragikomikus feszültségét.

A Gyévuska egyszerre szól a háború értelmetlenségéről, az emberi sorsok kiszolgáltatottságáról, valamint az ártatlanság pusztulásáról.

A legfrissebb színházi hírek

Népszerűek

To Top