+ művészet & politika

150 millió euróval támogatják a kulturális intézmények újranyitását a franciák

Miután a koronavírus-járvány miatt Franciaországban 202 napja zárva tartó kulturális intézmények szerdától csak 35 százalékos kihasználtság mellett nyithatnak újra, a bevételkiesés kompenzálására a kormány csaknem 150 millió euróval (52,5 milliárd forint) támogatja az újrakezdést – jelentette be Roselyn Bachelot kulturális miniszter.

A francia állam a járvány kezdte óta 11 milliárd eurót (3854,8 milliárd forint) költött a kulturális szektor támogatására.

A kulturális intézmények szerdától fokozatosan nyithatnak meg az érdeklődők számára. A mozik, a színházak, a múzeumok eleinte 35, majd június 9-től 65 százalékos kihasználtság mellett üzemelhetnek, maximum nyolcszáz érdeklődőt fogadva, majd június 30-án megszűnnek a korlátozások, s akár 5000 fős rendezvények is szervezhetők.

„Az újranyitás korlátozó keretben történik, ezért természetes, hogy anyagi támogatás is kíséri”

– fogalmazott a miniszter az RTL kereskedelmi rádiónak adott interjúban.

Az átmeneti időszak bevételkiesését a kormány 150 millió euróval kompenzálja, ennek legfőbb nyertese a filmipar. Az ágazat a támogatások több mint felét, mintegy 80 millió eurót kap. Az összegből 60 millió euró jut a moziüzemeltetőknek, 10 millió euró a forgalmazóknak és további 10 millió a producereknek.

A zenés produkciók 38 millió eurót, a színházak 15 millió eurót kapnak a programból.

A kiemelt állami támogatást élvező nemzeti intézmények, köztük a Párizsi Opera, nem részesülnek a segélyből, miután jelenleg nincsenek anyagai gondjaik a tárcavezető szerint. Ugyanakkor a jövő évi költségvetésükben számíthatnak az állami dotáció növelésére.

A múzeumok is kimaradtak a jelenlegi gyorssegélyből, miután a tárca szerint a korábbi támogatási csomagoknak ők voltak a legfőbb haszonélvezői.

Az idei évben eddig 275 millió euró segítséget kapott a kulturális szféra, amelynek dolgozói a járvány kezdete óta 11 milliárd eurós támogatásban részesültek.

2 hozzászólás

2 Comments

  1. Gyzoltan szerint:

    Érdekes a szituáció…
    Éppen most, elhatárolódva a megkérdőjelezhető „francia”, és megkérdőjelezhető „kultúrától” jelentette ki miniszterelnökünk, hogy Magyarország a továbbiakban is a zsidó-keresztény kultúrát követi…
    Igazán szimpatikus…
    -csak az a tény lett figyelmen kívül hagyva, hogy kétezer éven keresztül a zsidóság élesen szemben állt a kereszténységgel.., s csak az utóbbi néhány évtizedben történt meg az összemosódás, hogy a zsidóság sikeresen lerohanta a keresztény egyházakat is…
    Mint magát magyar alattvalónak valló, egyenesen büszkévé tesz az a tudat, hogy immár Magyarország Izrael II. számú gyarmatává nőtte ki magát, sőt, az I. számú USA gyarmat státuszát is ingatni látszunk, jövőnk biztosnak látszik, hiszen a zsidóság új hazájának tekinti a Kárpát-medencét…
    -megjelenhet? -maradhat?

  2. Gyzoltan szerint:

    Ami meg a zsidó-magyarság viszonyt illeti, hát lenne éppen elég boncolgatni való, a zsidóság hátrányos megítélésével, sorsdöntő, végtelen, korlátlan felelősségével az egyéb-más történtekért…
    Értelmetlen vitatni is a zsidóság magyarországi felelősségét, hiszen 150-200 éve meghatározóan a zsidóság elvárásai, törekvései, szándékai érvényesültek, mind a mai napig!
    Igen, kimondható, hogy ezen időszak alatt, szinte töretlenül, se jó, se rossz nem történhetett meg a zsidóság tudta, és jóváhagyása nélkül.., s a történtek valósága, miértje, még messze nincs kitárgyalva…
    E kitárgyalásra, a cionizmussal túlszennyezett demokratikus liberalizmus időszakában nyilvánvalóan sor sem kerülhet…
    A kirekesztés, a kirekesztettség majd tökéletes Magyarországon, csak rá kell tekintenünk a kormányzati és ellenzéki szereplőkre, főszereplőkre…
    -na és a közélet, a „társadalmunk” szereplőire.., többségében rossz, vagy még rosszabb szereplőire, néhány fehér hollótól eltekintve.., a kórus disszonáns.., erősen…

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top