reklám
+ Film

Ezeket a filmeket jelölték a Magyar Filmdíjra – Teljes lista

A filmakadémia tagjai titkos szavazással döntöttek arról, hogy a 23 kategóriában melyik 5 alkotást és alkotót jelölik a 3. Magyar Filmdíjra.

A Magyar Filmakadémia Egyesület vasárnap este hozta nyilvánosságra, hogy mely filmeket és mely alkotókat jelölik a Magyar Filmdíjra. Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről versenyezek a legjobb játékfilmnek járó díjért.

A filmakadémia tagjai titkos szavazással döntöttek arról, hogy a 23 kategóriában melyik 5 alkotást és alkotót jelölik a 3. Magyar Filmdíjra. Az ünnepélyes díjátadót március 11-én este a Vígszínházban rendezik meg, a legtöbb szavazatot kapott 5-5 alkotás és alkotó közül az akadémiai tagok újabb titkos szavazással döntenek majd a nyertesekről.

Az 1945, az Aurora Borealis, A Viszkis, a Kincsem és a Testről és lélekről versenyezek a legjobb játékfilmnek járó Magyar Filmdíjért. A tévéfilmek közül a benevezett négy alkotás, az Árulók, a Csandra Szekere, az Egy szerelem gasztronómiája és az Utolsó adás kaptak jelölést. A legjobb dokumentumfilm kategóriában az Egy nő fogságban, az Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, a Granny Project, az ULTRA és a Visszahúz a múlt – Ember Judit portréja kapták a legtöbb szavazatot. A legjobb kisjátékfilm kategóriában A Kockaember, az Asszó, a Cinematographer, a Földiek és a Zabigyerek vannak a jelöltek között, míg az animációk közül A kozmosz nagykövetei, az Albrecht Dürer rinocérosza, az Egy komisz kislány naplója – 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, a Janó Manó és az elveszett harmatcseppek és a WireLess kapta a legtöbb szavazatot.

Az 5 műfaji kategória mellett 16 szakmai kategóriában – rendező, női, férfi főszereplő, női, férfi mellékszereplő, operatőr, forgatókönyv (játékfilmek és tévéfilmek esetében egyaránt), vágó, zeneszerző, díszlet/látvány/jelmeztervező, smink-, fodrász-, maszkmester és hangmester – adnak majd ki díjakat.

A játékfilmes kategóriában a legjobb női főszereplőnek járó díj jelöltjei között van Balsai Móni (Jupiter Holdja), Borbély Alexandra (Testről és lélekről), Máhr Ági (Az Állampolgár), Petrik Andrea (Kincsem) és Tóth Ildikó (Aurora Borealis – Északi fény).

A játékfilmes kategória legjobb férfi főszereplője Jéger Zsombor (Jupiter Holdja), Morcsányi Géza (Testről és lélekről), Nagy Ervin (Kincsem), Rudolf Péter (1945) és Terhes Sándor (OUT-Kihűlés) közül kerül ki.

A legjobb játékfilmes rendezőnek járó díj jelöltjei között szerepel Antal Nimród (A Viszkis), Enyedi Ildikó (Testről és lélekről), Mundruczó Kornél (Jupiter Holdja), Török Ferenc (1945)
Vranik Roland (Az Állampolgár).

A teljes lista:

LEGJOBB JÁTÉKFILM

1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich Péter, Török Ferenc
Aurora Borealis – Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere): Major István, Gül Togay
A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás, Hutlassa Barnabás
Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás, Herendi Gábor
Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő

LEGJOBB TÉVÉFILM

Árulók, rendező: Fazakas Péter
Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

LEGJOBB DOKUMENTUMFILM

Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András
Granny Project, rendező: Révész Bálint
ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
Visszahúz a múlt – Ember Judit portréja – rendező: Dér Asia

LEGJOBB KISJÁTÉKFILM

A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda
Asszó, rendező: Fekete Tamás
Cinematographer, rendező: Novák Emil
Földiek, rendező: Freund Ádám
Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla
Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
Egy komisz kislány naplója – 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz
Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán, Herkó Attila
WireLess, rendező: Pataki Szandra

LEGJOBB RENDEZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről
Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja
Török Ferenc / 1945
Vranik Roland / Az Állampolgár

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről
Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár
Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945
Szekér András / Budapest Noir

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balsai Móni / Jupiter Holdja
Borbély Alexandra / Testről és lélekről
Máhr Ági / Az Állampolgár
Petrik Andrea / Kincsem
Tóth Ildikó / Aurora Borealis – Északi fény

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ- JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jéger Zsombor / Jupiter Holdja
Morcsányi Géza /Testről és lélekről
Nagy Ervin / Kincsem
Rudolf Péter / 1945
Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Békés Itala / Testről és lélekről
Kováts Adél / Budapest Noir
Nagy Mari / 1945
Tenki Réka / Testről és lélekről
Trokán Anna / Szeretföld

LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jordán Tamás / Testről és lélekről
Keresztes Tamás / Kincsem
Kovács Lehel / Kincsem
Mészáros Máté / Jupiter Holdja
Znamenák István / Az Állampolgár

LEGJOBB VÁGÓ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Barsi Béla / 1945
Király István, Mózes István / Kincsem
Kovács Zoltán / A Viszkis
Mógor Ágnes / Brazilok
Szalai Károly / Testről és lélekről

LEGJOBB HANGMESTER – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balázs Gábor / Kincsem
Balázs Gábor / A Viszkis
Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis – Északi fény
Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről
Zányi Tamás / 1945

LEGJOBB OPERATŐR – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Herbai Máté / Testről és lélekről
Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis – Északi fény
Ragályi Elemér / 1945
Rév Marcell / Jupiter Holdja
Szatmári Péter / A Viszkis

LEGJOBB ZENESZERZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jed Kurzel / Jupiter Holdja
Kovács Márton / Hetedik alabárdos
Pacsay Attila / Budapest Noir
Szemző Tibor / 1945
Szirtes Edina Mókus / Szeretföld

LEGJOBB JELMEZ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Bárdosi Ibolya / Kincsem
Breckl János / A Viszkis
Flesch Andrea / Budapest Noir
Juristovszky Sosa / 1945
Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok

LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Ágh Márton / Jupiter Holdja
Hujber Balázs / A Viszkis
Láng Imola / Testről és lélekről
Rajk László / 1945
Valcz Gábor / Brazilok

LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis – Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről
Színek Klári,Tesner Anna / 1945
Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka / Budapest Noir

LEGJOBB SMINK – JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem
Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis – Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről
Színek Klári, Tesner Anna / 1945

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Köbli Norbert / Árulók
Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB RENDEZŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Fazakas Péter / Árulók
Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Adorjáni Bálint / Csandra Szekere
Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája
Hegedűs D. Géza / Árulók
Héger Tibor / Utolsó adás

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ – TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája
Danis Lídia / Csandra Szekere
Dobos Kata / Utolsó adás
Sztarenki Dóra / Árulók
Tenki Réka / Csandra Szekere

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Népszerűek

To Top