A jövő héten kezdődő könyvfesztivál programjából ajánljuk

líra könyvek

Az idei könyvfesztivál díszvendége Orhan Pamuk lesz, akivel D. Tóth Kriszta beszélget, majd Péterfy Gergely laudációja utána Budapest Nagydíjat kap. Aztán irány a pavilonok:

ÁPRILIS 21., péntek

PROGRAMOK

MANÓ KÖNYVEK
Április 21. péntek – Millenáris, D épület, Gyermek(b)irodalom
10:00 – 10:30
Legyél te is hős olvasó!
Játssz velünk, tanulj játékosan olvasni! Mire a sorozat történeteinek végére érsz, te is hős olvasóvá válsz!
A Manó Könyvek játékos vetélkedője kisiskolásoknak a Hős olvasó-sorozat köteteihez kapcsolódóan és a szerzők részvételével.
https://www.lira.hu/hu/sorozat/A+h%F5s+olvas%F3

MANÓ KÖNYVEK
10:30 – 11:00 – Millenáris, D épület, Gyermek(b)irodalom
Szorzótábla-versikék száz számra – játékos program Erdős Virággal
Kikészít és valósággal
lenulláz az egyszeregy?
Szorzótábla-versikével
meglátod, majd játszva megy!
Játékos szorzótáblás-verses program kisiskolásoknak Erdős Virággal és a Manó Könyvekkel.
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/gyerekirodalom/ismeretterjeszto/szorzotabla-versikek

ATHENAEUM KIADÓ
17:00-18.00 – Supka Géza terem
Kasnyik Márton: A Questor-ügy – A legnagyobb magyar pénzügyi csalás története című könyvének bemutató beszélgetése.
Moderál: A 444.hu főszerkesztője, Ujj Péter
https://www.lira.hu/hu/konyv/ismeretterjeszto-1/tarsadalomtudomany/a-quaestor-ugy
DEDIKÁLÁSOK

10:30 – 11:30 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Edinger Katalin, Nyulász Péter és Tamás Zsuzsa dedikálja a Hős olvasó-sorozatban megjelent köteteiket.

11:00-12:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Erdős Virág dedikálja Szorzótábla-versikék című kötetét

16:00-17:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Balázsy Panna és Rippl Renáta dedikálja a Szandra és a 3.b-sorozatot

16:00-17:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Nádasdy Ádám , Thuróczy Gergely

17.00-18.00 Athenaeum-General Press standon (B15)
Géczi János

17.00-18.00 Magvető-Corvina standon (B22)
Dragomán György és Szabó T. Anna

17:00 – 18:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Fiala Borcsa

18:00-19:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Bagdy Emőke

18.00-19.00 Athenaeum-General Press standon (B15)
Kasnyik Márton

ÁPRILIS 22., szombat

PROGRAMOK

CORVINA KIADÓ
10:00 – 11:00 Hess András terem
Bede Béla: Magyar népi kézművesség című könyvének bemutatója
https://www.lira.hu/hu/konyv/ismeretterjeszto-1/magyar-nepi-kezmuvesseg

MAGVETŐ KIADÓ
11:00 – 12:00 Hess András terem
Olivier Bourdeaut: Merre jársz, Bojangles? – kötetbemutató Olivier Bourdeaut-val Tótfalusi Ágnes műfordító beszélget tolmácsolással
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/felnottirodalom/regenyek/merre-jarsz-bojangles

ATHENAEUM KIADÓ
11:30-12:30 Márai Sándor terem
Milyen is  a pesti nő? Izsó Zita és Bach Máté Pesti nő című interjúkötetének bemutató beszélgetése.
https://www.lira.hu/hu/konyv/ismeretterjeszto-1/tarsadalomtudomany/pesti-no

ATHENAEUM KIADÓ
14:00-15:00 Külső színpad
Társadalmi és politikai kérdések a képzelet világaiban. A Fantasztikus világok című politológiai antológia könyvbemutató műsora.
https://www.lira.hu/hu/konyv/ismeretterjeszto-1/fantasztikus-vilagok

ATHENAEUM KIADÓ
14:00-15:00 Hess András terem
„Korok, világok, hangulatok”: Benyák Zoltán és Bíró Szabolcs jubileumi könyvturnéjának budapesti állomása
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/a-nagy-illuzio
https://www.lira.hu/hu/szerzo/biro-szabolcs

MAGVETŐ KIADÓ
14:00-15:00 Szabó Magda terem
Király István: Napló 1956–1989 – kötetbemutató György Péterrel és Katona Ferenccel Király Júlia beszélget.
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/memoar-eletrajz-interju/naplo-1956-1989

MANÓ KÖNYVEK
15:00 – 16:00 Kner Imre terem
Nincs már tabu – nem a csillagainkban a hiba, – betegségről, magányról, halálról is beszéljünk a fiatalokkal! Kerekasztalbeszélgetés az Ahol a barátom, ott az otthonom című könyv kapcsán
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/ifjusagi-irodalom/regenyek/ahol-a-baratom-ott-az-otthonom

MANÓ KÖNYVEK
16:00 – 16:30 Millenáris, D épület, Gyermek(b)irodalom
A sárkány, aki nem akart aludni – bábelőadás
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/gyerekirodalom/mesek/a-sarkany-aki-nem-akart-aludni

MAGVETŐ KIADÓ
16:00-17:00 Külső színpad
Tóth Krisztina: Felhőmesék és óriásbuborék-show  – Hogyan élnek a szappanbuborékok. A mesehallgatás után a Bubor-család tagjai személyesen is bemutatkoznak a gyerekeknek. https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/gyerekirodalom/mesek/felhomesek

ATHENAEUM KIADÓ
17:00-18:00 Supka Géza terem
Pál Dániel Levente: Az Úr nyolcadik kerülete – könyvbemutató és felolvasószínház
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/az-ur-nyolcadik-kerulete

MENŐ KÖNYVEK
18:00 – 19:00 Kner Imre terem
Falling Kingdoms – avagy ifjúsági regények, ha a Trónok harcával találkoznak. Kerekasztalbeszélgetés fantasy és sci-fi szakértőkkel: Kránicz Bence, Sepsi László és Rusznyák Csaba részvételével.
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/sci-fi-fantasy-krimi/falling-kingdoms-szethullo-birodalmak

DEDIKÁLÁSOK

11:00 – 12:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Rubin Eszter

11:00 – 12:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Bede Béla, Szilasi László

12:00 – 13:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Olivier Bourdeaut, Murányi András, Takács Zsuzsa,

12:30 – 13:30 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Izsó Zita és Bach Máté

13:00 – 14:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Darvasi László

14:00 – 15:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Wisinger István

14:00 – 15:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Grecsó Krisztián, Léner Péter

15:00 – 16:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Benyák Zoltán, Bíró Szabolcs, Ceglédi Zoltán, Filippov Gábor, Földi Bence, Hoffman István, Kisteleki Károly, Lovász Dorottya, Muchichka László, Pintér Bence, Sik Endre, Szabó Zoltán Ádám – Oroszlány Balázs, Tóth Csaba, Török Gábor, Zotter Judit, Zsótér Indi Dániel

15:00 – 16:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Fesztbaum Béla, Garaczi László

16:00 – 17:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Spiro György

16:30 – 17:30 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Bíró Szabolcs és Korsós Szabina

17:00 – 18:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Szurovecz Kitti

17:00 – 18:00 – külső színpad
Tóth Krisztina

18:00 – 19:00 – Supka Géza terem mellett
Pál Dániel Levente

18:00 – 19:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Kiss Tibor Noé, Szaniszló Judit
ÁPRILIS 23., vasárnap

PROGRAMOK

MAGVETŐ KIADÓ
11:00-12:00 Külső színpad
Tóth Krisztina: Felhőmesék és óriásbuborék-show  – Hogyan élnek a szappanbuborékok. A mesehallgatás után a Bubor-család tagjai személyesen is bemutatkoznak a gyerekeknek. https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/gyerekirodalom/mesek/felhomesek

ATHENAEUM KIADÓ
13:00-14.00 – Hess András terem
Tizenévesek a közösségi médiában, avagy hogyan óvhatjuk meg gyermekeinket az internetes világ veszélyeitől. Klausz Melinda Megosztok, tehát vagyok című könyvének bemutató beszélgetése.
https://www.lira.hu/hu/konyv/gazdasag/menedzserkonyvek/megosztok-tehat-vagyok

MAGVETŐ KIADÓ
14:00-15:00 Szabó Magda terem
Szabad György: Aradtól az Országgyűlésig – kötetbemutató (Csorba László, Kónya Imre, Pavlovits Miklós)
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/memoar-eletrajz-interju/aradtol-az-orszaggyulesig

CORVINA KIADÓ – MANÓ KÖNYVEK
14:30 – 15:00 Millenáris, D épület, Gyermek(b)irodalom
Népi játékok Beke Marival – kézműveskedés, majd a Manó Könyvek és a KidsOasis Pillanatképek című pályázatának, valamint Malac barom(fi)jó rajzpályázatának eredményhirdetése https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/gyerekirodalom/ismeretterjeszto/77-magyar-nepi-jatek

https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/ifjusagi-irodalom/regenyek/malac-elhihetetlenul-nagyon-titkos-naploja

ATHENAEUM KIADÓ
15:00-16:00 Márai Sándor terem
„Anya, nekem vajon hány életem van?”: Haász János Felnőtteknek nem című verseskötetének bemutató beszélgetése.Gyere el te is, tanulj meg dinoszauruszt és cicát rajzolni Grafitemberrel!
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/felnottirodalom/vers-drama/felnotteknek-nem

MAGVETŐ KIADÓ
16:00 – 17:00 Hess András terem
Kemény István: Lúdbőr. A költészet megkopasztása – kötetbemutató
https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/ludbor

DEDIKÁLÁSOK

10:00 – 11:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Horváth Ildikó

11:00 – 12:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Tímár Gábor

11:00 – 12:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Tótfalusi István

12:00 – 13:00 – külső színpad
Tóth Krisztina
13:00 – 14:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Bánó Attila

13:00 – 14:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Bodor Ádám

14:00 – 15:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Klausz Melinda

14:00 – 15:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Erdős Virág, Oravecz Imre

14:00 – 15:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Nógrádi Gergely

15:00 – 16:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Münz András

15:00 – 16:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Beke Mari, Závada Pál

15:00 – 16:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Csapody Kinga és Szalma Edit

16:00 – 17:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Haász János és Merényi Dániel

16:00 – 17:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Bertók László

16:00 – 17:00 – Manó Könyvek standjánál (D 18)
Kalapos Éva

17:00 – 18:00 – Athenaeum-General Press standon (B15)
Lackfi János és Vörös istván

17:00 – 18:00 – Magvető-Corvina standon (B22)
Kemény István



Nincs hozzászólás

Írd le a véleményed!