A térség kutatói több hónapos munka után térképre tették Békés megye, Bács-Kiskun megye és Borsod-Abaúj-Zemplén megye zsidó temetőit.
Forrásaik a 19. századi kataszteri térképek.
A kataszteri térképek alapján lényegesen több temető van annál, amit eddig tudtunk.
A temetők nagyobb része, 98%-a pontos helyet, pontos telekméretet mutat. Narancssárgával jelölték azokat a temetőket, melyeket nem lehet helyrajzi szám szerint beazonosítani, azaz nem jelölik egészen pontosan a temető helyét.
A térképre kattintva megnyílik egy Google-térképes megyei aloldal.
Bele lehet nagyítani, majd a keresett helyre kattintva lehet megnézni jól ráközelítve a temető helyét.
A kutatók temetési adatokkal fogják fejleszteni az adatbázist, elsőként Cserépfalut dolgozták fel: ITT.
Ez meg itt debreceni zsidó temető webes térinformatikai rendszere: http://erda.hu/hu/debreceni-zsido-temeto-webes-terinformatikai-rendszere
Igen, ezt ismerjük, de nekünk erre nincs pénzünk. Civilek vagyunk, állami és egyházi támogatás nélkül csináljuk.
Respect. Az Erda Kft. is díjmentesen publikálja jelenleg, és minimális térités fejében csinálták a térképet és a rendszer implementálását.
Nos, köszönet nekik 🙂 Sajnos mi csak ennyire értünk hozzá…
Feltérképezik, hogy majd a magyar adózók pénzén felújítsák. Miközben a magyar temetők pl: katona sírok, I és II. világháború emlékhelyek jó része elhanyagolt vagy nem is gondozott. Mert erre nincs pénz, nincs akarat. Mert itt Mo-on csak és elsősorban a zsidó temetők, újabb és újabb holokauszt emlékhelyek felállítása fontos, az egyébbként fasisztának kikiáltott Magyarországon. Hogy is van ez? A Gulágra és egyébb orosz munkatáborokban elhurcoltaknak emlékhelyei miért nincs vagy igen kevés látható, míg a médiákban is alig van erről szó,a holokauszra az év 300 napján emlékeztetnek .
Küldj linket majd, ha elkésztesz egy ilyen adatbázist a világháborús emlékhelyekről.
Hamarabb kellett volna kapcsolni csókolom….http://www.emet.gov.hu/felhivasok/gulag_gupvi1/