+ művészet & politika

Ők kapták az augusztus 20.-ai állami kitüntetéseket

A kitüntetettek között szerepel Kiss Gy. Csaba irodalomtörténész, Metzger Márta táncművész, Pinczehelyi Sándor festőművész, Szkárosi Endre író, Szörényi László irodalomtörténész, Sári László tibetológus, Winkler Barnabás építész, Herczku Ágnes előadóművész, Lamczkor Gábor író.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott:     

ANDOR IMRE, Mindszenty József-kutató,
ÁRVA LÁSZLÓ, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola igazgatója és tanára,
BALOGH BÁLINTNÉ, a Terézvárosi Önkormányzat Játékvár Óvodájának intézményvezetője,
DR. BÁNDI KUND, az Összmagyar Testület ügyvezető elnöke,
BEATRIX VAN DEN BORRE, szerzetes, a Magyarországi Kútvölgyi Engesztelő Szűz Mária Kápolna gondnoka, a Newman Barátai Nemzetközi Központ budapesti Newman-könyvtárának vezetője,
BIHARI ANTAL, operatőr, rendező, az esztergomi Körzeti Televízió alapítója és ügyvezetője,
BODZA KLÁRA, énekművész, népdalénekes, énektanár,
CSENDE SÁNDOR, a volt debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Testnevelési Tanszékének nyugalmazott vezetője, a Magyar Labdarúgó Szövetség Hajdú-Bihar Megyei Igazgatóság Verseny és Kupa Bizottságának elnöke,
DEÉSY GYÖRGY BÁLINT, labdarúgó, szakedző, a Budapest Honvéd Sportegyesület volt szakosztályvezetője, a Budapesti Spartacus Sport Club szakmai elnökhelyettese, a Magyar Aerobik Szövetség volt főtitkára,
DR. DÖBRÖSSY LAJOS, az Országos Onkológiai Intézet Onkopatológiai Kutatóintézetének volt tudományos főmunkatársa, az Országos Tisztifőorvosi Hivatal szakmai tanácsadója,
DR. DRUCSKÓ ZOLTÁN, a győri Rába ETO Futsal Club ügyvezető elnöke, a Magyar Labdarúgó Szövetség Futsal Bizottságának elnöke,
DIRK JAN GROOT, a Dorcas Aid-Hungary Közhasznú Alapítvány alapítója, volt alelnöke,
ERDÉLYI ZSUZSANNA MÁRIA, zongoraművész, a Dubai English Speaking College zongora-, zeneelmélet és kamarazene tanára,
DR. FAIGL ILONA, az újbudai Szent Kristóf Szakrendelő háziorvosa, a Dr. Batthyány László Orvoskör Egyesület elnöke,
FEJES ANTAL, csellista, gordonka és szolfézs-tanár, a Békési Zeneiskola nyugalmazott igazgatója, a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar szólamvezetője,     FÉLEGYHÁZI KÁROLY, fémműves iparművész,
GRÁCZER JÓZSEF, ülőröplabdázó, a Humanitás SE nyugalmazott elnöke,
HAJDÚNÉ GÁCSI MÁRIA IBOLYA, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kirendeltségének igazgatója,
HORVÁTH PÉTER, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Archívum főigazgató-helyettese,
IVÁNKAY TERÉZIA MÁRIA, hatszoros siketlimpiai bajnok, többszörös világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező,
DR. KALMÁR FERENC, a Debreceni Egyetem Műszaki Karának tudományos dékánhelyettese, az Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék tanszékvezető főiskolai tanára,
KIRÁLY ANNAMÁRIA, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkári Kabinetjének volt közigazgatási tanácsadója,
KOVÁCS JUDIT, a Budapest Bábszínház művésze,
KOZMÉR ALEXANDRA, Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Magyar Nemzeti Balett első magántáncosnője,
LUDNIK FERENC, a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet volt gazdasági vezetője, a miskolci Szent Anna Kolping Család Egyesület elnöke,
MÓCZÁR GÁBOR ATTILA, az Europa Cantat magyarországi irodájának elnöke, a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetségének társelnöke, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. program-, marketing- és nemzetközi kapcsolatok igazgatója,
MOLNÁR MELINDA, múzeumpedagógus, etnográfus, a besenyszögi Chiovini Ferenc Kolping Katolikus Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgató-helyettese, a Vehiculum-Ház Közérdekű Muzeális Gyűjtemény Múzeumpedagógiai Tagintézményének vezetője.
MÓNUS JÓZSEF LÁSZLÓ, többszörös világbajnok és -rekorder tradicionális távlövő íjász,
NAGY ERNŐ, festőművész,
DR. NAGY KATALIN, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar, Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszékének nyugalmazott főiskolai tanára,
DR. NESZMÉLYI EMIL BALÁZS, hegymászó-felfedező, a Fehér Győrky Neszmélyi Ügyvédi Iroda ügyvédje,
ORVOS ANDRÁS, festőművész,
PÁL ATTILA, a kecskeméti Katona József Színház színművésze,
PEJTSIK ÁRPÁD, gordonkaművész-tanár, a budapesti Szabolcsi Bence Zeneiskola óraadó tanára,
PINTÉRNÉ BÁNÓCZI ÁGNES, a Szépművészeti Múzeum Magyar Nemzeti Galériájának gazdasági igazgatója,
ROMÁN KÁROLY, irodalomtörténész, a székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium volt irodalom és történelem tanára,
RÓZSA PÁL, zeneszerző,
DR. SUBA GYÖRGYNÉ, népművelő, helytörténeti kutató, a Jászapáti Honismereti Szakkör alapító titkára, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége és a Jászok Egyesülete jászberényi csoportjainak alapító titkára.
SZABÓ ISTVÁN, lantművész, zenetörténész, a budapesti Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskola tanára,
SZÉKELY HAJNALKA, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének volt elnöke,
SZENCZY SÁNDOR, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke,
SZILÁGYI ÁRPÁD JÓZSEF, nyugalmazott építész, a Szegedi Hagyományőrző és Városképvédő Egyesület alapítója, a budapesti székhelyű Panoráma Világklub dél-alföldi szervezetének alapítója,
TÖRÖK ILDIKÓ, gyógypedagógus, a budapesti Benedek Elek Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet intézményegység-vezetője,
DR. UDVARDI ERZSÉBET, belgyógyász-kardiológus szakorvos, háziorvos, Kisbér város volt polgármestere,

WETTSTEIN TIBOR, a fővárosi Madách Színház gazdasági igazgatója,
ZIEGLER JÁNOS, labdarúgó szakedző, vezetőedző, a Piliscsabai Atlétikai és Futball Club szakmai vezetője,
DR. ZSEMBERY FERENC, a Mediagnost Kft. alapítója és nyugalmazott gyártási igazgatója, pénzügyi vezetője.

     Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést kapott:
BITTMANN KÁROLY, a Zirci Országzászló Alapítvány titkára,
DR. CSEKEY LÁSZLÓ, a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház és Rendelőintézet osztályvezető főorvosa,
DÁVID ANDREA, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. vezető szakértője,
EREDICS-FEKETE ZSUZSANNA, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája,
FENYVES MÁRK, mozdulatművész-táncművész, tánctörténeti és táncelméleti kutató, az Orkesztika Alapítvány elnöke és kurátora,
DR. GARAMVÖLGYI RITA, a Kaposvári Egyetem Diagnosztikai és Onkoradiológiai Intézetének igazgatóhelyettese,
HOLLAI FERENC, az egykori Katolikus Iparos- és Munkásifjak Országos Egyesületének titkára,
KALLÓ JÁNOS, hegedűművész, zenekarvezető prímás,
KÁTAI ZOLTÁN, énekmondó, zeneszerző,
DR. KELEMEN ERZSÉBET, író, költő, drámaíró, vizuális művész, irodalomtörténész, a Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanára, szaktanácsadó és minősített kutatótanár,
KISS VERONIKA KRISZTINA, a mosonmagyaróvári Ujhelyi Imre Általános Iskola nyugalmazott énektanára, a Halmos László Énekegyüttes alapító tagja és művészeti vezetője, a Gradistyei Horvátok Egyesülete kórusának vezetője, a Vissz-Hang Vegyeskar vezetője,
KOVÁCSNÉ KOSZTOR MARIANNA, a kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola tanítója,
KOZMA ÉVA MÁRIA, a szolnoki Liget Úti Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyógypedagógusa,
MIZSER PÁL, festőművész, grafikus, szobrász, gobelintervező, a váci Duna Műhely alapítója, a Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskola tanára,
MOLNÁR LÁSZLÓ ANTALNÉ, a Hajdúnánási Óvoda intézményvezető-helyettese, a Szivárvány Tagintézmény vezetője,
DR. ÖKRÖS ISTVÁN, nyugalmazott állatorvos, a Dr. Ökrös Állatkórház alapítója,
SEBŐKNÉ TŐZSÉR JUDIT, a Gong Rádió Kft. tulajdonos-ügyvezetője,
SZEREDY KRISZTINA, operaénekes,
TASNÁDI EDIT, turkológus, műfordító, a Magyar-Török Baráti Társaság alapító tagja és alelnöke,
VASS VALÉRIA, zenepedagógus, a budapesti Tóth Aladár Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola gitártanára, az Akkordikus Tanszak vezetője.

Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést kapott:

     BARANYAI ERNŐ, Csönge község volt polgármestere,
BEREGSZÁSZI SZABOLCS, röplabda mesteredző,
CSUHAY JÓZSEF, labdarúgó, edző,
GABORA JÁNOS GYULA, a Gabora Gála a Gyermekekért jótékonysági öregfiúk teremlabdarúgó torna-sorozat ötletgazdája és főszervezője,
GERGELY GABRIELLA, a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Ganz Ábrahám Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolája és Szakiskolája tanára, a budapesti Római Katolikus Egyetemi Lelkészség Leánykollégiumának tanára, egyetemi kollégiumi gondnoka,
JÁNOSKA GYÖRGY, a Budapest Bábszínház fővilágosítója,
KIRÁLY ISTVÁN ANDRÁSNÉ, a nagyrédei Kastély Óvoda vezetője,
KOCSIS ANDREA, a Miskolci Balett táncművésze,
KOSINA MÁRIA MÓNIKA, a Hagyományok Háza-Magyar Állami Népi Együttes táncművésze,
LÓLÉ MIHÁLY, előadóművész, a Rajkó Művészegyüttes tagja,
LUDVIGH ZOLTÁN, búvárúszó mesteredző, a Magyar Búvár Szakszövetség tiszteletbeli alelnöke, a Bács-Kiskun Megyei Búvárszövetség főtitkára,
NAGYNÉ BEER NOÉMI, táncművész, táncpedagógus, koreográfus, az ADONIKA Mozgásművészeti Stúdió és Táncegyüttes művészeti vezetője,
PETI SÁNDOR, fotóművész, a dunakeszi Dunart Képzőművészeti Egyesület alapítója és elnöke,
RAB EDINA, táncművész, a Honvéd Együttes – Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,
SÁRVÁRINÉ DEZSŐ EDIT, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának ügyvivő szakértője,
TIHANYI ATTILA, a Budapest Bábszínház hangtár-vezetője,
VÁSÁRHELYI JÁNOS, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola igazgatója,
DR. VÉGSŐ JÁNOS, a Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Hallgatói Adminisztrációs Központjának nyugalmazott vezetője,
VÖRÖSNÉ BÉKÉSSY KLÁRA, a szolnoki “Liget Otthon” Fogyatékos Személyek Ápoló, Gondozó Otthona intézményvezetője.

Népművészet Ifjú Mestere-díjat kapott:    

     FEKETE ILDIKÓ, tojásfestő, népi iparművész,
FUNDÁK KRISTÓF GYÖRGY és FUNDÁK-KASZAI LILI OLÍVIA, az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes művészeti vezetői, néptáncosok megosztva,
GERGELY RAMÓNA EDIT, vesszőfonó,
HAJDARA TAMÁS, a Mezőföld Népi Együttes művészeti vezetője és HERCZEG HAJNALKA ANIKÓ, a Kertész Táncegylet művészeti vezetője, néptáncosok megosztva,
JÓZSA-SZAKA ERZSÉBET KATALIN, nemezkészítő,
RESÓCKI ROLLAND, néptáncpedagógus, az Egység Művelődési Egyesület koreográfusa, néptáncosa,
SÜTŐ BRIGITTA, kézi-gépi hímző szakoktató, himző.

Bessenyei György-díjat kapott:

     DIENES MÁRIA ZSUZSANNA, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke,
HIDVÉGI JULIANNA, a Dobozi Közösségi Ház és Könyvtár igazgatója,
IGYÁRTÓ GABRIELLA, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének ügyvezető igazgatója,
NYAKÓ BÉLA, a kisvárdai Várszínház és Művészetek Háza igazgatója,
SÁRVÁRINÉ RIEDER ZSUZSANNA, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata közművelődési szakértője.

Móra Ferenc-díjat kapott:    

     ANDO GYÖRGY, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója,
BÁLVÁNYOS ANNA, a Ludwig Múzeum-Kortárs Művészeti Múzeum főmuzeológusa,
GYARMATI ZSOLT, a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum igazgatója.

Pauler Gyula-díjat kapott:    

    KUJBUSNÉ DR. MECSEI ÉVA, a Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára igazgatója, főlevéltárosa,
DR. DOMINKOVITS PÉTER, a Magyar Nemzeti Levéltár Győr-Moson-Sopron Megye Soproni Levéltár igazgatója.

Szinnyei József-díjat kapott:  

     BÁNKESZI LAJOSNÉ, az Országos Széchényi Könyvtár, Könyvtári Intézet igazgatója,
BÉNINÉ VIRÁG MÁRIA, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár könyvtár-informatikai csoportvezetője,
BUDAVÁRI KLÁRA, gyermekkönyvtáros, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Gyermekkönyvtáros Szekció alelnöke,
NASZÁDOS EDIT MÁRIA, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ Szakinformatikai Osztály osztályvezetője.

Liszt Ferenc-díjat kapott:   

     HERCZKU ÁGNES, a Hagyományok Háza – Magyar Állami Népi Együttes előadóművésze.

József Attila-díjat kapott:  

     LANCZKOR GÁBOR, költő, regényíró.

Oldalak: 1 2

4 hozzászólás

4 Comments

  1. Matyi Ludas szerint:

    O.V. fordítva ül a lovon !
    Miközben az olimpián a 8 aranyéremből 7-et lányok szereznek, idehaza a kitüntettettek között a nők száma nem éri el a 10%-ot, a kormányban egyenlen női miniszter sincs, a képviselők között csak mutatóban találni egy-két hölyget !!!
    Amúgy a világ legjeletösebb államait egyre több női politikus vezeti: India, Németország, UK és hamasosan az USA is ebbe a sorba tartozik !

    O.V. fordítva ül a lovon !!!

    • karim szerint:

      Senki nem élvezhet előnyt abból. hogy milyen neműnek született, Már feltéve ha azt mondjuk hogy hátrány sem értheti, mert ha itt ott előnyben részesülnek a hölgyek, akkor ne sírjanak ha máshol meg nem.

  2. Kontra Anna Mária szerint:

    Népművészet Ifjú Mestere-díjat kapott: Resócki direkt két “l”-lel Rolland, vagy véletlen elírás?

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top