Méghozzá a Nemzeti Színházba, ahol Törőcsik Mari virágot is kapott a köztársasági elnöktől és kedves feleségétől, Herczegh Anitától. A nemzet színésze a Galilei élete című előadásra hívta meg a házaspárt.
S hogy miért erre a darabra? Az kiderül a Nemzeti Színház ismertetőjéből:
Brecht talán legszemélyesebb darabja a Galilei élete. Mért? Mert Galilei a kíváncsiságot testesíti meg. „Tudnom kell” – mondja kicsit szégyenkezve, védekezőn, amikor éppen tönkreteszi a lánya boldogságát, és az inkvizíció tiltása ellenére újra kísérletezésbe fog, hogy bebizonyítsa: a Föld forog a Nap körül. Személyes a „tudnom kell” gyötrelmes, és örömteli szenvedélye, a kételkedés saját eredményeiben is, a kísérletezés kudarcokkal teli hétköznapi robotja, a saját és mások életével való hazardírozás, a kisebb-nagyobb csalások, ravaszkodások és megalkuvások, és az ezekkel való szembenézés fájdalmas és kellemetlen józansága.

Hát, a kérdés azért még megmaradt kérdésnek ! A fene sem érti ezt a Törőcsiket, mi ez a hatalomhoz való dörgölődés ? Még jó, hogy nem ájult be a tisztelettől. Mert ugye, mi a fenét tisztelhet ezekben az emberekben ? Komolyan ! Hogy jön ide Galilei, vagy Brecht ? Törőcsik megbuggyant volna ?
Azt hiszed ?