x

Itt a 2. Magyar Filmhét teljes és hivatalos versenylistája

uránia

Hat műfaji és 12 szakmai díjról dönt titkos szavazással a Magyar Filmakadémia tagsága a 2. Magyar Filmhét alkalmával, amely fél nappal az Oscar-díj gála után, február 29-én a Saul fia vetítésével kezdődik az Uránia Nemzeti Filmszínházban.

A műfaji díjakat a legjobb játékfilm, tévé-, dokumentum-, kisjátékfilm, ismeretterjesztő film és animáció nyerheti el, míg a legjobb rendező, női, férfi főszereplő, női, férfi mellékszereplő, operatőr, vágó, zeneszerző, díszlet- és látványtervező, sminkes és hangmérnök elismerésére külön szakmai díjakat osztanak ki.

Március 5-én, szombaton hirdetik ki minden kategóriában az addig legtöbb szavazatot kapott 5-5 filmalkotás, amelyek közül az akadémiai tagok újabb titkos szavazással választják ki a nyerteseket. Az ünnepélyes díjátadó március 6-án este lesz.

A Filmhéten a Cinema City MOM Parkban március 1. és 6. között összesen 270 magyar film fog versenyezni, a seregszemlére az alkotók a 2012. február 5. és 2015. december 31. között Magyarországon mozi forgalmazásba került, 2015. január 1. és 2015. december 31. között televízióban sugárzott, valamint a legfontosabb nemzetközi filmfesztiválokon szerepelt filmalkotásokat nevezhették.

A versenyfilmek vetítésén túl számos kiegészítő program színesíti majd a 2. Magyar Filmhetet. Lesz plakátkiállítás és szakmai nap, amelynek keretében ismertetőt tart a Magyar Nemzeti Filmalap, a Magyar Média Mecenatúra programról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa, valamint a Nemzeti Filmiroda és a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA) is. A fiatal filmesek – elsőfilmesek és főiskolai, egyetemi hallgatók – is bemutatják majd alkotásaikat, a hétvégén pedig családi mozikkal várják a közönséget.

A Filmalap és a NMHH Médiatanácsa támogatásával a Magyar Filmakadémia által szervezett seregszemle a 86 éves korában, idén januárban elhunyt Oscar-, BAFTA- és Emmy-díjas operatőr, Zsigmond Vilmos előtt tiszteleg. A legendás szakemberre emlékezve kiállítást szerveznek a Magyarországon eddig nem látott forgatási teszt-polaroid képeiből, valamint levetítik Brian De Palma Fekete Dália című filmjét is, amelynek fényképezéséért Zsigmond Vilmost 2007-ben negyedik alkalommal jelölték Oscar-díjra.

A teljes lista:

 

Nagyjátékfilmek (2014. december 31-ig bemutatott)

A nagy füzet (Szász János)
Aglaja (Deák Krisztina)
Aura (Bernáth Zsolt)
Az erdő (Tolnai Szabolcs)
Bedobozolt kacatok egy Magyar litánia (Puszt Tibor)
Berosált a rezesbanda (Mátyássy Áron)
Coming out (Orosz Dénes)
Couch Surf (Dyga Zsombor)
Drága Elza! (Füle Zoltán)
Fehér Isten (Mundruczó Kornél)
Fekete Leves (Novák Erik)
Free entry (Kerékgyártó Yvonne)
Isteni műszak (Bodzsár Márk)
LogIn (Barnóczky Ákos)
Megdönteni Hajnal Tímeát (Herczeg Attila)
Nejem, nőm, csajom (Szajki Péter)
Nekem Budapest (Ferenczik Áron, Kárpáti György Mór, Pluhár Attila, Szeiler Péter, Bálint Dániel, Szimler Bálint, Kapronczai Erika-Csuja László-Muhi András Pires, Reisz Gábor)
Pillangók (N. Forgács Gábor)
Senki szigete (Török Ferenc)
Sherlock Holmes nevében (Bernáth Zsolt)
Szabadesés (Pálfi György)
Szülöföld, szex és más kellemetlenségek (Kincses Réka)
Tüskevár (Balogh György)
Utóélet (Zomborácz Virág)
VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan (Reisz Gábor)
Viharsarok (Császi Ádám)

Nagyjátékfilmek (2015. december 31-ig bemutatott)

A szarvassá változott fiú (Vidnyánszky Attila)
Anyám és más futóbolondok a családból (Fekete Ibolya)
ARGO 2 (Árpa Attila)
Az éjszakám a nappalod (Dési András György, Móray Gábor)
Balaton Method (Szimler Bálint)
Dumapárbaj (Paczolay Béla)
Hajnali láz (Gárdos Péter)
Liza, a rókatündér (Ujj Mészáros Károly)
Magánterület (Kécza András)
Mancs (Pejó Róbert)
Parkoló (Miklauzic Bence)
Swing (Fazekas Csaba)
Szerdai gyerek (Horváth Lili)
Új esély (Czeily Tibor)
Veszettek (Goda Krisztina)
Víkend (Mátyássy Áron)

Nagyjátékfilmek – versenyen kívül

Saul fia (Nemes Jeles László)
Act/or (Berentz J. Anna, Mészáros Kitty)

Tv-játékfilmek

A fekete múmia átka (Madarász Isti)
A kőmajmok háza (Fonyó Gergely)
Csonka délibáb (Bozsogi János)
Droszt (Radnai Márk)
Farkasasszony (Pozsgai Zsolt)
Fekete Krónika – A velencei pékinas (Pajer Róbert)
Félvilág (Szász Attila)
Hivatal (Nagy Viktor Oszkár)
Janus (Gyöngyössi Bence)
Karácsony van! Mi újság? (Nagyné Borbás Edina)
Ketten Párizs ellen (Papp Gábor Zsigmond)
Kossuth papja (Dánielfy Zsolt)
Kossuthkifli – 5. rész (Rudolf Péter)

Kisjátékfilmek

40 perc (Barcsai Bálint)
A báb (Bendó Zsuzsanna)
A fogadás (Barcsai Bálint)
A mackó (Tímári Lilla)
Akvárium (Fignár Anna)
Anna (Szikora E. Babett)
Átváltozás (Nagy Zoltán)
Az az egy gyerek (Makkos Zsófia, Molnár Péter Miklós)
Az Elmenetel (Tóth Barnabás)
Az utolsó levél (Helmeczi Benjamin)
Betonzaj (Kovács István)
Boglárka (Badits Ákos)
Deni (Szekeres Norbert)
Dona da Ilha (Dér Asia)
DonkeyXote (Banovits Ottó)
Ébren (Bögi Máté)
Egy nap kezdete (Teszler Tamás)
Éjjeli utazó (Becskei Gábor)
Éjszakai festés (Grosan Cristina)
En Passant (Oláh Kata)
Évforduló (Mohácsi Marika)
Fehér farkas (Szilágyi Fanni)
Felülvizsgálat (Bozzay Balázs)
Fonál (Görögh Árpád)
Furáék (Gyimesi Annai)
Gond(n)ok (Csörköl Zsolt)
Hagyaték (Törcsi Levente, Kocsis Dániel)
Hajléktalan szerelme (Sipos Bence)
Hangulat-változás (Vékes Csaba)
Határ (Szabó Mátyás)
Haza kell vinni a Tibit (Zsingor Dániel)
Holdon át (Tóth Tamás)
Ideál (Benkó Tamás)
Kamaszkor vége (Szilágyi Fanni)
Karácsony előtt (Dobronay László)
Kikötő (Nagy Zoltán)
Kimenő (Tóth Gergely)
Laci (Freund Ádám)
LÁV on the MÁV (Batka Máté)
Lépj tovább (Gál Sándor)
Levél Istenhez (Topolánszky Tamás Yvan)
Levelek anyámtól (Dér Asia)
Magyar Thriller (Dömötör Tamás)
Melyiket kéred? (Zsótér Dániel)
Mindig csak (Hartung Attila)
Mirha (Rudolf Olivér)
Negatív hullám (Besenyei Zsuzsanna)
Nekem Szülőhazám! – Radnóti (Nagyné Borbás Edina)
Noire (Odegnál Róbert)
Nyomtáv (Lukács Mihály)
Piszkos Munka (Füzes Dániel)
Play/Back (Zsély Csilla)
Réka és Vivi (Jurdi Leila)
Retorzió (Füzes Dániel)
Romanian sunrise (Visky Ábel)
Sétagalopp (Freund Áron)
Sightseeing (Borbás Dávid)
Sötét kamra (Pálfi Detti)
Szabó Úr (Ferenczik Áron)
Szép alak (Kis Hajni)
Szerencsés Dickens (Balla Dávid)
Szokj hozzá! (Fehér Gáspár)
SZuper (Kőrösi Máté)
Tabula Rasa (Csoma Sándor)
Te következel (Dudás Balázs)
Terminál (Simonyi Balázs)
Tökéletes Befektetés (Simó Ibolya)
Tolvaj (Mayer Bernadette)
Váltás (Sipos Bence)
Váróterem (Táborosi András)
Viadal (Szeiler Péter)
Vidéki randevú (Dudás Balázs)

Animációs filmek

a Férfi és a Fák (Pucz Dani, Constantinos Terlikkas)
A körömágyszaggató (Király Krisztián)
A Mesemondó (Berta Enikő)
A Négyszögletű Kerek Erdő: Szörnyeteg Lajos, jaj, de álmos (Horváth Mária)
A nyalintás nesze (Andrasev Nadja)
Az Árpádok emlékezete: III. Béla király (Jankovics Marcell)
Az ostoba Matjus (Cakó Ferenc)
Beyond (Kopasz Milán)
BlackOUT (Mészáros Bori, Rádóczy Zsuzsi)
BOXI – 10. rész – Ragaszkodás (Klingl Béla)
BOXI – 6. rész – Az Asztalon Túl (Koós Árpád)
BOXI – 7. rész – Gubanc (Gauder Áron)
Cosmic Jacuzzi (Takács Anikó)
Egy komisz kölyök naplója – 4.epizód: Betty néninél (Gyulai Líviusz)
Egy napra visszamennék (Lakos Nóra)
És ezt így hogy? (Szeiler Péter)
Gyurmók – Van köztünk egy színes (Kapitány Frigyes)
Hát (m)ilyenek a koalák (Szórádi Csaba)
Házibuli (Bárány Dániel)
Hey Deer! (Bárczy Örs)
Hoppi mesék – A titokzatos levél (Rófusz Ferenc)
Hugo Bumfeldt (Bognár Éva Katinka)
Kojot és a szikla (Gauder Áron)
Let’s play (Pataki Szandra)
Machos (Carlos Rufas Giribets)
Manieggs-Egy kemény tojás bosszúja (Miklósy Zoltán, Herkó Attila)
Nagyi Meséi: Meló (Hegedűs 2 László, Hegedűs Hanna Léna)
Out of Order (Carlson Hanna)
Random Walks (Tompa Borbála)
Új hős menti meg a Földet (Gacs Júlia)
Ujj a ravaszon (Kántor Péter)
Városi legendák: Indifferens (Glaser Kati)
Vastojás (Traub Viktória)

Animációs filmek – versenyen kívül

Városi legendák: Jjajj (Glaser Kati)
Városi legendák: Szeged (Glaser Kati)
A brémai muzsikusok (Cakó Ferenc)
A varjúkirály (Cakó Ferenc)

Dokumentumfilmek (2014. december 31-ig bemutatott)

Nemzeti Dokumentumfilm (Salamon András)

Dokumentumfilmek (2015. december 31-ig bemutatott)

1989 – Határon (Rácz Erzsébet, Anders Ostergaard)
A boldog festő – Müller Árpád (Dombrovszky Linda)
A csepeli kettős gyilkosság – hatalmat mindenáron (Csarnai Attila, Géczy Dávid)
A háború mindennapjai I-II. (Erdélyi János)
A norvég Prímásnő (Buda János, Lovas Hajnalka)
A város szerelmese – Finta József portré (Kovács László)
Adj nekem egy Bírót! (Gerebics Sándor)
Ámos Imre, az Apokalipszis festője (Petényi Katalin)
Anna – Egy balerina portréja (Domán Dániel)
Anyám levelei Sztálin elvtársnak (Mészáros Márta)
Az elveszett európai (Sipos József)
Az újjászületett Farkas utcai templom (Maksay Ágnes)
Az utolsó kupadöntő (Zámborszki Ákos)
Azok (Meggyes Krisztina)
Birodalmi áldozatok – áldozatbirodalmak (Seres Tamás)
Budapest ostroma (Babos Tamás)
Cinema Inferno (Novák Tamás)
Csillaghálóban – Emlékek Pilinszky János európai útjairól (Mispál Attila)
Drifter (Hörcher Gábor)
Égjen inkább az olajmező… (Kinyó Ferenczy Tamás)
Egy passió kálváriája (Zsigmond Dezső)
Együtt (Zolnai Eliza)
Életreítéltek (Szakonyi Noémi Veronika, Vincze Artúr Máté)
Elválasztva (Vincze Máté Artúr)
Engedem, hadd menjen (Lévai Balázs)
Epilógus – in memoriam Rácz Sándor (Nagy Ernő)
Erőműsziget (Dohi Gabriella, Nagy Cecília)
Ez egy ilyen falu… (Lakatos Iván)
Ez volt a sorsom… (László Gábor)
Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan! – Teremtett világ: Visnyeszéplak (Dárday István, Szalai Györgyi)
Gyékénykoporsó (Zsigmond Dezső)
Gyurika – Egy pólós vallomásai (Káel Csaba)
Ha nem segít a Mindenható (Molvay Norbert)
Határon, 1988-89 (Lukács Csaba, Marossy Géza)
Helló, szia, csókolom (Oláh Kata, Oláh Judit)
Hosszú útról visszatérni (Domán Dániel)
I Love Kispest – Közösségi kertek (Molnár Anita)
Időn túli hangzás (Gerebics Sándor)
Így is épült a szocializmus (Tősér Ádám)
Jelenetek egy operatőr életéből – Hildebrand István legendáriuma (Kocsis Tibor)
Káin gyermekei (Gerő Marcell)
Karácsonyi bárány (Kisfaludy András)
Keskenyúton Délvidéken (Tóth Gábor)
Két székely (Lukács Csaba, Marossy Géza)
Köröstárkányi mészárlás (Vojtkó Ferenc)
Kovács-Krónika (Kovács László)
Közösen a jövőért II. rész (Dobronay László)
Lejáratás és bomlasztás – a hálózat örök (Huth Gergely, Kerekes András)
Lujos – Portréfilm Kő Pál szobrászművészről (Gulyás János)
Magyar Zarándokút II. rész – Vár az út (Szitnyai Jenő)
Meleg férfiak hideg diktatúrák (Takács Mária)
Mert hét életem van, ebből öt ment el… (Hajnal Gergely)
Nem tűntem el – Richter Gedeon (Spáh Dávid)
Ólomkapu (Gilberto Martinelli)
Örvényben (Sifilis Zoltán)
Párhuzamos Múlt (Farkas Antal, Lukács Csaba)
Remény és mítosz – Olasz-magyar örökség (Petényi Katalin, Kabay Barna)
Reményvasút (Trencsényi Klára)
Seb (Nagy Dénes)
Szamár sziget rabjai (Major Anita)
Székelyföldi betyárok (Zsigmond Attila)
Szembenézés (Haragonics Sára)
Szentendre – Swamimalai (Tóth Tamás)
Szülei szeme (Varga Ágota)
tititá (Almási Tamás)
Tomi, Ervin és az iskola (Simó Ibolya)
Történetek szórt fényben (Simonyi Balázs)
Trans Duna (Somogyvári Gergő)
Túlélés vagy népszolgálat? (Domokos János)
Újrakezdés (Csubrilo Zoltán)
Vérösvény (Kisberk Szabolcs)
Vértanúságra ítélve (Mezősi-Nagy Andrea)
World Folkloriada – Táncos magyarokkal Délkoreában (Kovács László)

Ismeretterjesztő filmek

A Hold válaszolt – Portréfilm Bay Zoltánról (Simon Judit)
A kőbaltás ember – Érdi medvevadászok (Gauder Áron)
A Lyme – egy régmúlt kór hajnalán (Berta Enikő)
A nagyszerelmű város (Csukás Sándor, Oláh Kata)
A Nobel-díjas hadifogoly (Szekeres Csaba)
A természetfilm magyar találmány? (Lerner János, Nógrádi Tímea)
A Vargyas-szoros elveszett világa (Lerner János, Tóth Zsigmond Marcell)
A vers ereje-Kádár félelme (Balogh László, Agócs Sándor)
Arcok a sírból (Kiss-Stefán Mónika)
Asszonysorsok és nőszerepek az irodalomban – Ignácz Rózsa (Oláh Kata, Csukás Sándor)
Az ég felé nyitott tanterem (Székely Orsolya)
Az üvegfestő – Róth Miksa művészete (Tóth Péter Pál)
Burdosház Amerikából – Balogh Balázs néprajzkutató nyomában (Zsigmond Dezső)
Élő népviseletek, Rimóc – A gyöngyös fékötő (Székely Orsolya)
Élő népviseletek, Rimóc – A Máriás-lányok (Székely Orsolya)
Elrepülnek (Laboda Tímea)
Emberebb ember I. rész (Széles Tamás)
Hunnovációk (Kopp Krisztina)
Izland mozgásban (Jurkovics Milán)
Katonatörténet (Katona Zsuzsa)
Keletről jött emberek – A kunok (Farkas György)
Kis kamerák, nagyvadak (Tóth Zsigmond Marcell)
Magyar múmiák Albert Zink asztalán (Kiss-Stefán Mónika)
Magyar szentek és boldogok. Rózsás Szent Erzsébet (Jankovics Marcell)
Méregzöld mesék (Szabó Attila)
Migráció története I. (Nagyné Borbás Edina)
Nicolas Schöffer rendkívüli világa (Gerebics Sándor)
Növényi stratégiák (Berta Enikő, Hepke Tímea)
Szobor születik… Bronzba öntött történelem (Dala István)
Szóra bírt múmia (Kiss-Stefán Mónika)
Tisza, a magyarok folyója (Pap Ferenc, Pap Zsolt)
Történet a mangalicáról (Melocco Anna)
Tromso: virágzik a sarkvidék (Jurkovics Milán)



Nincs hozzászólás

Írd le a véleményed!