x

Átadták a Párhuzamos Kultúráért díjakat

media

Az idei Mediawave fesztivál a Párhuzamos Kultúráért díjak és filmes elismerések átadásával zárult. A díjazottak között van Wahorn András, ef Zámbó István és Pintér Béla is.

A Párhuzamos Kultúráért díj idei birtokosai: Miquéu Montanaro muzsikus/zeneszerző, Pintér Ambrus mozis/bencés szerzetes/fizika -és matematika tanár, Pintér Béla színész/rendező, Ráduly Mihály muzsikus, Szepesi Imre “Zöld” lemezlovas/közösségépítő/fényfestő, Wahorn András festő/grafikus/muzsikus és ef Zámbó István festő/grafikus/szobrász/zenész.

A filmes díjazottak pedig kategóriák szerint:

Nemzetközi nagyjáték és kisjátékfilm zsűri

Stefan KITANOV (BUL): Sofia Film filmfesztivál igazgatója, producer / Director of Sofia Film Festival, producer

Basak EMRE (TUR): director of Festival on Wheels, producer / A festival on Wheels igazgatója, producer

PÁLFI György (HUN): filmrendező / director

 

Legjobb játékfilm díj / Best Feature Film

Lucy MULLOY (CUBA/UK/USA): Una Noche

 

Legjobb kisjátékfilm / Best Short Fiction Film

Vahram MKHITARYAN (POL): Mleczny brat / Milky Brother / Tejtestvér

Kisjátékfilm különdíj / Special Mention

SZABÓ Simon (HUN): Fal / Wall

 Nemzetközi és Magyar Animációs és Kísérleti Film Zsűri
International and Hungarian Animation and Experimental Film Jury

SZEMADÁM György (HUN): képzőművész, író / fine artist, writer

Victor VELCULESCU (ROM): animációs filmrendező, operatőr / animation film director, cinematographer

Sayoko KINOSHITA (JPN): animációs filmrendező, a Hiroshima Animációs Film Fesztivál igazgatója / animation film director, director of HIROSHIMA Animation Film Festival

Legjobb nemzetközi animációs film / Best International Animation Film

Ülö PIKKOV (EST): Tik Tak

Legjobb magyar animációs film / Best Hungarian Animation Film

SZILÁGYI VARGA Zoltán (HUN): A jókedvű örmény temetése / A Merry Funeral

Legjobb kísérleti Film / Best Experimental Film

BORSODY István & KISS Sándor (HUN): Egy kéz élete / Life of a Hand

Az új utakat kereső fiatal animációs filmesek díja

KOSKA Zoltán (HUN): Social Animals


Nemzetközi dokumentumfilm zsűri

 

Sergey BUKOVSKY (UKR): dokumentumfilm rendező / dokumentary film maker

Boris MITIC (SRB): dokumentumfilm rendező / documentary film director

BUGLYA Sándor (HUN): filmrendező / film director

 Legjobb hosszú dokumentumfilm 

GERŐ Marcel (HUN): Káin gyermekei / Cain’s Children

Legjobb rövid dokumentumfilm

Vita DRYGAS (POL): Noz w wozie / Knife in the Wife / Kés a feleségben

Magyar dokumentum és kisjátékfilmek zsűrije

Norah Mc GETTIGAN (IRL): filmrendező / film director

Iliana KITANOVA (BUL): színésznő / actress

Ella DAVLETSHINA (RUS): a Meetings in Siberia Filmfesztivál igazgatója, dokumentumfilm rendező / Director of Meetings in Siberia, documentary film director

Legjobb magyar kisjátékfilm 

HÖRCHER Gábor (HUN): Ricsi

Legjobb magyar dokumentum film

ZSIGMOND Dezső (HUN): A rákok királya / King of Crabs

ÚTON Online zsűri 

DURST György (HUN): producer

MUHI András (HUN): producer

VARGA Balázs (HUN): filmkritikus / film critic

Legjobb online kisjátékfilm 

Fred GÉLARD (FRA): Free Party

Legjobb online animációs film 

Eva SZEKERESOVA (SLK): A vonzás hatalma / Sila príťažlivosti / Force of Attraction

Legjobb hosszú online dokumentum film

Pavel FATTAKHUTDINOV & Svetlana BOBROVA (RUS): Great Siberian Rivers. Biryusa / Nagy Szibériai folyók Birjusa

Legjobb rövid online dokumentum film 

DOMONKOS János (HUN): Hajvágás / Haircut



Nincs hozzászólás

Írd le a véleményed!