+ Irodalom

Csütörtökön nyit a 21. Könyvfesztivál: programok

Itt szőröstül-bőröstül mindent megtalálsz, dedikálások a standokon, könyvbemutatók, kiállítások, szabadtéri nagyszínpad.

A XXI. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjai

Április 24., csütörtök
15.00–15.45Teátrum Ünnepélyes megnyitóA könyvfesztivált dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter nyitja meg.A Könyv és Szerzői Jog, valamint a Szellemi Tulajdon világnapja alkalmából dr. Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke mond beszédet.

A díszvendég Törökország részéről Ömer Çelik török kulturális- és turisztikai miniszter mond köszöntőt.

Közreműködik: Classical Turkish Music Ensemble

 

16.00–17.30B1 stand  TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA díszvendég Törökország standjának, valamint az Ibrahim Müteferrika-kiállításnak a hivatalos megnyitója(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

16.00–17.00Teátrum Pódiumbeszélgetés a Könyvfesztivál finn díszvendége, Sofi Oksanen és Winkler Nóra között
17.00–17.45Teátrum   A Budapest Nagydíj átadásaBudapest Főváros Önkormányzata és a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése díját Tarlós István, Budapest főpolgármestere és Kocsis András Sándor, az MKKE elnöke adja át Sofi Oksanennek.Laudációt mond: Tóth Krisztina

 

18.00–19.00B7 stand  Emlékezés a Holokauszt 70., valamint Izrael és Magyarország diplomáciai kapcsolatai újrafelvételének 25. évfordulójára(Izrael Állam és a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése) 

 

 

Április 24., csütörtök

Külső helyszínen zajló programok

 

09.00–20.00Lengyel Intézet 1065 Budapest, Nagymező utca 15. “Szymborskától szeretettel.” Wisława Szymborska, a Nobel-díjas költőnő kollázsai először Magyarországon! A kiállítás megtekinthető 2014. június 4–ig.

Nyitva tartás: hétfőtől csütörtökig 09.00–20.00 óra között, pénteken 09.00–17.00 óra között

(Lengyel Intézet)

 

10.00–18.00Országos Széchényi Könyvtár1014 Budapest, Budavári Palota F. épület TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA Szultán ajándéka. Négy Corvina a Szeráj könyvtárából
A kiállítás megtekinthető az Országos Széchényi Könyvtárban 2014. április 24. és május 6. között.Nyitva tartás: keddtől szombatig 10.00–18.00 óra között

(Országos Széchényi Könyvtár és a Yunus Emre Intézet)

 

 

10.00–11.00Kúria1055 Budapest, Markó u. 16.

 

Zinner Tibor A nagy politikai affér – Rajk-Brankov ügy II. című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző, dr. Darák Péter, a Kúria elnöke, prof. dr. Mezei Barna, az ELTE rektora és dr. Boross Péter volt miniszterelnök(Saxum Kiadó)

 

16.00–17.00ELTE Skandináv Nyelvek és Irodalmak Tanszéke1088 Budapest, Rákóczi út 5.

 

Nyílt előadások norvég nyelven a kortárs norvég drámáról és a norvég irodalmi művekben megjelenő apaszereprőlRésztvevők: Jørgen Lorentzen, Tore Vagn Lid és Kovács katáng FerencModerátor: Vaskó Ildikó

(Napkút Kiadó)

17.00–18.00 Országos Idegennyelvű Könyvtár1056 Budapest, Molnár u. 11 A Svájci Írók sorozat befejező könyveinek bemutatásaLudwigh Hohl Hegymenet, Peter Bichsel Enyhe szellő a tenger felől és Markus Werner Nemsokára című köteteinek bemutatójaRésztvevők: Szijj Ferenc, Hajdú Farkas-Zoltán és Márton László

Házigazda: Mender Ibolya főigazgató

Díszvendég: Őexcellenciája Jean François Paroz, a budapesti Svájci Államszövetség Nagykövete

(Bookart Kiadó és a Svájci Államszövetség Nagykövetsége)

 

18.00–19.00Yunus Emre Intézet1062 Budapest,

Andrássy út 62.

 

TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGİbrahim Müteferrika – Egy élet történeteMagyarországról az Oszmán Birodalomba

Résztvevők: Solmaz Kâmuran és Fahri Aral

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

20.00–21.00 Galéria IX.1092 Budapest,Ráday u. 47. Hajdú Farkas-Zoltán Békebeli,1913 című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Vidák Zsolt illusztrátorA kötetből Járó Zsuzsa olvas fel, zongorán közreműködik Horváth Gábor.

A rendezvényen megtekinthető a Vidák Zsolt munkáiból készült kiállítás.

(Bookart Kiadó)

 

 

Április 25., péntek

Termekben és standokon zajló programok

 

10.00–11.40Szabó Magda terem A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület programjaDr. Bendzsel Miklós, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elnökének ünnepi megnyitójaA modern könyvkiadással kapcsolatos szerzői jogok és érvényesítésük

A szerzői és kiadói jogok, az e-book piac és a jogellenes felhasználásokkal szemben alkalmazott eszközök

Résztvevők: Sárközy Bence kiadóvezető (Libri Könyvkiadó Kft.), Földes László informatikai szerkesztőség-vezető (Kossuth Kiadó Zrt.), dr. Horváth Péter igazgató (ProArt – Szövetség a Szerzői Jogokért), dr. Lendvai Zsófia ügyvéd (HENT jogérvényesítési munkacsoport vezetője), Király Farkas költő (Magyar Írószövetség Digitális Munkacsoport vezetője), valamint kormányzati szervek képviselői

Moderátor: dr. Németh Mónika, a HENT titkára

(SZTNH-HENT)

 

10.00–18.00Gyerek-(b)irodalom Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és a nagyokatLesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze vidámság és kacagás.(www.bilimbo.com)

 

10.00–18.00G4 stand Ismerkedés a műfordítással, műfordítókkalHogyan lesz a világirodalom magyar nyelvű? Beszélgetések, játékok, szakmai tanácsok, útravalók.(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

10.3012.30Osztovits Levente terem Gyerekek – irodalom – gyermekirodalomKerekasztal-beszélgetés diavetítéssel, versmondással, zenévelRésztvevők: Békés Rozi illusztrátor, Bosnyák Viktória író és műfordító, Fűzfa Balázs irodalomtörténész és tankönyvszerző, Hermann Zoltán irodalomtörténész, Kucska Zsuzsa gyermekkönyvtáros, Nánási Yvette, az MGYKE igazgatója és Süveges Gergő, a diafilm nagykövete

Közreműködnek: Sudár Annamária előadóművész és Huzella Péter Kossuth-díjas zeneszerző, énekes

Moderátor: Merényi Ágnes, a Móra Könyvkiadó volt főszerkesztője

(Magyar Könyvtárosok Egyesülete)

 

10.30–11.00Könyvtáros Klub A Prospero Disztribúció és a válságban lévő könyvpiacRésztvevő: Janzer Frigyes, a Prospero Könyvei Kft. ügyvezetője(Prospero Könyvei Kft.)

 

10.30–11.30Gyerek-(b)irodalom Papírszínház mesélés(Csimota Kiadó) 

 

11.00–12.00Supka Géza terem 

 

 

Magyarország mindig a szél ellen hajózik? Bod Péter Ákos Nem szokványos gazdaságpolitikák évtizedek óta című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző; Halmai Péter közgazdász és Tölgyessy Péter jogászModerátor: Réffy Balázs, az Akadémiai Kiadó igazgatója

(Akadémiai Kiadó)

 

11.00–12.00Kner Imre terem A vajdasági magyar könyvkiadók bemutatkozásaRésztvevők: a vajdasági magyar könyvkiadók képviselőiModerátor: Virág Gábor, a Forum Könyvkiadó Intézet igazgatója

(Forum Könyvkiadó Intézet)

 

11.00–12.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTörök és magyar népmesékRésztvevők: Muhsine Helimoğlu Yavuz, Tasnádi Edit és Tarık Demirkan

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

11.30–12.30Márai Sándor terem A Tessloff-Babilon Kiadó és a McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft. olvasásnépszerűsítő programjának sajtótájékoztatója(Tessloff-Babilon Kiadó és McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft.) 
11.30–12.30Hess András terem Üss és fuss, vagy építs és bővíts, azaz miért éri meg nyertes-nyertes játszmát folytatni?Az Akadémiai Kiadó játékos pszichológiai tréningjeModerátor: dr. Kovács Eszter pszichológus, tréner

(Akadémiai Kiadó)

 

11.30–12.30Könyvtáros Klub Justitia szolgálatában, avagy a bírósági könyvtári rendszer a 21. századbanRésztvevő: Gerencsér Judit, a Kúria Jogi Szakkönyvtára vezetőjeA Bíróságok, igazságügyi paloták régi képeslapokon című kötet bemutatója

Résztvevő: dr. Bartalos József ügyvéd

Moderátor: Sándor Gertrud szekcióelnök

(MKE Jogi Szekció)

 

11.50–12.50Szabó Magda terem A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület programjaFelveszi-e a szerzői jog a kesztyűt? Gyakorlati problémák és jogi válaszokA szerzői jogot napjainkban érő fő kihívások, különös tekintettel az írott művek felhasználására, valamint az ezek kezelését szolgáló gyakorlati lehetőségek, megoldási javaslatok és jogalkotói válaszok

Résztvevők: dr. Szinger András főigazgató (Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület), Tófalvy Tamás főtitkár (Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete), Nagy Zsuzsanna főigazgató (Budapesti Corvinus Egyetem Központi Könyvtára), dr. Lábody Péter főosztályvezető-helyettes (SZTNH), valamint kormányzati szervek képviselői
Moderátor: dr. Grad-Gyenge Anikó, a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi docense, a ProArt Szövetség tanácsadója

(SZTNH-HENT)

 

12.00–13.00Supka Géza terem Wéber Attila Kompok országa című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Andor László, Prőhle Gergely és Lengyel László(Napvilág Kiadó)

 

12.00–13.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTalálkozás Solmaz Kâmurannal, a Magyar – Az első török nyomda
magyar megalapítójának kalandos élete
című kötet írójával
Résztvevők: a szerző és Szondi György

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

12.30–13.30Márai Sándor terem Aung San Suu Kyi Levelek Burmából című kötetének bemutatójaA Nobel-békedíjas burmai politikus első könyve MagyarországonRésztvevők: Németh Zsolt parlamenti államtitkár, John Shattuck, a CEU rektora és Tint Tint Lwin, Magyarország mianmari kijelölt tiszteletbeli konzulja

Moderátor: Gál Kinga, az Európai Parlament képviselője

(Könyvtárellátó Nonprofit Kft.)

 

12.30–13.00Könyvtáros Klub Értékes-e, ami divatos, avagy hol húzódik a jó zene és a rossz zene határa?Egy zenei kincskereső-könyv szerzőjének meglátásai a mai zenéről, a zene befogadóiról és a zene erejéről.Résztvevő: Ferge Béla zenetanár

Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára szekcióelnök

(MKE Zenei Szekció)

 

13.00–16.00Lázár Ervin terem A Máltai Jelenlét 25 éve Az esemény keretében bemutatásra kerül Bartos Erika Őrangyal című könyveRésztvevők: Kozma Imre atya, Vecsei Miklós, Győri Lajos és Bartos Erika

Moderátor: Morva Emília

(Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület és MGYKE)

 

13.00–14.00Osztovits Levente terem  Sofi Oksanen sajtótájékoztatója(Kizárólag a sajtó képviselőinek)
13.00–14.00Szabó Magda terem A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület programjaTömeges digitalizálás: az árva művek felhasználásának új távlataiA digitalizációs tendenciák, az árva művek felhasználásával kapcsolatos uniós irányelv hazai jogba történő átültetése, valamint a könyvtárak, archívumok és egyéb felhasználók felhasználási lehetőségei az új rendszerben

Résztvevők: Dancs Szabolcs igazgató (Országos Széchenyi Könyvtár – Gyűjteményszervezési Igazgatóság), Kollár Árpád költő (Fiatal Írók Szövetségének elnöke), dr. Halász Annamária jogi képviselő (Magyar Nemzeti Digitális Archívum), dr. Legeza Dénes jogi ügyintéző, a Szerzői Jogi Szakértő Testület Titkára (SZTNH), kormányzati szervek képviselői
Moderátor: dr. Mezei Péter, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Összehasonlító Jogi Intézetének egyetemi docense
(SZTNH-HENT)

13.00–14.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTalálkozás Mevlana İdris Zenginnel, a Csengő-bongó meseutca című kötet írójávalRésztvevők: a szerző, Sipos János és Szondi György

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

13.30–14.30Hess András terem David Albahari Götz és Meyer című regénye magyar kiadásának bemutatójaRésztvevők: a szerző, Virág Zoltán, Domokos Tamás, Fehér Sára, Gyovai Tamás és Beszédes IstvánModerátor: Virág Zoltán

(Scheiber Sándor Gimnázium és Általános Iskola – zEtna)

 

13.30–14.30Könyvtáros Klub „Az olvasó könyvtáros” sorozatban Albert Gábor Függőfolyosók című regényét ismerteti Elekes Irén Borbála könyvtáros„Mögöttem majdnem minden…”A 85 éves Albert Gáborral Kövesdy Zsuzsanna szerkesztő beszélget (mr1 – Kossuth Rádió)

Résztvevők: Gáspár György (Petőfi Irodalmi Múzeum) és Szávai Ilona (PONT Kiadó)

Moderátor: Szőnyi Éva szekcióelnök

(MKE Bibliográfiai Szekció)

 

14.00–16.00Márai Sándor terem Brazília kortárs irodalmaRésztvevők: Daniela Neves brazil lektor és Bense Mónika műfordító(Brazil Szövetségi Köztársaság Nagykövetsége)

 

14.00–15.00Kner Imre terem A Nap Kiadó Magyar esszék sorozatának új köteteiRésztvevők: Gróh Gáspár, Imre László, Márkus Béla, Sárközy Péter, Sebestyén Ilona és Szakolczay Lajos(Nap Kiadó)

 

14.00–15.00Gyerek-(b)irodalom Klott Gatya, ne fárassz!Rendhagyó író-olvasó találkozó Bosnyák Viktóriával, a Tündérboszorkány-trilógia szerzőjével(Kolibri Kiadó)

 

14.00–17.00Gyerek-(b)irodalom  Társasjátékbarlang Granna játékokkal(Granna Kiadó) 
14.00–15.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTörök-magyar történelmi kapcsolatokRésztvevők: Erhan Afyoncu és Fodor Pál (a MTA Történelemtudományi Intézetének vezetője)

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

14.30–15.30Supka Géza terem “A Biblia mindenkié!”Megjelent az új fordítású Biblia revideált kiadásaRésztvevők: Kustár Zoltán, Vladár Gábor, Bácskay Károly, Tokics Imre, Galsi Árpád és Kubik Anna

Moderátor: Pecsuk Ottó

(Magyar Bibliatársulat Alapítvány)

 

14.30–15.30Hess András terem A kulturális turizmus sokszínűségeRésztvevők: prof. dr. Michalkó Gábor (MTA CSFK Földrajztudományi Intézet), dr. Jancsik András egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem) és Nyúl Erika társadalmi kapcsolatok igazgató (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem)Moderátor: dr. Jászberényi Melinda egyetemi docens (Budapesti Corvinus Egyetem)

(Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó)

 

14.30–15.00Könyvtáros Klub Varázslatos gyerekirodalomElőadó: Nánási Yvette, az MGYKE igazgatója(Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülése)

 

15.00–16.00Osztovits Levente terem Besorozott rabszolgák – magyar zsidó munkaszolgálatosok a keleti frontonRésztvevő: dr. Robert Rozett(Izrael Állam)

 

15.00–16.00Szabó Magda terem Az Osiris Kiadó új történettudományi kiadványai: a Gróf Bethlen István és kora című kötet, valamint Kalmár Melinda Történelmi galaxisok vonzásában. Magyarország és a szovjetrendszer című kötetek bemutatójaRésztvevők: Ormos Mária és Rainer M. JánosModerátor: Gyurgyák János

(Osiris Kiadó)

 

15.00–16.00Könyvtáros Klub Gyógyír a léleknek: biblioterápia a könyvtárbanSóron Ildikó, a FSZEK Központi Könyvtárának könyvtárosa biblioterápiás foglalkozást tart(Magyar Könyvtárosok Egyesülete)

 

15.00–16.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA kortárs török irodalomRésztvevők: Beşir Ayvazoğlu és Ivanics Mária (a Szegedi Tudományegyetem Altajisztika Tanszékének vezetője)

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

15.30–16.30Kner Imre terem Magyar és francia beszámoló az e-könyvek valóságos világárólRésztvevők: Chantal Vieuille (Artelittera), Csordás Attila (E-könyv Magyarország Kft.) és Votisky Zsuzsa (Typotex Kiadó)(Typotex Kiadó)

 

15.30–16.30Gyerek-(b)irodalom Árnyakkal játszani jó!Zenés felfedezés a MI MICSODA minikkel (2–4 éveseknek)(Tessloff és Babilon Könyvkiadó)

 

16.00–17.00Osztovits Levente terem Miként fejlődött a magyar zsidóság holokausztkutatása Izraelben?Résztvevő: dr. Raphael Vago(Izrael Állam)

 

16.00–16.30Könyvtáros Klub Kezedben a könyvtárad: a JAMKdroid program a József Attila Megyei és Városi KönyvtárbanRésztvevők: Vitéz Veronika és Török Csaba informatikusok(MKE Komárom-Esztergom Megyei Szervezet)

 

16.00–17.00Hess András terem Tarandus nemzetközi könyvsikerekRésztvevők: Nicol Ljubić, Röhrig Eszter, Balla Judit és Bosnyák ViktóriaModerátorok: Antall István és dr. Sándorfi Edina

(Tarandus Kiadó)

 

16.00–17.00D26 stand Fotózkodás Geronimo és Tea Stiltonnal(Alexandra Kiadó) 
16.30–18.30Lázár Ervin terem Amerika és Kína a változó világrendbenKerekasztal-beszélgetés Brzezinski és Kissinger frissen megjelent könyveirőlRésztvevők: dr. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő, dr. Matura Tamás, a Magyar Külügyi Intézet tudományos munkatársa és Salát Gergely, PhD, a PPKE BTK Kínai Tanszékének docense, az ELTE BTK Kínai Tanszékének adjunktusa

Moderátor: Bakos Piroska

(Antall József Tudásközpont)

 

16.30–17.30Szabó Magda terem A magyar startup-világsikerVeiszer Alinda Bridge generáció című könyvének bemutatójaRésztvevők: a szerző, a könyv szereplői és Pistyur Veronika, a Bridge Budapest ügyvezetője

Moderátor: László Ágnes

(Kossuth Kiadó)

 

16.30–17.30Márai Sándor terem Vonyó József Gömbös Gyula című kötetének bemutatójaRésztvevők: Ormos Mária, Gyáni Gábor és a szerzőModerátor: Földes György

(Napvilág Kiadó)

16.30–17.30Kner Imre terem A Hellinger-Madonna. Három nő. Két festmény. Egy titokRésztvevő: Mörk Leonóra és Megyeri Zsuzsa Dóra(Jaffa Kiadó)

 

16.30–17.00Könyvtáros Klub A Biblia mindenkié!A Magyar Bibliatársulat és a Kálvin Kiadó gyerekkiadványai és a revideált Biblia új kiadásaRésztvevő: Galsi Árpád igazgató

(Kálvin Kiadó)

 

16.30–17.30Gyerek-(b)irodalom

 

Csiri-biri tornatár(Csimota Kiadó)
17.00–18.00Hess András terem Nem baj, majd megértedBodor Johanna memoárregényének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Sándor Erzsi

Közreműködik: Bánfalvi Eszter

(Magvető Könyvkiadó)

 

17.00–18.30Könyvtáros Klub Tradícióink értékeitől az űrorvoslásigA Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem történeti Campusa című kötet bemutatójaRésztvevő: Armuth Miklós egyetemi docens (BME), a kötet szerkesztője

A magyar repülő- és űrorvostan története című kötet bemutatója

Résztvevők: dr. Remes Péter és dr. Grósz Andor egyetemi tanárok (NKE), a kötet szerkesztői

Egy patrícius a titkok kapujában

A Herczeg Ferenc jubileumi konferencia (Versec) tanulmánykötetének bemutatója

Résztvevő: Mák Ferenc (VMMI), a kötet szerkesztője

Moderátor: Nagy Zoltán szekcióelnök

(MKE Műszaki Könyvtáros Szekció)

 

17.00–19.00Gyerek-(b)irodalom

 

Legyél kreatív! – kézműves foglalkozás a Napraforgó KiadóvalA gyerekek segítséggel (vagy anélkül) készíthetnek bábfigurát a Legyél kreatív! című könyvben található ötletek alapján.(Napraforgó Kiadó)

 

17.30–18.30Márai Sándor terem  Bonhoeffer Pásztor, mártír, próféta, kémBeszélgetés Dietrich Bonhoeffer, a Hitler elleni összeesküvés fő alakjának és mártírjának életrajza kapcsánRésztvevők: Géczi Károly, az Immanuel Alapítvány vezetője és dr. Csepregi András

(Immanuel Alapítvány és Alexandra Kiadó)

 

18.0019.00Kner Imre terem TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA szarvas-szultánkisasszony és Erdel Öz Korkut apó történetei című török mesekönyvek bemutatójaRésztvevők: Tasnádi Edit műfordító, Muhsine Helioĝlu Yavuz, a kötet szerkesztője, Yaz Hakki, a budapesti Yunus Emre Török Kulturális Központ igazgatója, Oláh Katalin illusztrátor és Oláh János kiadóvezető

Moderátor: Gilányi Magdolna

(Magyar Napló Kiadó)

 

 

Április 25., péntek

Külső helyszínen zajló programok

 

10.00–18.00Európa PontMillenáris

1024 Budapest,

Lövőház u. 35.

 

Európai ÍrótalálkozóEurópa száz éveRésztvevők: Aleš Debeljak, Alida Bremer, Kristian Novak, Marco Magini, Ana Margarida de Carvalho, Alina Molisak és Spiró György

Moderátor: Csordás Gábor

(10.00–11.30)

25 év vasfüggöny nélkül

Résztvevők: Anne Applebaum, Sofi Oksanen, Ulla-Lena Lundberg, Norman Manea,  Daniel Banulescu, Igor Ostachowicz és Háy János

Moderátor: Barna Imre

(12.00–13.30)

Egyéni és kollektív válaszutak és életstratégiák a kibővült Európában

Résztvevők: Rosa Liksom, Judith Rotem, Jørgen Lorentzen, Pauliina Rauhala, Patrycja Pustkowiak, Maria A. Ioannou és Hidas Judit

Moderátor: Gács Anna

(14.30–16.00)

Európa globális perspektívából

Résztvevők: Hassan Preisler, Tomáš Zmeškál, Katerina Tucková, Vessela Lyahova, Maria A. Ioannou, Roderik Six, Jesus Carrasco és Harald Darer Moderátor: Forgách András

(16.30–18.00)

 

17.00–18.00Országos Idegennyelvű Könyvtár1056 Budapest,

Molnár u. 11.

 

Tore Vagn Lid, Jørgen Lorentzen, Király Nina és Kovács katáng Ferenc köteteinek könyvbemutatói(Napkút Kiadó)
18.00–19.00Budapesti Cervantes Intézet1064 Budapest, Vörösmarty u. 32. Huan Rulfo Pedro Paramo című kötetének bemutatójaRésztvevők: Imrei Andrea, Hajdú Farkas-Zoltán, Kulin Katalin és Szelják GyörgyModerátor: Kutasy Mercédes

Közreműködik: Szandtner Anna színművész

Díszvendég: Őexcellenciája Isabel B. Téllez Rosete, Mexikó Nagykövete

(Bookart Kiadó)

 

 

18.00–19.00Yunus Emre Intézet1062 Budapest,

Andrássy út 62.

 

TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGKöltői estRésztvevők: Oya Uysal és Furkan Çalışkan

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

18.30Román Kulturális Intézet1146 Budapest, Izsó utca 5. Román irodalom és kultúra a globalizáció összefüggésében. Egy új esély a román kultúra számára?Kerekasztal-beszélgetésRésztvevők: Norman Manea, Paul Cornea, Daniel Cristea-Enache, Simona Sora, Radu Aldulescu, Filip Florian, Matei Florian, Doina Ruşti és Ioan Matei, a Román Művelődési Minisztérium Kultúrpolitikai Osztályának igazgatója

Moderátor: Daniel Cristea-Enache

(Román Kulturális Intézet)

 

 

Április 25., péntek

Standokon zajló dedikálások

 

11.00–12.00B26 stand Bényi Eszter dedikálja Supka Magdolna A drámai groteszk című kötetét(Napkút Kiadó)
11.00–12.00K4 stand Dallos Szilvia és Gera Zoltán dedikál(Nap Kiadó)
12.00–12.50B60 stand Hajdú-Farkas Zoltán dedikál(Bookart Kiadó)
14.00–15.00B46 stand Gömöri György dedikálja Rózsalovaglás című új verseskötetét(Pro Pannónia Kiadó)
14.00–15.00G3 stand Albert Gábor dedikál(Könyvtáros Klub)
15.00–16.00B43 stand Décsy Eszter dedikálja Helló miszter, áj lav jú! című kötetét(Ab Ovo Kiadó) 
15.00–16.00K2 stand Báger Gusztáv dedikál(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
15.00–16.00K4 stand Imre László, Szakolczay Lajos, Sárközy Péter, Gróh Gáspár és Márkus Béla dedikál(Nap Kiadó) 
16.00–17.00B15 stand Csillag István dedikál(Kalligram Kiadó)
16.00–17.00B16 stand Gergely Ágnes dedikál(Európa Könyvkiadó)
16.00–17.00B26 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTasnádi Edit fordító dedikálja a Jázminszirmok – kortárs török drámák, valamint Memet Baydur Szemek barna vizei című köteteket(Napkút Kiadó)

 

16.00–17.00B46 stand Gráfik Imre dedikálja Határtalanul. Határon innen és túl című kötetét (Pro Pannónia Kiadó)
16.00–17.00D12 stand Heller Ágnes és Kőbányai János dedikál(Múlt és Jövő Alapítvány)
16.00–17.00K2 stand Jókai Anna ünnepi dedikálása a Ne féljetek! című regénye 25. kiadása alkalmából (Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely) 
16.00–17.00K4 stand Tóth Erzsébet dedikál(Nap Kiadó)
17.00–17.30B13 stand Gereben Ágnes dedikál(Helikon Kiadó)
17.00–18.00B18 stand Nagy Koppány Zsolt dedikál(Magvető Kiadó)
17.00–18.00B39 stand Nikol Ljubic dedikálja Bonaco című könyvét(Tarandus Kiadó)
17.00–18.00D1 stand Tavi Kata dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
17.00–18.00K2 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGMuhsine Helimoĝlu Yavuz dedikálja A szarvas-szultánkisasszony című török népmesekönyvét(Magyar Napló Kiadó)

 

17.00–18.00K2 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTasnádi Edit (műfordító) és Oláh Katalin (képzőművész) dedikálják a részvételükkel készült török mesekönyveket, az Erdel Öz Korkut apó történetei és a Muhsine Helimoĝlu Yavuz A szarvas-szultánkisasszony című köteteket(Magyar Napló Kiadó)

 

17.00–18.00K4 stand Papp Zoltán dedikál(Nap Kiadó)
17.30–18.00B13 stand Bagdy Emőke dedikál(Helikon Kiadó)
17.30–18.00B17 stand Veiszer Alinda Bridge generáció című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó)
17.30–18.30B20 stand Mörk Leonóra dedikál(Jaffa Kiadó)
18.00–18.30B13 stand Kukorelly Endre dedikál(Libri Kiadó)
18.00–18.30B13 stand Sándor Erzsi dedikál(Park Kiadó)
18.00–19.00B18 stand Bodor Johanna dedikál(Magvető Kiadó) 

 

Április 25., péntek

Szabadtéri színpadon zajló programok

 

18.00–19.00Külső Színpad Kányádi Sándor – Kaláka koncertKözreműködik: Kányádi Sándor és a Kaláka zenekar(Balassi Intézet)

 

 

Április 26. szombat
Termekben zajló programok

 

10.00–12.00Gyerek-(b)irodalom Újrahasznosítjuk a diafilmet – készítünk belőle ékszert, pénztárcát és könyvjelzőtKézműves foglalkozás kicsiknek és nagyoknak.(Diafilmgyártó Kft. és Noha)

 

10.00–18.00Gyerek-(b)irodalom Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és a nagyokatLesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze vidámság és kacagás.(www.bilimbo.com)

 

10.00–11.00Gyerek-(b)irodalom Fotózkodás Geronimo és Tea Stiltonnal(Alexandra Kiadó) 
10.00–12.00G4 stand Beszélgetés a műfordításról Nádasdy Ádámmal(Magyar Műfordítók Egyesülete) 
10.00–20.00G4 stand Ismerkedés a műfordítással, műfordítókkalHogyan lesz a világirodalom magyar nyelvű? Beszélgetések, játékok, szakmai tanácsok, útravalók.(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

10.30–12.00Osztovits Levente terem Anne Applebaum Vasfüggöny című könyvének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Ungváry Krisztián történészModerátor: Betlen János újságíró

(Európa Könyvkiadó)

 

10.30–11.30Szabó Magda terem Pódiumbeszélgetés Daniel Banulescuval és a  Csókolom a segged, Szeretett Vezérünk című kötet könyvbemutatójaModerátor: Annamária Pop

(Scolar Kiadó)

 

10.30–11.30Márai Sándor terem Beszélgetés a Finlandia-díjas finn írónővel, Rosa LiksommalRésztvevők: az írónő, Jávorszky Béla és Tallián MariannModerátor: Mezey Katalin

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

10.30–11.30Hess András terem Bede Béla Magyarország gyógyfürdői és gyógyszállói című könyvének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Bagyinszki Zoltán fotográfus, prof. dr. Géher Pál, a Magyar Balneológiai Egyesület alelnöke és dr. Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke(Corvina Kiadó)

 

10.30–11.30Kner Imre terem Miért jó fantasy-t és sci-fi-t olvasni?Beszélgetés a Fantazmo.hu honlap szerkesztőivelRésztvevők: Markovics Botond és Farkas Balázs

Moderátor: Kánai András kommunikációs szakember

(Alexandra Kiadó)

 

10.30–11.30Könyvtáros Klub Olvasók és olvasatokA PONT Kiadó olvasáskutatási sorozatának bemutatásaRésztvevők: Szávai Ilona, Kamarás István, Gilbert Edit, Bartos Éva és Péterfi Rita

Moderátor: Fülöp Attiláné szekcióelnök

(MKE Pest Megyei Szervezet)

 

10.30–11.30Gyerek-(b)irodalom

 

60 éves a Diafilm!Kedvenc mese-diafilmjeit olvassa fel Süveges Gergő, a diafilm nagykövete(Diafilmgyártó Kft.)

 

11.00–12.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTalálkozás Mavisel Yenerrel, A kék alma című kötet írójávalRésztvevők: a szerző és Sipos Katalin

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

11.30–12.30Szabó Magda terem Tudunk tenni a boldogságértSri Chinmoy A boldogság ékkövei című kötetének bemutatójaRésztvevők: dr. Fülöp Sándor Gunagriha, a sorsnavigátor szerzője

(Anima Könyvesboltok – Kiskapu Kiadó)

 

11.30–12.30Márai Sándor terem “Egy föld (tenger) közeli törékeny européer”Esterházy Péter beszélget Gunnar D. Hanssonnal a Lomonoszov-hátság című kötetrőlRésztvevők: Kertész Judit és Bogdán Ágnes

(Észak-Európa országai)

 

11.30–12.00Kner Imre terem Színház! Üzenetek William Shakespeare-tőlRésztvevők: Kodolányi Gyula, Katona Szabó Erzsébet, Orosz István, Tony Brinkley, Lukács Sándor és Sebestyén Ilona(Nap Kiadó)

 

11.30–12.30Könyvtáros Klub Nemzetközi kitekintésTrendek az európai könyvtárügybenRésztvevő: Dippold Péter igazgató (FSZEK Központi Könyvtár)

Lépésváltás a holland könyvtárakban

Résztvevő: Bánkeszi Katalin igazgató (OSZK Könyvtári Intézet)

Moderátor: Téglási Ágnes főigazgató helyettes (MTA Könyvtár és Információs Központ)

(MKE Tudományos és Szakkönyvtári Szekció)

 

11.30–12.20Gyerek-(b)irodalom

 

TESZ-VESZ A VILÁG! Rajzolj együtt Richard Huck Scarryvel(Móra Könyvkiadó) 
12.00–13.20Osztovits Levente terem Varázslat és misztikum. Beszélgetés Patrick Ness két új könyvérőlRésztvevők: a szerző és Polgár Csaba színművészModerátor: Berta Ádám, az Európa Könyvkiadó szerkesztője

(Európa Könyvkiadó)

 

12.00–12.30Kner Imre terem Molière tragikumaRésztvevők: Albert Gábor, Udvaros Béla, Pelsőczy László és Sebestyén Ilona(Nap Kiadó)

 

12.00–14.00B2 stand PárbeszédFelolvasás a What has been – How it was című kötetből, valamint Doina Ruşti Zugro című kötetének bemutatójaRésztvevők: Paul Cornea, Daniel Cristea-Enache és Doina Ruşti

(Román Kulturális Intézet)

 

12.30–13.30Lázár Ervin terem Amy Winehouse életéről szóló, Amy a lányom című könyvét az író, Mitch Winehouse mutatja beRésztvevők: a szerző és Fazekas Gergely, a kiadó főszerkesztője(Rózsavölgyi Kiadó)

 

12.30–13.30Könyvtáros Klub A megvilágosodás kézikönyve (Samvara) című kötetének bemutatójaTurbó fokozattal a tudatosság útján – interaktív könyvbemutató három modern buddhista jógi tolmácsolásában(Felébredt Tudat Kiadó)

 

12.45–13.45Márai Sándor terem Az öngyógyítás forradalmaRésztvevő: Göncz József(Anima Könyvesboltok – Kiskapu Kiadó)

 

13.00–14.00Szabó Magda terem Pablo de Santis argentin író Párizsi rejtély című könyvének, amely a spanyol krimi-sorozat első kötete, és Igor Ostachowicz lengyel író Űzött lelkek éjszakája című könyvének bemutatójaRésztvevők: a szerzők, Dornbach Mária sorozatszerkesztő és Németh Orsolya fordítóModerátor: Tímár Rita és Reményi József Tamás

(Kossuth Kiadó)

 

13.00–14.30Supka Géza terem Csókolom a kezét és Elsodort ország – könyvbemutatókRésztvevők: Szegedy-Maszák Marianne, Závada Pál és Fenyő Mario(Libri Könyvkiadó és Park Könyvkiadó)

 

13.00–14.00Kner Imre terem Az ékírásos szerelmeslevél című könyv bemutatójaRésztvevők: Tomáš Zmeškal (szerző), Hanzelik Gábor (a SzlávTextus szerkesztője) és Stanek-Csoma Borbála (fordító)(Typotex Kiadó)

 

13.00–15.00Könyvtáros Klub TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTörök és finn hősök a magyarra fordított gyermekirodalombanRésztvevők: Kovács Marianna mesemondó és Karakasné Kőszegi Katalin

Timo Parvela Ella sorozatának bemutatása

Résztvevő: Tóthné Szomolya Ágnes

A Cerkabella Kiadó és Napkút Kiadó könyveinek bemutatója

Török tájak, török irodalom

Kucska Zsuzsa személyes hangú beszámolója találós kérdésekkel

Petőcz András Cicaszobor áll a téren című kötetét a szerző mutatja be

Moderátor: Budavári Klára

(MKE Gyermekkönyvtáros Szekció)

 

13.00–14.00Gyerek-(b)irodalom

 

Tatu és Patu elszabadul – Szabadtéri játékok fura kézikönyveElvetemült játékok Tatuval és PatuvalRésztvevők: Bába Laura, a sorozat fordítója és sok-sok vidám gyerek

(Cerkabella Könyvkiadó)

 

13.00–14.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA török könyvpiac, a magyarra fordított török művek és a TEDA (Törökország Fordítási és Kiadási Ösztöndíj-programja)Résztvevők: Hamdi Turşucu (az Általános Könyvtári és Publikációs Igazgatóság vezetője) és Metin Celal Zeynioğlu (a Török Kiadói Egyesülés elnöke)

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

13.30–14.30Osztovits Levente terem A finn irodalom világpolgáraiRésztvevők: Rosa Liksom, Ulla-Lena Lundberg, Pauliina Rauhala és Kjell WestöModerátor: Veiszer Alinda

(Finnagora, a Budapesti Finn Intézet)

 

14.00–17.15Lázár Ervin terem Európai Elsőkönyvesek FesztiváljaElső rész Moderátor: Gács Anna

Résztvevők: Alida Bremer (Németország), Ana Margarida de Carvalho (Portugália), Annemarie de Gee (Hollandia), Hidas Judit (Magyarország), Vessela Ljahova (Bulgária), Hilde Østby (Norvégia), Yael Pieren (Svájc), Hassan Preisler (Dánia) és Tomáš Zmeškál  (Csehország)

(14.00–15.30)

Második rész

Moderátor: Forgách András

Jesus Carrasco (Spanyolország), Harald Darer (Ausztria), Jasmin B. Frelih (Szlovénia), Maria A. Ioannou (Ciprus), Marco Magini (Olaszország), Kristian Novak (Horvátország), Patrycja Pustkowiak (Lengyelország), Pauliina Rauhala (Finnország), Roderik Six (Belgium) és Ondrej Stefanik (Szlovákia)

(15.40–17.15)

(Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése)

 

14.00–15.00Márai Sándor terem „…mert az én beavatásom a holokauszt volt” – Bogdan Wojdowski A holtaknak vetett kenyér című kötetének bemutatójaRésztvevők: Alina Molisak lengyel irodalomtörténész, Pálfalvi Lajos műfordító és László Zsolt színművészModerátor: Halasi Zoltán műfordító

(Park Könyvkiadó)

 

14.00–15.00Hess András terem Zeneszerzők–Gének–CsodákRésztvevő: prof. dr. Czeizel Endre orvos, genetikus, a könyv írójaModerátor: Fári István, a Galenus Kft. ügyvezető igazgatója

(Galenus Kiadó)

 

14.00–14.30Gyerek-(b)irodalom Mese Kárókareszről és Angyalandiról felolvasással, verstanulással, játékkal Pungor András Kárókaresz és Angyalandi című kötetének bemutatója(Pagony Kiadó)

 

14.00–17.00Gyerek-(b)irodalom Társasjátékbarlang Granna játékokkal(Granna Kiadó) 
14.30–15.30Osztovits Levente terem Háy János Napra jutni című könyvének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Mucsi Zoltán színművész és Beck Zoltán, a 30Y frontembereModerátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó főmunkatársa

(Európa Könyvkiadó)

 

14.30–15.30Szabó Magda terem Norman Manea ODÚ című könyvének bemutatójaA könyvet Esterházy Péter mutatja be.Résztvevők: a szerző, Koszta Gabriella fordító és Esterházy Péter

Moderátor: Kőrössi P. József

(Kossuth Kiadó)

 

14.30–15.30Kner Imre terem Mi lett volnaBeszélgetés Gregor Sander német íróval legújabb regényérőlModerátor: Váradi Júlia

(Goethe-Institut)

 

14.30–15.00Gyerek-(b)irodalom Gyere velünk iskolába! Finy Petra Iskolások kézikönyve című kötetének bemutatója
Fedezd fel, milyen lesz majd suliba járni, keresd meg az osztályod, és figyelj a két tanító nénire, Finy Petrára és Pásztohy Pankára! (Pagony Kiadó) 
15.00–16.00Márai Sándor terem Gondolta a fene! Szerzők kontra illusztrátorok. Kerekasztal-beszélgetésRésztvevők: Rofusz Kinga, Szalma Edit, Baranyai András, Kőszeghy Csilla és Radnóti Blanka grafikusok, valamint Schein Gábor, Módra Ildikó, Kiss Ottó és Marék Veronika szerzőkModerátor: Paulovkin Boglárka

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–16.00Supka Géza terem Benjamin Stein A vászon című regényének felolvasással egybekötött bemutatásaRésztvevők: Hidas Judit, a KIBIC Zsidó programajánló portál főszerkesztője és Susanne Simor, a C.H. Beck Kiadó képviselője(Napvilág Kiadó)

 

15.00–16.00Hess András terem Szilasi László A harmadik híd című regényének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Iványi Gábor lelkész, az Oltalom Karitatív Egyesület elnöke(Magvető Könyvkiadó)

 

15.00–16.00Könyvtáros Klub A Kaliforniai fürj és az óhazaOravecz Imre Kaliforniai fürj című kötetének bemutatójaRésztvevő: a szerző

Moderátor: Csordás Gábor

(Jelenkor Kiadó)

 

15.00–16.00Gyerek-(b)irodalom Nyitva áll a Népmesekincstár!Bajzáth Mária mesepedagógus a Népmesekincstár című gyűjteményéből mesél.(Kolibri Kiadó)

 

15.00–16.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTalálkozás İskender Pala-val, a Halál Babilonban, szerelem Isztambulban című kötet írójávalRésztvevők: a szerző és Tasnádi Edit

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

16.00–17.00Osztovits Levente terem Závada Pál Természetes fény című regényének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Gyáni Gábor történészModerátor: Dávid Anna, a kötet szerkesztője

(Magvető Könyvkiadó)

 

16.00–17.00Szabó Magda terem SEMMI CICÓ! Richard Huck Scarryvel Réz András beszélget(Móra Könyvkiadó) 
16.00–17.00Supka Géza terem Az értelmes szenvedés: a boldogságRésztvevők: Szendi Gábor és Megyeri Zsuzsa Dóra(Jaffa Kiadó)

 

16.00–17.00Kner Imre terem A Múlt és Jövő Kiadó új könyveinek bemutatója Résztvevők: Heller Ágnes és Horváth IstvánModerátor: Kőbányai János

(Múlt és Jövő Alapítvány)

 

16.00–17.00Könyvtáros Klub Regény füleimnek – beszélgetés a hangoskönyvekrőlRésztvevők: Vekerdy Tamás, Székhelyi József és Hajós ErzsébetModerátor: dr. Kovács László

(Titis Hangosregény Kiadó)

 

16.00–16.45Gyerek-(b)irodalom Bogyó és Babóca rajzolBartos Erika mesevetítése a legkisebbeknek(Pagony Kiadó)

 

16.00–17.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGTalálkozás Gül İrepoğlu-val, Az ágyas című kötet írójával(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

16.00–17.00D26 stand Fotózkodás Geronimo és Tea Stiltonnal(Alexandra Kiadó) 
16.30–17.30Márai Sándor terem Kelecsényi László Szivárványgömb című regényének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Petőcz András költő, író és Horváth Bence, a kiadó vezetőjeKözreműködik: Őze Áron színművész

(Kortárs Kiadó)

 

16.30–17.30Hess András terem Galgóczi Dóra Férfiak félálomban című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Huszárik Kata színművésznő és Oláh Andrea rádiós szerkesztő-műsorvezető(Corvina Kiadó)

 

17.00–18.00Szabó Magda terem Bónusz neked! – Vörös pöttyös rajongói találkozóRésztvevők: a Vörös pöttyös könyvek rajongóiModerátor: dr. Lele József

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

17.00–18.00Könyvtáros Klub „Karakterek 100%-ban”Nőalakok Szávai Géza regényeiben az első regénytől az Aletta bárkájáig és továbbRésztvevők: Szávai Géza, Bán Magda rádiós műsorvezető és Szávai Ilona (PONT Kiadó)

Moderátor: Kovács Györgyi szekcióelnök

(MKE Közkönyvtári Egylet)

 

17.00–18.00Gyerek-(b)irodalom

 

A Fásli utcai állatkórház. Újabb esetekKönyvbemutató és interaktív játék plüssállatokkalRésztvevők: May Szilvia, a könyv szerzője és Petrók Ildikó, a könyv illusztrátora

(Cerkabella Könyvkiadó)

 

17.00–19.00Gyerek-(b)irodalom

 

Legyél kreatív! – kézműves foglalkozás a Napraforgó KiadóvalA gyerekek segítséggel (vagy anélkül) készíthetnek bábfigurát a Legyél kreatív! című könyvben található ötletek alapján.(Napraforgó Kiadó)

 

17.30–18.30Lázár Ervin terem A New York-Budapest metró. Találkozás Vámos MiklóssalRésztvevők: Vámos Miklós és Barna Imre, az Európa Könyvkiadó főmunkatársa(Európa Könyvkiadó)

 

17.30–18.30Osztovits Levente terem Honnan erednek verseim?Résztvevő: Judith Rotem(Izrael Állam)

 

17.30–18.30Márai Sándor terem Glück Frigyes és Stadler Károly Az ínyesmesterség könyve (1889) című gasztronómiai kiadvány bemutatójaRésztvevők: Saly Noémi várostörténész és Ambrus Lajos író(Kortárs Kiadó)

 

17.30–18.30Supka Géza terem Vinkó József Szellem a fazékból – Gasztrotörténetek című kötetének dedikálással egybekötött bemutatójaRésztvevők: Bíró LajosModerátor: Vinkó József

(Heti Válasz)

 

17.30–18.30Kner Imre terem Marta Petreu Márta jelenései című verseskötetének bemutatójaRésztvevő: a szerző, Németi Rudolf, Szabó T. Anna és Farkas Jenő(Tinta Könyvkiadó és Palamart Kiadó)

 

18.00–19.00Hess András terem Okos gyerekek, gyerekes felnőttekRésztvevők: Cziegler Orsolya és Vekerdy Tamás(Saxum Kiadó)

 

18.00–19.00Gyerek-(b)irodalom Állati kalandokTudod mi az a Bélelt Bunda Banda? És hogy milyen egy igazi mosómedve? Itt mindenre fény derül!A Manó Könyvek új sorozatának hősei a város legvagányabb mosómedvéi és a szeleburdi szurikáták. A helyszínen egy igazi mosómedvével is találkozhatnak a látogatók, és rengeteg érdekes információt megtudhatnak róla, valamint a Bélelt Bunda Bandáról, meg persze a szurikátákról: Mimiről, Ficúrról és Ábrándkáról is! Ők imádják hallgatni, amikor bácsikájuk mesél nekik a blablákkal való barátkozásáról és az égen-földön leselkedő ellenségek legyőzéséről. Még az is lehet, hogy Borisz, a kandúr is bekukkant!

(Manó Könyvek)

 

18.30–19.30Osztovits Levente terem Miért foglalkozom Én a vészkorszakkal Izraelben? – egy személyes beszámolóRésztvevő: Anita Haviv(Izrael Állam)

 

 

Április 26., szombat

Külső helyszínen zajló programok

 

17.00–18.00Nemzeti Színház1095 Budapest, Bajor Gizi park 1.

 

Felolvasó színházRésztvevők: Maria Tryti Vennerod, Tore Vagn Lid és Kovács katáng Ferenc(Napkút Kiadó)
18.00–19.00Galéria IX.1092 Budapest,

Ráday u. 47.

A Bookart Kiadó újdonságaiBán Zoltán András Keserű és Markó Béla Csatolmány című kötetek bemutatójaRésztvevők: a szerzők, Kőszegh Ferenc és Mészáros Sándor

(Bookart Kiadó)

 

 

Április 26., szombat

Standokon zajló dedikálások

 

10.00–10.30B13 stand Böjte Csaba dedikál(Helikon Kiadó)
10.00–11.00B15 stand Uri Asaf dedikál(Kalligram Kiadó) 
10.00–11.00B42 stand Rozsnyai János dedikálja A táltos keresztje című kötetét(Atlantic Press Kiadó) 
10.30–11.00B13 stand Győrei Zsolt és Schlachtovszky Csaba dedikálják Emmuska című kötetüket(Libri Kiadó)
11.00–12.00B12 stand Szűcs Vanda dedikálja Egy ikerpár titkos naplója című kötetét(Alexandra Kiadó) 
11.00–11.30B13 stand Bojtár B. Endre, Turcsányi Sándor és Bundula István dedikálják Minden héten forradalom című kötetüket(Libri Kiadó) 
11.00–12.00B15 stand Lakner Zoltán és Tóth Ákos dedikál(Kalligram Kiadó) 
11.00–12.00B20 stand Papp István, Paksa Rudolf, Müller Rolf és Vági Zoltán dedikál(Jaffa Kiadó) 
11.00–12.00B26 stand Eisler János dedikálja Kis könyv a Szent Koronáról című kötetét(Napkút Kiadó)
11.00–12.00B42 stand Benkő László dedikálja A spanyol grófnő és Drezdai emberünk című köteteit(Atlantic Press Kiadó) 
11.00–12.00B43 stand Vitkolczi Ildikó dedikálja a Palkó, Zsófi sorozatát(Ab Ovo Kiadó) 
11.00–12.00B46 stand Sánta Gábor dedikálja Fekete István. Tanulmányok 4. című kötetét (Pro Pannónia Kiadó) 
11.00–11.50B60 stand Markó Béla dedikál(Bookart Kiadó)
11.00–12.00D7 stand  Marék Veronika dedikál(Pagony Kiadó)
11.00–12.00K7 stand Temesi Ferenc dedikál(L’Harmattan Kiadó) 
11.00–12.00D1 stand On Sai dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
11.00–12.00D8 stand  Bosnyák Viktória dedikál(Kolibri Kiadó)
11.30–12.30B13 stand Benedek Szabolcs dedikál(Libri Kiadó) 
11.30–12.30B18 stand Bede Béla és Bagyinszki Zoltán dedikálja a Magyar gyógyfürdők és gyógyszállók/ Corvina útikönyvek című kötetét (Corvina Kiadó) 
11.30–12.30B58 stand Daniel Banulescu dedikál(Scolar Kiadó) 
11.30–12.30G3 stand Kamarás István és Szávai Ilona dedikál(Könyvtáros Klub)
12.00–13.00B18 stand Havasréti József dedikál(Magvető Kiadó)
12.00–13.00B26 stand Veres Emese-Gyöngyvér dedikálja a Ma leszek először házadban vendéged című kötetét(Napkút Kiadó) 
12.00–13.00B58 stand Sofi Oksanen dedikál(Scolar Kiadó) 
12.00–12.50B60 stand Bán Zoltán András dedikál(Bookart Kiadó)
12.00–13.00D1 stand Lovranits Júlia dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
12.30–13.30D20 stand Richard Huck Scarry dedikálja a Tesz-Vesz-Móra könyveket(Móra Könyvkiadó) 
12.30–13.00D4/A stand Tomaš Zmeškál dedikál(Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja) 
12.30–13.30K4 stand Udvaros Béla, Kodolányi Gyula és Katona Szabó Erzsébet dedikál(Nap Kiadó)
13.00–14.00B15 stand Esze Dóra dedikál(Kalligram Kiadó) 
13.00–14.00B18 stand Esterházy Péter dedikál(Magvető Kiadó)
13.00–14.00B26 stand Tore Vagn Lid és Kovács katáng Ferenc fordító dedikálja a Jégszivárvány – legújabb norvég drámák című kötetét(Napkút Kiadó) 
13.00–14.00D1 stand Spirit Bliss dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
13.00–13.30D4/A stand Jesus Carrasco dedikálja Kegyetlen idő című kötetét(Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja)
13.00–14.00D26 stand Horváth Judit és Pisák Krisztina dedikálják Rózsák hercegnője – Történetek magyar hercegnőkről és királylányokról című kötetüket (Officina ’96 Kiadó) 
13.30–14.30B3 stand Gunnar D. Hansson dedikálja a Lomonoszov-hátság című kötetét(Észak-Európa Országai)
13.30–14.30B16 stand Patrick Ness dedikál(Európa Könyvkiadó)
13.30–14.30B18 stand Mitch Winehouse dedikálja Amy, a lányom című kötetét(Rózsavölgyi Kiadó) 
13.30–14.30D4/A stand Hidas Judit dedikál(Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja) 
14.00–14.30B13 stand Tarjányi Péter dedikál(Libri Kiadó) 
14.00–15.00B17 stand Pablo de Santis argentin író Párizsi rejtély című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó)
14.00–15.00B17 stand Igor Ostachowicz lengyel író Űzött lelkek éjszakája című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó)
14.00–15.00B18 stand Ráday Mihály dedikálja Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc emlékhelyei és Budapesti utcanevek A-Z című könyveit(Corvina Kiadó) 
14.00–15.00B18 stand Pálfi György és Varga Balázs dedikál(Líra Könyv) 
14.00–15.00B18 stand Bereményi Géza dedikál(Magvető Kiadó)
14.00–15.00B20 stand Sándor Anikó, Rados Virág és Bauer Barbara dedikál(Jaffa Kiadó) 
14.00–15.00B26 stand Mátyus Aliz dedikálja Megkésett tavasz, el se jött tél című kötetét(Napkút Kiadó)
14.00–15.00D1 stand Andrew Lucas McIlroy dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
14.00–15.00K2 stand Pósa Zoltán dedikál(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
14.00–15.00K16 stand  Tomáš Zmeškal dedikálja Az ékírásos szerelmeslevél című kötetét(Typotex Kiadó)
14.00–15.00B15 stand Kerékgyártó István dedikál(Kalligram Kiadó) 
14.00–15.00B42 stand Ferenczik Adrienne dedikálja Napfényes Riviéra és Incognito című köteteit(Atlantic Press Kiadó) 
14.00–15.00B46 stand Gutai István dedikálja EB 37-51 című prózakötetét (Pro Pannónia Kiadó) 
14.00–15.00D20 stand Kiss Ottó és Baranyai András dedikálja a Szusi apó álmot lát című kötetet(Móra Könyvkiadó) 
14.00–15.00D20 stand Schein Gábor és Rófusz Kinga dedikálja a Márciusban jaguárok című gyerekverses kötetet(Móra Könyvkiadó) 
14.00–15.00K4 stand Imre László dedikál(Nap Kiadó)
14.30–15.00B13 stand Szegedy-Maszák Marianne dedikál(Libri Kiadó) 
14.30–15.00D7 stand  Pungor András és Takács Mari dedikál(Pagony Kiadó)
14.30–15.30K6 stand Dömsödi Gábor dedikálja Friderikusz és Hajdú serpája voltam című könyvét(Duna Könyvklub Digitalbooks) 
15.00–16.00B12 stand Lévai Katalin dedikálja A szerelemfüggő című kötetét(Alexandra Kiadó) 
15.00–15.30B13 stand Kányádi Sándor dedikál(Helikon Kiadó) 
15.00–16.00B14 stand Kleinheinz Csilla Ólomerdő és Moskát Anita Bábel fiai című köteteiket dedikálják(GABO, Akkord és Ciceró Kiadó) 
15.00–16.00B15 stand Sándor Iván dedikál(Kalligram Kiadó) 
15.00–16.00B18 stand Dés Mihály dedikálja 77 pesti recept – Gasztronómiai anyaregény című kötetét                                                                                                             (Corvina Kiadó) 
15.00–16.00B18 stand Spiró György dedikál(Magvető Kiadó)
15.00–16.00B20 stand Dr. Csernus Imre dedikál(Jaffa Kiadó) 
15.00–16.00B26 stand Baley Endre dedikálja Birzes-borzas daloló, abc-be boruló és Sirály a tengerparton című köteteit(Napkút Kiadó) 
15.00–16.00B36 stand Prof. dr. Czeizel Endre dedikál(Galenus Kiadó) 
15.00–16.00B42 stand William G. Winkler dedikálja A pénzváltó című kötetét(Atlantic Press Kiadó) 
15.00–16.00B43 stand Erwin Mortier dedikálja Dadogós daloskönyv című kötetét(Ab Ovo Kiadó) 
15.00–16.00B46 stand Marafkó László dedikálja Lapzárka. Szerkesztői emlékek a Kádár korszakból című kötetét (Pro Pannónia Kiadó) 
15.00–16.00D1 stand Cselenyák Imre dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
15.00–16.00D4 stand  Sándor György dedikálja 75 Az életem egy csukott könyv Én csak úgy belógtam ide… című életműalbumát(Arcus Kiadó) 
15.00–15.30D7 stand  Finy Petra és Pásztohy Panka dedikál(Pagony Kiadó)
15.00–16.00D26 stand Kepes Ágnes és Oszter Alexandra dedikálja Sün Peti és barátai című könyvüket (Officina ’96 Kiadó) 
15.00–16.00G3 stand Petőcz András dedikál(Könyvtáros Klub) 
15.00–16.00K4 stand Szakolczay Lajos dedikál(Nap Kiadó)
15.00–16.00K7 stand Pálfi György és Varga Balázs dedikál(L’Harmattan Kiadó) 
15.30–16.00B13 stand Horváth Sándor dedikál(Libri Kiadó) 
16.00–17.00B12 stand Popovics Tamás dedikálja Csavargó élet című kötetét(Alexandra Kiadó) 
16.00–16.30B13 stand Kálmán Olga dedikál(Libri Kiadó) 
16.00–18.00B15 stand Kötter Tamás dedikál(Kalligram Kiadó) 
16.00–17.00B16 stand Háy János dedikál(Európa Könyvkiadó)
16.00–17.00B17 stand Norman Manea ODÚ című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó)
16.00–17.00B18 stand Szilasi László dedikál(Magvető Kiadó)
16.00–17.00B20 stand Ungváry Krisztián és Tabajdi Gábor dedikál(Jaffa Kiadó) 
16.00–17.00B20 stand Oravecz Imre dedikálja Kaliforniai fürj című kötetét(Jelenkor Kiadó) 
16.00–17.00B24 stand L. Stipkovits Erika dedikálja Közelebb egymáshoz című kötetét(HVG Könyvek) 
16.00–17.00B26 stand Palágyi Zsuzsanna dedikálja Anakronisztika című kötetét(Napkút Kiadó) 
16.00–17.00B42 stand Rupáner-Gallé Margó dedikálja a Lányok sorozat köteteit(Atlantic Press Kiadó) 
16.00–17.00B43 stand Dési János dedikálja A magyar szürke 48 árnyalata című kötetét(Ab Ovo Kiadó)                     
16.00–17.00B46 stand Zentai Tünde dedikálja A Dél-Dunántúl festett templomai könyvsorozat köteteit(Pro Pannónia Kiadó) 
16.00–17.00D1 stand Zakály Viktória, Helene Silence és Kemese Fanni dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
16.00–17.00D20 stand Marék Veronika és Urbán Gyula dedikálja a Centi és a Csicseri bolt című meseregényét(Móra Könyvkiadó) 
16.00–17.00D20 stand Módra Ildikó és Szalma Edit dedikálja a Cinóber cirkusz című mesekötetet(Móra Könyvkiadó) 
16.00–17.00D4 stand  Egri Mónika illusztrátor dedikálja Fésűs Éva Kukkantó Manó és a Kerekerdő Titkai című mesekönyveit(Arcus Kiadó) 
16.00–17.00D8 stand  Kányádi Sándor dedikál(Kolibri Kiadó)
16.00–17.00K2 stand Czakó Gábor dedikál(CzSimon Könyvek)  
16.00–17.00K2 stand Kósa Sándor dedikál(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely) 
16.00–17.00K2 stand Ferdinandy György dedikálja A francia asszony című új, valamint korábbi köteteit(Magyar Napló Kiadó) 
16.00–17.00K4 stand Szávai János dedikál(Nap Kiadó)
16.30–17.00B13 stand Ugron Zsolna dedikál(Libri Kiadó) 
16.30–17.00B14 stand Buglyó Gergely dedikálja Oni: A Néma Város című kötetét(GABO, Akkord és Ciceró Kiadó) 
16.30–17.30B58 stand Ungvári Tamás dedikál(Scolar Kiadó) 
16.45–17.30D7 stand  Bartos Erika dedikál(Pagony Kiadó)
17.00–19.00B12 stand Lakatos Márk dedikálja TE & Én – Divat- és stíluskalauz című kötetét(Alexandra Kiadó) 
17.00–17.30B13 stand Tóth Eszter Zsófia és Murai András dedikál(Libri Kiadó) 
17.00–18.00B17 stand Pietsch Lajos Angela Merkel – az első című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó)
17.00–18.00B18 stand Závada Pál dedikál(Magvető Kiadó)
17.00–18.00B20 stand Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál(Jaffa Kiadó) 
17.00–18.00B20 stand Markó Béla dedikálja Visszabontás és Festékfoltok az éjszakán című köteteit(Jelenkor Kiadó) 
17.00–18.00B26 stand Bíró József Welcome és Kántás Balázs Fordulópont című köteteiket dedikálják(Napkút Kiadó) 
17.00–18.00B46 stand Halmai Tamás dedikálja versesköteteit és új könyvét: Korszerű mágia. Vázlat Rába György költészetéről(Pro Pannónia Kiadó) 
17.00–18.00B58 stand Sofi Oksanen dedikál(Scolar Kiadó) 
17.00–18.00D20 stand Richard Huck Scarry dedikálja a Tesz-Vesz-Móra könyveket(Móra Könyvkiadó) 
17.00–18.00D20 stand Vekerdy Tamás dedikálja a Lélek-jelenlét című kötetet(Móra Könyvkiadó) 
17.00–18.00D8 stand  Szalóki Ági dedikál(Kolibri Kiadó)
17.00–18.00D12 stand Heller Ágnes, Horváth István és Kőbányai János dedikál(Múlt és Jövő Alapítvány)
17.00–18.00K2 stand Szemadám György dedikál(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)
17.00–18.00K2 stand Fisch Gábor László dedikálja Nagyapó meséi 12 című mesekönyveit (Magyar Napló Kiadó) 
17.30–18.30B13 stand Bíró Zsófia dedikál(Libri Kiadó) 
17.30–18.30B18 stand Galgóczi Dóra dedikálja Férfiak félálomban című kötetét(Corvina Kiadó) 
17.30–18.30K11 stand Kelecsényi László dedikálja Szivárványgömb című kötetét(Kortárs Kiadó) 
18.00–18.30B13 stand Forgách András dedikál(Libri Kiadó) 
18.00–19.00B26 stand Eisler János dedikálja Kis könyv a Szent Koronáról című kötetét(Napkút Kiadó)
18.00–19.00D1 stand Szurovecz Kitti dedikál(Könyvmolyképző Kiadó)
18.00–19.00G3 stand Szávai Géza dedikál(Könyvtáros Klub) 
18.30–19.00B13 stand Mosolyka (Hozleiter Fanny) dedikál(Libri Kiadó) 
18.30–19.30B16 stand Vámos Miklós dedikál(Európa Könyvkiadó) 

 

Április 26., szombat

Szabadtéri színpadon zajló programok

 
16.0017.00Szabadtéri Színpad Körforgás-koncertElőadó: Szalóki Ági(Kolibri Kiadó)

 

 
Április 27. vasárnap
Termekben zajló programok

 

10.00–18.00Gyerek-(b)irodalom Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és a nagyokatLesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze vidámság és kacagás.(www.bilimbo.com)

 

10.00–10.30Gyerek-(b)irodalom

 

Kerekítő Állatos Játéktár babáknak és óvodásoknak című könyv bemutatója Baba-mama foglalkozás J. Kovács Judittal(Móra Könyvkiadó)

 

10.00–11.00Gyerek-(b)irodalom

 

Kiss Ottó és Hanga Réka Ati repülni tanul című könyvének dedikálása kézműves foglalkozással egybekötveRésztvevők: az ATI könyvek írója és illusztrátora(Cerkabella Kiadó)

 

10.00–11.00D26 stand  Fotózkodás Geronimo és Tea Stiltonnal(Alexandra Kiadó) 
10.00–18.00G4 stand Ismerkedés a műfordítással, műfordítókkalHogyan lesz a világirodalom magyar nyelvű? Beszélgetések, játékok, szakmai tanácsok, útravalók.(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

10.30–11.30Hess András terem  Giuseppe Lupo Felhőutazók című könyvének bemutatója, valamint Marco Magini bemutatkozásaRésztvevők: a szerzők, Lukács Margit fordító és Domokos György, a Pázmány Olasz Tanszék vezetője(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

10.30–11.30Gyerek-(b)irodalom

 

60 éves a Diafilm!Kedvenc mese-diafilmjeit olvassa fel Vágó Piros.(Diafilmgyártó Kft.)

 

11.00–12.00Osztovits Levente terem ‘Valahol Európában’ Lettre – L’Harmattan matinéRésztvevők: David Zabránsky, Dragomán György, Kukorelly Endre, Váradi Péter, Alida Bremer, Spiró György és Háy JánosModerátor: Csordás Gábor

(Lettre, L’Harmattan)

 

11.00–12.00Szabó Magda terem ZBIG – Zbigniew Brezinski, a stratéga című könyv bemutatójaRésztvevők: Charles Gati, a szerző, a John Hopkins Egyetem magyar származású professzora és Blahó Miklós, a Népszabadság újságírójaModerátor: Kőrössi P. József

(Kossuth Kiadó)

 

11.00–12.00Márai Sándor terem Konrád György Itt, Európában című könyvének bemutatójaRésztvevő: a szerzőModerátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó főmunkatársa

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–11.30Könyvtáros Klub A Misztikus búvárkodás című kötet interaktív bemutatója Három misztikus búvár megdöbbentő élményei (Felébredt Tudat Kiadó)

 

11.00–12.00Gyerek-(b)irodalom

 

Készíts üdvözlőlapot legjobb barátnődnek Rose Lagercrantz Az én boldog életem című könyv kapcsán!(Cerkabella Könyvkiadó) 
11.30–12.00Gyerek-(b)irodalom

 

Mikola Péter műsora a képzelet, a zene, a játék nyelvén “varázsol”. Játszótársai önként vállalkozó gyerekek és szüleik.(Alexandra Kiadó) 
12.00–13.00Márai Sándor terem 20 éves a Scolar! Résztvevők: a Scolar Kiadó munkatársai, partnerei és vendégei(Scolar Kiadó)

 

12.00–13.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGA magyar turánizmus és a Magyar Turáni TársaságRésztvevők: Tarık Demirkan és Farkas Ildikó (Károli Gáspár Református Egyetem)

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

12.00–13.00B2 stand Felolvasás a Radu Aldulescu The Prophets of Jerusalem (Jeruzsálem prófétái) és a Simona Sora Hotel Universal című kötetekből(Román Kulturális Intézet) 
13.00–15.00Gyerek-(b)irodalom

 

Társasjátékbarlang Granna játékokkal(Granna Kiadó) 
13.00–14.00B1 stand TÖRÖK DÍSZVENDÉGSÉGÜnnepség a nagy török író, Orhan Kemal születésének 100. évfordulója alkalmábólRésztvevő: Işık Öğütçü

(Török Kulturális és Turisztikai Minisztérium)

 

13.00–14.00B2 stand  Matei Florian és Filip Florian Kölyök utca című kötetének bemutatója Résztvevők: a szerzők és a kötet fordítójaModerátor: Bartis Attila

(Bookart Kiadó – Román Kulturális Intézet)

 

13.00–14.30G4 stand Beszélgetés a műfordításról Lackfi Jánossal(Magyar Műfordítók Egyesülete) 
14.00–15.00Osztovits Levente terem  Ünnepélyes DíjátadásBudai-díjakA díjakat Láng Zsoltnak, a II. kerület Önkormányzata polgármesterének felhatalmazásából Ötvös Zoltán, a Művelődési Iroda vezetője adja át.

Az Év Kiadója, valamint az Év Vidéki és az Év Fővárosi könyvesboltja MKKE díjainak átadása

Az elismeréseket a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése elnöke adja át.

Az Év hangoskönyves hangja díj átadása

A díjat Kocsis András Sándor adja át.

 

14.00–15.00Szabó Magda terem “Forró szívvel, hideg fejjel”z. Tóth László Ilosfalvy Róbert című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző, Szinetár Miklós és Boros Attila

Moderátor: Lázár Balázs színművész

(Holnap Kiadó)

 

14.00–14.45Gyerek-(b)irodalom Nagypapa meséi Zenés felolvasás(PlayON)

 

15.00–16.00Szabó Magda terem Beszélgetés Jorge Bergoglio és Abraham Skorka Az Égről és a Földről című kötetérőlRésztvevők: Székely János teológus, katolikus címzetes püspök, Komoróczy Szonja hebraista-jiddista és Székács Vera fordítóModerátor: Lázár Balázs színművész

(Holnap Kiadó)

 

15.00–16.00Márai Sándor terem Ulla-Lena Lundberg Jég című könyvének bemutatója Résztvevők: a szerző, Jávorszky Béla, Tallián Mariann és Lázár BalázsModerátor: Mezey Katalin

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

15.00–16.00Hess András terem Badár Sándor és Horváth János kalandjai a kilencvenes évekbenRésztvevők: a szerzőkModerátor: Megyeri Zsuzsa Dóra

(Jaffa Kiadó)

 

15.00–16.00Gyerek-(b)irodalom

 

Nyitva áll a Népmesekincstár!Bajzáth Mária mesepedagógus a Népmesekincstár című gyűjteményéből mesél.(Kolibri Kiadó)

 

15.00–16.00Gyerek-(b)irodalom

 

Gyurmázz velünk háziállatokat és vadon élő állatokat Rony Oren Gyurmatitkok 1-2. könyve alapján!
(Pagony Kiadó)
16.00–18.00Teátrum Születésnapi Irodalmi SzalonHázigazda: Tarján TamásMeghívottak: 95 éves: Borbándi Gyula; 90 éves: Méray Tibor; 85 éves: Albert Gábor, Görgey Gábor, Kányádi Sándor; 80 éves: Gömöri György, Ilia Mihály, Kalász Márton, Paál Rózsa, Pomogáts Béla; 75 éves: Bányai János, Lengyel Péter, Tóth Éva; 70 éves: Bart István, Dobai Péter, Kurucz Gyula, Levendel Júlia, Sarusi Mihály; 65 éves: Kántor Péter, Kornis Mihály, Lezsák Sándor, Thomka Beáta; 60 éves: Ferencz Győző, Krasznahorkai László, Zalán Tibor; 50 éves: Böszörményi Gyula és Závada Pál

(Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése)      

 

16.00–17.00Osztovits Levente terem Parti Nagy Lajos Fülkeufória (és vidéke, 101 új magyar mese) című kötetének bemutatójaRésztvevők: a szerző és Váradi Júlia(Magvető Könyvkiadó)

 

16.00–17.00Márai Sándor terem Rólad – Neked, avagy mit olvas(son) az ember, ha fiatal?Résztvevők: Kalapos Éva, a D.A.C. című sorozat szerzője, Almási Kitti pszichológus, Pásztor Csörgei Andrea szerkesztő és a ByTheWay zenekar(Manó Könyvek)

 

16.00–17.00Hess András terem Galla Miklós és a stand-up mestereiRésztvevők: Galla Miklós, Kormos Anett és Dombóvári IstvánModerátor: Soma Mamagésa

(Jaffa Kiadó)

 

16.00–16.50Gyerek-(b)irodalom

 

Menyhért Anna A tengerimalacom története című könyvének bemutatója a szerző részvételével(Móra Könyvkiadó) 
16.00–17.00Gyerek-(b)irodalom

 

Készíts Bumburit! Nyaklánc, kitűző, bábkészítés Kőszeghy Csilla Bumburi és a születésnap című könyve alapján
(Pagony Kiadó) 
16.00–17.00D26 stand  Fotózkodás Geronimo és Tea Stiltonnal(Alexandra Kiadó) 
16.30–17.30Szabó Magda terem A hiányzó ember – Raul Wallenberg, a humánum lovagjaRésztvevő: prof. dr. Szita Szabolcs, az MTA doktora és köztestületi tagja(Patmos Records és Hetek Kiadó)

 

17.00–18.00Gyerek-(b)irodalom

 

A holdbeli csónakosBerg Judit olvas fel az általa átdolgozott Weöres Sándor műből, A holdbeli csónakosból.Közreműködik: Balla Eszter és Mátyássy Bence

(Helikon Kiadó)

 

17.00–18.00Gyerek-(b)irodalom

 

Legyen saját színes mesekavicsod! Fess pandát, baglyot
Parádi Orsolyával a Mesekavics kreatív foglalkoztató könyv szerzőjével!
(Pagony Kiadó)

 

 

Április 27., vasárnap

Standokon zajló dedikálások

 

 

10.00–11.00B3 stand Maria Tryti Vennerød és Tore Vagn Lid dedikálja a Legújabb norvég drámák c. hat szerző drámáját tartalmazó kötetet (Észak-Európa Országai) 
10.00–11.00B3 stand Jørgen Lorentzen dedikálja az Apaszerep története Norvégiában 1850-2012 című kötetét(Észak-Európa Országai) 
10.00–11.00B15 stand Perecz László dedikál(Kalligram Kiadó) 
10.00–11.00D1 stand K. László Szilvia dedikál(Könyvmolyképző Kiadó) 
10.00–11.00K4 stand Udvaros Béla dedikál(Nap Kiadó) 
10.30–11.00D20 stand J. Kovács Judit és Kállai Nagy Krisztina dedikálja a Kerekítő sorozatban megjelent Állatos játéktár babáknak és óvodásoknak című kötetét(Móra Könyvkiadó) 
11.00–12.00B12 stand Havasi Balázs dedikálja Havasi – Életre kelt szimfónia – Egy hihetetlen zenei utazás története című kötetét(Alexandra – Havasi Entertainment Zrt.) 
11.00–11.30B13 stand Bochkor Gábor dedikál(Libri Kiadó) 
11.00–12.00B15 stand Farkas Zsolt dedikál(Kalligram Kiadó) 
11.00–12.00B18 stand Erdős Virág dedikál(Magvető Kiadó) 
11.00–12.00B20 stand Soma Mamagésa, Veres Mari és dr. Belső Nóra dedikál(Jaffa Kiadó) 
11.00–12.00B26 stand Maria Tryti Vennerød, Tore Vagn Lid és Kovács katáng Ferenc fordító dedikálja a Jégszivárvány – legújabb norvég drámák című kötetet(Napkút Kiadó) 
11.00–12.00B43 stand Dr. Sándor Zsuzsa dedikálja Dr. Drazsé mesél című kötetét(Ab Ovo Kiadó) 
11.00–12.00B46 stand Albert Zsuzsa dedikálja az Irodalmi legendák, legendás irodalom sorozat köteteit (Pro Pannónia Kiadó) 
11.00–12.00B58 stand Gerlóczy Márton dedikál(Scolar Kiadó) 
11.00–13.00D1 stand Csukás István dedikál(Könyvmolyképző Kiadó) 
11.00–12.00D7 stand A próbák palotája – az Időfutár szerzői, Gimesi Dóra, Jeli Viktória, Tasnádi István és Vészits Andrea dedikálnak (Tilos az Á Könyvek – Pagony) 
11.00–12.00D26 stand Kepes Ágnes és Oszter Alexandra dedikálja Sün Peti és barátai című könyvüket (Officina ’96 Kiadó) 
11.00–12.00K4 stand Papp Zoltán dedikál(Nap Kiadó) 
11.30–12.00B13 stand Csáki Judit és Alföldi Róbert dedikálja az Alföldi színháza – Öt nemzeti év című kötetet(Libri Kiadó) 
11.30–12.30B58 stand Czapáry Veronika dedikál(Scolar Kiadó) 
12.00–13.00B16 stand Konrád György dedikál(Európa Könyvkiadó) 
12.00–13.00B18 stand Darvasi László dedikál(Magvető Kiadó) 
12.00–13.00B26 stand Veres Emese-Gyöngyvér dedikálja a Ma leszek először házadban vendéged című kötetét(Napkút Kiadó) 
12.00–13.00D26 stand Mikola Péter és Steiner Lídia dedikálják a Zorka mesék című kötetüket (Alexandra Kiadó) 
12.00–13.00K7 stand David Zábransky dedikál(L’Harmattan Kiadó) 
13.00–14.00B15 stand Gombár Csaba dedikál(Kalligram Kiadó) 
13.00–14.00B17 stand Charles Gati ZBIG – Zbigniew Brezinski, a stratégia című könyvét dedikálja(Kossuth Kiadó) 
13.00–14.00B18 stand Szita Szabolcs dedikálja A Gestapo tevékenysége Magyarországon című kötetét(Magvető Kiadó) 
13.00–14.00B18 stand Babiczky Tibor dedikál(Magvető Kiadó) 
13.00–14.00B26 stand Tátrai Zsuzsanna dedikálja Ünnepről ünnepre című kötetét(Napkút Kiadó) 
14.00–14.30B13 stand Dr. Góg Laura dedikál(Helikon Kiadó) 
14.00–15.00B15 stand Egressy Zoltán dedikál(Kalligram Kiadó) 
14.00–15.00B18 stand Osskó Judit dedikálja Antall József – Kései memoár című kötetét(Corvina Kiadó) 
14.00–15.00B18 stand Tóth Krisztina dedikál(Magvető Kiadó) 
14.00–15.00B20 stand Mörk Leonóra dedikál(Jaffa Kiadó) 
14.00–15.00B20 stand Csordás Gábor dedikálja F. Rabelais Harmadkönyv című művének magyar fordítását(Jelenkor Kiadó) 
14.00–15.00B26 stand Szepes Erika dedikálja Az ördöggolyó ajándéka című kötetét(Napkút Kiadó) 
14.00–15.00D1 stand Böszörményi Gyula dedikál(Könyvmolyképző Kiadó) 
14.00–15.00K2 stand Sarkady Mária dedikál(Írók Alapítványa Széphalom Könyvműhely) 
14.00–15.00K4 stand Szakolczay Lajos dedikál(Nap Kiadó) 
14.00–15.00K7 stand Temesi Ferenc dedikál(L’Harmattan Kiadó) 
14.30–15.00B13 stand Szélesi Sándor dedikál(Libri Kiadó) 
14.30–15.30B17 stand Herényi Károly és Lendvai Ildikó A csendes ulti című közös kötetüket dedikálják(Kossuth Kiadó) 
14.30–15.30B17 stand Mészáros Tamás Vészhelyzet – 4 éve a centrális erőtérben című kötetét dedikálja(Kossuth Kiadó) 
15.00–16.00B15 stand Barnás Ferenc dedikál(Kalligram Kiadó) 
15.00–16.00B16 stand Szécsi Noémi dedikál(Európa Könyvkiadó) 
15.00–16.00B18 stand Fehér Béla dedikál(Magvető Kiadó) 
15.00–16.00B18 stand Nyáry Krisztián dedikálja Így szerettek ők 2. című kötetét(Corvina Kiadó) 
15.00–16.00B20 stand Szendi Gábor, Mezei Elmira és Posta Renáta dedikál(Jaffa Kiadó) 
15.00–16.00B26 stand Szebényi Ildikó dedikálja Énosztódás című kötetét(Napkút Kiadó) 
15.00–16.00B43 stand Dési János dedikálja A magyar szürke 48 árnyalata című kötetét(Ab Ovo Kiadó)                     
15.00–16.00D20 stand Balázs Ágnes dedikálja a Neveletlen ABC-, Mesélő ABC- és Lufi-könyveket(Móra Könyvkiadó) 
15.00–16.00D20 stand Lackfi János dedikálja verses- és meseköteteit(Móra Könyvkiadó) 
15.00–16.00K4 stand  Sárközy Péter dedikál(Nap Kiadó)
15.00–16.00K7 stand Hidas Judit dedikál(L’Harmattan Kiadó) 
16.00–18.00B15 stand Kötter Tamás és Kerékgyártó István dedikál(Kalligram Kiadó) 
16.00–17.00B16 stand Szinetár Miklós dedikál(Európa Könyvkiadó) 
16.00–17.00B17 stand Lengyel László A szabadság melankóliája című kötetét dedikálja(Kossuth Kiadó) 
16.00–17.00B18 stand Krusovszky Dénes dedikál(Magvető Kiadó) 
16.00–17.00B20 stand Dr. Csernus Imre, Badár Sándor és Horváth János dedikál(Jaffa Kiadó) 
16.00–17.00B26 stand Halmy György dedikálja Utazás a túlsó világba Schmidt Éva nyomán című kötetét(Napkút Kiadó) 
16.00–17.00B46 stand Petrőczi Éva dedikálja „Mint a gyerekkor” című új verseskötetét (Pro Pannónia Kiadó) 
16.00–17.00B58 stand Berki Judit dedikál(Scolar Kiadó) 
16.00–17.00D1 stand Kozári Dorka dedikál(Könyvmolyképző Kiadó) 
16.00–17.00K2 stand Czakó Gábor dedikál(CzSimon Könyvek) 
16.00–17.00K2 stand Salamon Konrád dedikálja Tizenkét nap szabadság 1956 – Az első antikommunista forradalom című kötetét(Magyar Napló Kiadó) 
16.00–17.00D7 stand  Berg Judit dedikál(Pagony Kiadó)
16.00–17.00K4 stand Dallos Szilvia és Gera Zoltán dedikál(Nap Kiadó) 
16.00–17.00D20 stand Nógrádi Gábor dedikálja ifjúsági regényeit(Móra Könyvkiadó) 
17.00–18.00B13 stand Lackfi János dedikál(Helikon Kiadó) 
17.00–18.00B17 stand Ferenczi Krisztina Narancsbőr – Az Orbán-vagyonok nyomában című kötetét dedikálja(Kossuth Kiadó) 
17.00–18.00B18 stand Parti Nagy Lajos dedikál(Magvető Kiadó) 
17.00–18.00B20 stand Galla Miklós, Kormos Anett, Dombóvári István és Litkey Farkas dedikál(Jaffa Kiadó) 
17.00–18.00B58 stand Bruck András dedikál(Scolar Kiadó) 
17.00–18.00D20 stand Menyhért Anna dedikálja a Már tudok olvasni sorozatban megjelent Tengerimalacom története című kötetét(Móra Könyvkiadó) 
17.00–17.30D7 stand Kőszeghy Csilla dedikál(Pagony Kiadó) 
17.00–18.00D10 stand Kalapos Éva dedikálja D.A.C. Bonyolult játszmák című könyvét(Manó Könyvek) 
17.00–18.00K4 stand Kodolányi Gyula és Katona Szabó Erzsébet dedikál(Nap Kiadó) 
17.45–18.15D7 stand Parádi Orsolya dedikál(Pagony Kiadó) 

 

 

Április 27., vasárnap

Szabadtéri színpadon zajló programok

 

 

11.00–12.00Szabadtéri Színpad Kaláka koncert gyerekeknek Ragyog a mindenség: dalok erdélyi költők gyerekverseireKözreműködik: Becze Gábor, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos és Radványi Balázs

(Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése)

 

14.30–15.30Szabadtéri Színpad  Mesedélután népszerű színészekkel(Tessloff-Babilon Kiadó és McDonald’s Magyarországi Étterem Hálózat Kft.)

 

 

Kiállítások

 

MillenárisB épületFöldszint Ibrahim Müteferrika, a török könyvnyomtatás magyar úttörőjeAz MTA KIK Keleti Gyűjteménye és a Yunus Emre Török Kulturális Központ kiállítása 
MillenárisB épület Galéria “A Biblia mindenkié” – Bibliai áthallások a nyelvünkben és a mindennapokbanKiállítás a Magyar Bibliatársulat plakátjaiból 
MillenárisB épületGaléria Építészet az illusztrációbanA Magyar Illusztrátorok Társasága kiállítása 

 

MillenárisB épületGaléria KÖNYVpaletta Művészkönyvek a KönyvfesztiválonA Magyar Művészkönyvalkotók Társasága kiállítása 

 

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy * for Click to select the duration you give consent until.

Népszerűek

To Top