A nyalintás nesze lett a legjobb magyar animációs film – videó


Kihirdették a filmes díjakat a 26. Tartóshullám Mediawave Együttlét záróestjén, szombaton a Monostori Erődben. A zsűri a versenyprogram és az Úton online filmverseny filmjeit is kitüntette, idén először a diákzsűri díjait is kiosztották.  A rendezvényen a filmes díjak mellett átadták a 2016-os Párhuzamos Kultúráért Díjakat is. A Mediawave zárónapján, május 1-én több ingyenes koncert is lesz a Monostori Erőd melletti Duna-parti színpadon, fellép többek között a Dűvő zenekar, az Auróra akusztik, a litván Laiminguo és az észt pUULUUp.

A zsűri tagjai:

Magyar játékfilm, kisjátékfilm, kísérleti és magyar animáció zsűri:

PÁLFI György, Titus MUNTEAN (ROM). Priit TENDER (EST)

Dokumentum, nemzetközi animáció és táncfilm zsűri:

Zlatina ROUSSEVA (BEL/BUL), Radu IGAZSÁG (ROM), VARGA Balázs (HUN)

A zsűri által kitüntetett filmek:

Legjobb animáció: Dina VELIKOVSKAYA (RUS): About A Mother / Egy anyáról 8 min.

Legjobb magyar animáció: ANDRASEV Nadja (HUN): A nyalintás nesze 9 min.

Legjobb kisjátékfilm: GuðMundur Arnar GUðMUNDSSON (ISL): Artun 21 min.

Legjobb magyar fikciós film: NAGY Viktor Oszkár (HUN): Hivatal 52 min.

A fikciós zsűri különdíja: CSOMA Sándor (HUN): Tabula Rasa 29 min.

Legjobb magyar dokumentumfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.

Legjobb dokumentumfilm: Vita Maria DRYGAS (POL): Piano / A zongora 45 min.

Legjobb kísérleti film: Fabiano MIXO (GER, BRA): Woman without Mandolin / Nő mandolin nélkül 5 min.

Az Úton online filmverseny díjazottai:

Harcosok útja kategória

Paul MESCHUH (GER): Nabilah 22 min. kisjátékfilm

Nők útja kategória

Victoria VELLOPOULOU (GRE): Excision / Kivágás 54 min. dokumentumfilm

Sosem tudhatod kategória

Gheorghe PREDA (ROM): Film a világ végén 16 min. kisjátékfilm

Útközben kategória

Pablo DICONCA (CND): Abyss / Mélység  8 min. táncfilm

Édes otthon

Quino PINERO (Ethiopia, ESP, UK): Roaring Abyss / Morajló Abesszínia 86 min. dokumentumfilm

A diákzsűri díja:

Legjobb kisjátékfilm: NAGY Dénes (HUN): Seb 52 min.

Legjobb Nagyjátékfilm: BUHAROV Igor & BUHAROV Ivan (HUN): Az itt élő lelkek nagyrésze 90 min.

Legjobb dokumentumfilm: HÖRCHER Gábor (HUN): Drifter 72 min.

Legjobb táncfilm: SZŰCS Réka (HUN, MEX): Wild Horses / Vadlovak 8 min.

A március 1-től március 31-ig tartó közönségszavazás díjazottai

Legjobb film:

PÜSÖK Botond (Románia, Magyarország): Angela  33 min.

Legjobb operatőr:

Michael SIEBERT (Németország): Thirst – Durst nach leben / Szomjazom az életre  16 min.

Legjobb színész:

BARANYI László (Magyarország): Lépj tovább 9 min.

Legszebb út:

Oliver VICTORIA & Zimu ZHANG (Mexikó, Kína, Magyarország): Egyszer volt, hol nem volt, Magyarországon 81 min.

Legnehezebb út:

PÖRÖS Izabella (Magyarország): It’s a long way / Hosszú út 10 min.

Legfurcsább út:

Shakiba SHABANI (Irán): Ekhtiar / Akarás 7 min.