Ők kaphatják a Színikritikusok Díját

faust_katona

A Színházi Kritikusok Céhe idén 35. alkalommal nyújtja át az előző évad legkiemelkedőbb színházi teljesítményeit elismerő Színikritikusok Díját – olvasható a Színházi Kritikusok Céhe oldalon.

A díjátadót szeptember 20-án tartják a Trafóban, ahol a kritikusok idén negyedik alkalommal átadják életműdíjukat is. A titkos szavazással megválasztott nyertes nevét még nem hozták nyilvánosságra.

Ha tetszett, amit olvastál lájkold az oldalunkat!

A legjobb új magyar dráma / színpadi szöveg:

SzerzőCím
k2 SzínházZüfec
Kovács Márton – Mohácsi István – Mohácsi Jánose föld befogad AVAGY SZÁMODRA HELY
Székely CsabaVitéz Mihály


A legjobb előadás:

Előadás címeSzínház/társulatRendezte:
BrandNemzeti SzínházZsótér Sándor
A Bernhardi-ügyÖrkény István SzínházAscher Tamás
e föld befogad AVAGY SZÁMODRA HELYÖrkény István SzínházMohácsi János

A legjobb rendezés:

Előadás címeSzínház/társulatRendezte:
Bánk bánÚjvidéki SzínházUrbán András
BrandNemzeti SzínházZsótér Sándor
Faust I-II.Katona József SzínházSchilling Árpád


A legjobb zenés/szórakoztató előadás:

Előadás címeSzínház/társulatRendezte:
KabaréBudapest BábszínházAlföldi Róbert
A két Korea újraegyesítéseKatona József SzínházMáté Gábor
KoldusoperaVígszínház – Szputnyik Hajózási TársaságBodó Viktor


A legjobb független színházi előadás:

Előadás címeSzínház/társulatRendezte:
A heilbronni KaticaSzputnyik Hajózási TársaságKovács D. Dániel
W.S. OthelloStúdió K SzínházZsótér Sándor
Züfeck2 Színház – Szkéné SzínházBenkó Bence, Fábián Péter

A legjobb gyerek- és ifjúsági előadás:

Előadás címeSzínház/társulatRendezte:
Kutyafül, macskakő, egérútJászai Mari Színház – Népház, TatabányaKolozsi Angéla
Maya hajójaStúdió K Színház – Jászai Mari Színház – Népház, TatabányaFodor Tamás
A trollgyerekKolibri Gyermek- és Ifjúsági SzínházNovák János


A legjobb női főszereplő:

NévElőadás címeSzínház/társulat
Fullajtár AndreaKurázsi mama és gyermekeiKatona József Színház
Krizsán SzilviaBánk bánÚjvidéki Színház
Lázár KatiKripli MariOrlai Produkciós Iroda


A legjobb férfi főszereplő:

NévElőadás címeSzínház/társulat
Bajomi Nagy GyörgyVitéz MihályWeöres Sándor Színház, Szombathely
Máté GáborFaust I-II.Katona József Színház
Trill ZsoltBrandNemzeti Színház


A legjobb női mellékszereplő:

NévElőadás címeSzínház/társulat
Monori LiliFaust I-II.Katona József Színház
Pálos HannaKurázsi mama és gyermekeiKatona József Színház
Törőcsik MariBrandNemzeti Színház

A legjobb férfi mellékszereplő:

NévElőadás címeSzínház/társulat
Bercsényi PéterKabaréBudapest Bábszínház
Friedenthal ZoltánBÁRKIBÁRMIKORPintér Béla és Társulata – Átrium Film-Színház
Gálffi LászlóA Bernhardi-ügyÖrkény István Színház


A legjobb díszlet:

Előadás címeSzínház/társulatTervezte:
Faust I-II.Katona József SzínházÁgh Márton
Julius CaesarVígszínházEl Kazovszkij motívumainak felhasználásával Menczel Róbert
A nyugalomMarosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós TársulataAdrian Damian

A legjobb jelmez:

Előadás címeSzínház/társulatTervezte:
Faust I-II.Katona József SzínházÁgh Márton
OresztészRadnóti Miklós SzínházBenedek Mari
Vitéz MihályWeöres Sándor Színház, SzombathelyPilinyi Márta

A legjobb színházi zene:

Előadás címeSzínház/társulatZeneszerző:
Faust I-II.Katona József SzínházDargay Marcell
e föld befogad AVAGY SZÁMODRA HELYÖrkény István SzínházKovács Márton
M/SKatona József SzínházKákonyi Árpád, Matkó Tamás

A legígéretesebb pályakezdő:

Név
Kurta Niké
Mészáros Blanka
ifj. Vidnyánszky Attila


Különdíj:

Különdíj:
A Diggerdrájver című előadásért az Örkény István Színháznak
A KOMA Blokkoló című projektjéért
Márton Lászlónak a Faust I-II. újrafordításáért