+ Pályázat

Ügyelői állás az Operaháznál

Operaház

Ügyelőt keres a Magyar Állami Operaház, határozott időre: 2015. augusztus 10 – 2016. július 31 –ig tartó közalkalmazotti jogviszonnyal.

Ügyelőt keres a Magyar Állami Operaház, határozott időre: 2015. augusztus 10 – 2016. július 31 –ig tartó közalkalmazotti jogviszonnyal.

A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:
Előadások, főpróbák, próbák folyamatos menetének biztosítása, színpadi történések koordinálása. Továbbá: az előadások, főpróbák, próbák előtt meghatározott sorrendben ellenőrzi a próbacédulára kiírt szereplők megjelenését. Az előadások, főpróbák, próbákról hiányzókat jelenti a Művészeti titkárságnak, rendezőnek, zenei próba esetén karmesternek. Az ügyelői hívórendszeren keresztül színpadra szólítja a szereplőket szükség esetén angol és olasz nyelven is. A rendező által meghatározott instrukciókat felvezeti a kottába, az előadásokról ügyelői jelentést készít.

Pályázati feltételek:
– középiskola/gimnázium,
– büntetlen előélet
– nyertes pályázat esetén kinevezési feltétel külföldön szerzett oklevél végzettségi szint és szakképzettség elismerése iránti eljárás elindítása a Magyar Ekvivalencia és Információs Központnál.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
– főiskola, zeneművészeti képzési ágon szerzett közép-, vagy felsőfokú szakképzettség,
– színházi, különösen zenés színházban szerzett – Legalább 1-3 év szakmai tapasztalat.
Előnyt jelentő kompetenciák:
– lapról olvasási készség
– opera repertoár ismerete
– angol vagy olasz nyelv társalgási szintű ismerete

További részleteket, a színház.hu oldalán olvashatsz.

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top