+ Tánc

Magyarországra látogat a világhírű show

Michael Flatley

Ősszel hazánkban is látható lesz az a táncelőadás, amely 1996-ban legendássá tette alkotóját, aki azóta a Rekordok könyvébe is bekerült.

Az ír rendező és sokszoros nemzetközi díjnyertes táncművész Michael Flatley által koreografált előadás az 1996-os bemutatása óta tavaly teljes felújításon esett át, és 2014 szeptembere óta járja a világot. A turné keretében október 20-án Veszprémben, 21-én Debrecenben, 22-én Budapesten, 24-én pedig Győrben lépnek színpadra a táncosok.

A Lord of the Dance – Dangerous Games produkcióban Michael Flatley az új táncokat korszerű vizuális-, 3D- és fénytechnikával ötvözte, az új hangzásnak és a látványos kosztümöknek köszönhetően szinte vadonatúj produkciót alkotott.

Az előadásban szerepet kapott az egykori Girls Aloud együttes énekesnője, Nadine Coyle, aki Erin Istennőt alakítja a show-ban. Tőle hallható többek között a produkció címadó dala is, amelyet Gerard Fahy szerzett, ahogyan az új dalok és az előadás újra hangszerelése is az ő nevéhez köthető.

Különlegesség, hogy a produkció nyitó jelenetében Michael Flatley a kivetítőn időutazásra hívja a közönséget, amelyben bemutatja, honnan indult karrierje és hogyan lett belőle a világ egyik legismertebb táncosa. Az előadás végén, a híres fináléjelenetben Flatley virtuális mása is megjelenik a technika segítségével.

A Dangerous Games tavaly szeptemberben nagy sikerrel, húsz előadással debütált a London Palladium színházban.
Michael Flatley profi karrierje az 1980-as években kezdődött. A nemzetközi áttörést az 1994-es Eurovíziós Dalfesztiválon bemutatott hétperces tánca jelentette, amely a két évvel későbbi Lord of the Dance produkciójában teljesedett ki.

Az előadás népszerűségét mutatja, hogy 21 egymást követő napon játszották a londoni Wembley Arénában, 400 alkalommal a címszerepet maga Flatley táncolta el 1998 júniusáig, aki a Rekordok könyvébe három egyéni kategóriában került be: a legjobban fizetett táncos, a legmagasabb összegre biztosított lábak (40 millió dollár) vagy a világ leggyorsabb lába (35 „tap”, talajhoz érintés másodpercenként).

Kattints ide a hozzászóláshoz

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

I accept the Privacy Policy

Népszerűek

To Top